Dnes Středa - zatazeno 21°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 17°C
Středa 20. 10. 2021
Svátek má Vendelín
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Zpravodajství

Praha 2 obdaruje strážníky, policisty a hasiče

Praha 2 daruje strážníkům, policistům a hasičům výpočetní techniku, mobilní telefony, výstroj a vybavení posilovny v celkové hodnotě 240 tisíc korun. Částku ve výši 350 tisíc korun pak věnuje na motivační odměny pro strážníky městské policie. S rozhodnutím radních Prahy 2 souhlasili zastupitelé na svém červnovém zasedání.

„Práci bezpečnostních složek na území naší městské části dokážeme patřičně ocenit. Dlouhodobě a systematicky ji podporujeme. A to zejména prostřednictvím věcných darů. Bezpečnostní složky je využívají ke zlepšení technického vybavení nebo k udržení fyzické kondice. Další podporou jsou motivační odměny pro strážníky,“ říká radní pro oblast bezpečnosti Michal Zuna (TOP 09).

V letošním roce městská část vyčlenila ze svého rozpočtu 80 tisíc korun na nákup notebooků a mobilních telefonů pro zkvalitnění přímého výkonu služby a komunikace strážníků městské policie. Stejnou částku vyhradila radnice i policistům. Těm plánuje zakoupit 92 kusů taktických rukavic ke zlepšení osobní ochrany a bezpečnosti při výkonu služby.

Městská část letos přispěje hasičskému sboru se sídlem v Sokolské ulici částkou 80 tisíc korun na nákup běžeckého trenažeru, který si hasiči sami vybrali. Na motivační odměny strážníků městské  policie vyčlenila Praha 2 ze svého rozpočtu 350 tisíc korun a pomůže jim i v řešení bytové problematiky.


Autor: TZ, red

Praha podpoří integraci mladých lidí z dětských domovů

Dnes v 10:54

Rada hl. m. Prahy schválila finanční podporu projektu Patron – podpora sociální integrace dospívajících z dětských domovů organizace Liga otevřených mužů ve výši 199,8 tisíc korun. 

Výstavba Kampusu Albertov v Praze 2 byla zahájena

18. října 2021 ve 20:56

Poklepáním základního kamene byla v pondělí 18. října slavnostně zahájena výstavba Kampusu Albertov. Ten bude určen pro výuková a vědecká centra pracoviště Matematicko-fyzikální, Přírodovědecké a 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy.

Další články
Nahoru