Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 18°C
Středa 5. 10. 2022
Svátek má Eliška
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Praha 2 obdaruje strážníky, policisty a hasiče

Praha 2 daruje strážníkům, policistům a hasičům výpočetní techniku, mobilní telefony, výstroj a vybavení posilovny v celkové hodnotě 240 tisíc korun. Částku ve výši 350 tisíc korun pak věnuje na motivační odměny pro strážníky městské policie. S rozhodnutím radních Prahy 2 souhlasili zastupitelé na svém červnovém zasedání.

„Práci bezpečnostních složek na území naší městské části dokážeme patřičně ocenit. Dlouhodobě a systematicky ji podporujeme. A to zejména prostřednictvím věcných darů. Bezpečnostní složky je využívají ke zlepšení technického vybavení nebo k udržení fyzické kondice. Další podporou jsou motivační odměny pro strážníky,“ říká radní pro oblast bezpečnosti Michal Zuna (TOP 09).

V letošním roce městská část vyčlenila ze svého rozpočtu 80 tisíc korun na nákup notebooků a mobilních telefonů pro zkvalitnění přímého výkonu služby a komunikace strážníků městské policie. Stejnou částku vyhradila radnice i policistům. Těm plánuje zakoupit 92 kusů taktických rukavic ke zlepšení osobní ochrany a bezpečnosti při výkonu služby.

Městská část letos přispěje hasičskému sboru se sídlem v Sokolské ulici částkou 80 tisíc korun na nákup běžeckého trenažeru, který si hasiči sami vybrali. Na motivační odměny strážníků městské  policie vyčlenila Praha 2 ze svého rozpočtu 350 tisíc korun a pomůže jim i v řešení bytové problematiky.


Autor: TZ, red

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru