Dnes Sobota - polojasno 19°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 16°C
Sobota 31. 7. 2021
Svátek má Ignác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Praha 2 obdaruje strážníky, policisty a hasiče

Praha 2 daruje strážníkům, policistům a hasičům výpočetní techniku, mobilní telefony, výstroj a vybavení posilovny v celkové hodnotě 240 tisíc korun. Částku ve výši 350 tisíc korun pak věnuje na motivační odměny pro strážníky městské policie. S rozhodnutím radních Prahy 2 souhlasili zastupitelé na svém červnovém zasedání.

„Práci bezpečnostních složek na území naší městské části dokážeme patřičně ocenit. Dlouhodobě a systematicky ji podporujeme. A to zejména prostřednictvím věcných darů. Bezpečnostní složky je využívají ke zlepšení technického vybavení nebo k udržení fyzické kondice. Další podporou jsou motivační odměny pro strážníky,“ říká radní pro oblast bezpečnosti Michal Zuna (TOP 09).

V letošním roce městská část vyčlenila ze svého rozpočtu 80 tisíc korun na nákup notebooků a mobilních telefonů pro zkvalitnění přímého výkonu služby a komunikace strážníků městské policie. Stejnou částku vyhradila radnice i policistům. Těm plánuje zakoupit 92 kusů taktických rukavic ke zlepšení osobní ochrany a bezpečnosti při výkonu služby.

Městská část letos přispěje hasičskému sboru se sídlem v Sokolské ulici částkou 80 tisíc korun na nákup běžeckého trenažeru, který si hasiči sami vybrali. Na motivační odměny strážníků městské  policie vyčlenila Praha 2 ze svého rozpočtu 350 tisíc korun a pomůže jim i v řešení bytové problematiky.


Praha 5 získala zpět budovu ZŠ Pod Žvahovem, chystá stavební úpravy

29. července 2021 ve 20:43

Tři roky trvaly soudní spory o výpověď z nájmu jedné z budov ZŠ Pod Žvahovem. Tu doposud užívalo Taneční centrum Praha. Městská část Praha 5 už převzala budovu do své správy a celý areál čeká plánovaná revitalizace.

Praha 2 rozdělí pět milionů v Participativním rozpočtu. Obyvatelé mohou zasílat návrhy

29. července 2021 ve 12:04

Radnice Prahy 2 vyhlašuje pilotní program participativního rozpočtu. Obyvatelé se mohou podílet na rozvoji své městské části, sami budou projekty navrhovat a o jejich podpoře rozhodovat hlasováním. Radnice na projekt vyčlenila prostředky v souhrnné výši až 5 milionů...

O kulturní dotace půjde zažádat prostřednictvím Portálu Pražana

28. července 2021 v 17:12

Od srpna letošního roku získá Portál Pražana další funkcionalitu. Nově zde bude v rámci pilotního projektu možné podávat žádosti o dotaci v oblasti kultury. Rozhodli o tom na mimořádném jednání městští radní. Portál Pražana bude možné využít bez předchozí registrace na Portálu finanční podpory....

Senát posvětil novelu notářského řádu

27. července 2021 v 18:04

Senát minulý týden schválil novelu notářského řádu, která přichází s rozsáhlou digitalizací procesu zakládání a změn obchodních společností. V případě podpisu prezidentem tak bude už od září možné založit si společnost on-line, a to za pouhou hodinu a levněji než dnes. Součástí novely z pera...

Další články
Nahoru