Dnes Úterý - zatazeno 14°C
Zítra Středa - obcasny-dest 15°C
Úterý 21. 5. 2024
Svátek má Monika
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 2 obdaruje strážníky, policisty i hasiče, rozhodlo zastupitelstvo
Strážníci městské policie při kontrole dětských hřišť. Ilustrační foto: archiv

Praha 2 obdaruje strážníky, policisty i hasiče, rozhodlo zastupitelstvo

Praha 2 ze svého rozpočtu uvolní 350 tisíc korun na motivační odměny strážníků městské policie, dalších 240 tisíc korun pak rozdělí mezi strážníky, policisty a hasiče na nákup techniky a vybavení. Záměr schválilo zastupitelstvo na svém pondělním jednání.

„Zajištění bezpečnosti a veřejného pořádku považujeme dlouhodobě za prioritu. Pomáhá nám samozřejmě úzká spolupráce se strážníky, policisty a hasiči. Bez této spolupráce by to nebylo možné. Pravidelně se scházíme na společných bezpečnostních poradách a průběžně vyhodnocujeme bezpečnostní situaci na Dvojce. Díky tomu můžeme reagovat na různé mimořádné události rychle a pružně,“ uvedl radní Prahy 2 pro oblast bezpečnosti Michal Zuna (TOP 09).

Radnice by podle něj uvítala, aby v ulicích městské části bylo strážníků a policistů více, proto je také široce podporuje. „Uvědomujeme si, jak obtížné to na pracovním trhu bezpečnostní sbory mají. Těžké je kvalitní a zkušené příslušníky nejen udržet, ale zároveň motivovat k nástupu ty nové. Pokračujeme proto v naší podpoře. Poskytujeme bezpečnostním složkám každoročně služební byty a přispíváme jim na nákup lepšího vybavení a techniky. Strážníkům přispíváme i formou motivačních odměn, jejich práce je zásadní nejen v ulicích, ale také při zajištění preventivních programů, na kterých spolupracujeme“ dodal.

Jednotlivé bezpečnostní složky finanční příspěvek radnice využijí již tradičně po svém. Například policisté si z příspěvku městské části pořídí PC vybavení, čističky vzduchu a UV Lampy, hasiči pak multifunkční víceúčelový otvírač T1 a sportovní vybavení, které jim poslouží k udržování tolik potřebné fyzické kondice.

 A zkrátka nepřijdou ani strážníci městské policie, kteří kromě finančního prostředku na nákup vybavení získají i prostředky na již zmíněné motivační odměny. Ty obdrží v závěru roku v rámci slavnostního oceňování nejlepších příslušníků bezpečnostních složek, které se každoročně koná na Novoměstské radnici v Praze 2.

 

 


Autor: red

Praha 6 se letos poprvé připojila ke Světovému dni včel

Včera ve 23:41

Instalace včelích úlů na střeše Polikliniky Pod Marjánkou a v parku Ladronka, memorandum s Včelařským spolkem či výstava ve spolupráci s Velvyslanectvím Slovinské republiky. To jsou aktivity, kterými se letos městská část Praha 6 poprvé připojí ke Světovému...

Módní přehlídka z píseckého víkendu módy a designu 2024

Včera v 17:17

Písecký víkend módy a designu 2024 nabídl místním i návštěvníkům z celé republiky jedinečnou módní přehlídku udržitelných módních značek a designérů a design market složený z kvalitních výběrových produktů.

10. mimořádné zasedání zastupitelstva Prahy 4 bude v pátek 24. května

Včera v 07:44

10. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 se uskuteční v pátek 24. května od 9 hodin v zasedacím sále č. 301 v budově historické Nuselské radnice v Táborské ulici č.p. 500.

V bytě na sídlišti Antala Staška byla nalezena mrtvá žena

19. května 2024 ve 22:37

V neděli odpoledne bylo v bytě v krčské ulici Fillova na sídlišti Antala Staška nalezeno tělo mrtvé dvaatřicetileté ženy. Policisté zjišťují, za jakých okolností k tragédii došlo. Přesnou příčinu určí pitva. Podle serveru aktu.cz je příčinou smrti nešťastná...

Festival otevřených budov zaznamenal více než 103 tisíc návštěv

19. května 2024 ve 21:26

Prezidentská rezidence, Lobkowiczký palác, Nová Oranžerie na Pražském hradě od Evy Jiřičné, Goethe institut na nábřeží, vinohradská Čapkova vila, Clam-Gallasův palác na Starém Městě, budova bývalých Elektrických podniků Praha – dnes Bubenská 1 na Vltavské či nově zrekonstruované prostory Fantovy...

Na obchodní dům Máj dělníci instalují druhého motýla od Černého

19. května 2024 v 11:53

Na obchodní dům Máj na Národní třídě v neděli dělníci instalují druhého několikametrového motýla od výtvarníka Davida Černého s trupem napodobujícím stíhačku spitfire. První motýl byl na fasádu Máje připevněn v sobotu, druhý byl v neděli před 10:30 zatím stále na zemi. S jeho instalací se čeká na...

V Lipencích hořela garáž

19. května 2024 v 10:29

Profesionální hasiči z Radotína a dobrovolní hasiči z Lipencí zasahovali v pátek 17. května od 19:30 hodin v ulici Obilní v Praze-Lipencích u požáru garáže. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru