Dnes Úterý - obcasny-dest 18°C
Zítra Středa - obcasny-dest 20°C
Úterý 6. 6. 2023
Svátek má Norbert
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pražský život

Praha 2 nově používá elektronickou platební bránu

Praha 2 zprovoznila elektronickou platební bránu a rozšířila tak portfolio služeb, které svým občanům nabízí. Nově mohou zájemci hradit z počítače nebo mobilního zařízení většinu místních poplatků, pokuty a náhrady nákladů ve správním řízení nebo správní poplatky.

„Spuštění online plateb považujeme za důležitou součást modernizace veřejných služeb. Našim občanům, kteří už nebudou muset kvůli úhradě poplatku za psa nebo například za odpad čekat ve frontě na pokladně úřadu či na poště, to rozhodně ušetří čas,“ představila výhody plateb přes elektronickou platební bránu starostka Prahy 2 Alexandra Udženija (ODS).

„Snažíme se o maximální podporu elektronizace veřejné správy a digitalizaci služeb. Mnohé služby nabízíme on-line už nyní, a občané si tak mohou některé záležitosti vyřídit z pohodlí domova. Zprovozněním elektronické platební brány tak došlo k dalšímu rozšíření této nabídky. Výhodou to je zejména v případech, kdy lidé nechávají úhradu poplatků na poslední chvíli. A přínosem je i nová služba i pro samotné úředníky. Poplatek bude díky variabilnímu symbolu jednoduše a rychle zaevidován,“ vysvětlil tajemník ÚMČ Praha 2 Michal Kopecký.
 

Co můžete přes platební bránu zaplatit:
Místní poplatek ze psů
Místní poplatek za užívání veřejného prostranství
Místní poplatek z pobytu
Místní poplatek ze vstupného
Pokuty a náhrady nákladů ve správním řízení
Správní poplatky dle zákona o správních poplatcích dle vykonávaných agend
Parkovací oprávnění pro zóny placeného stání

Platit půjde kartou, převodem i např. z elektronické peněženky či SMS platbou. Při online placení bude zákazník přesměrován do prostředí platební brány, která zprostředkuje platbu a okamžitě ji zpracuje. Placení tak bude pohodlné, rychlé a bezpečné jak pro zákazníka, tak pro úřad, který platbu přijímá.

Postup platby najdete zde.


Autor: red

Praha 14 zve na komentovanou prohlídku mokřadu

Dnes v 11:31

Přijďte ve čtvrtek 8. června od 16 hodin na komentovanou prohlídku mokřadu v areálu Coca Cola v Kyjích a seznamte se s vývojem tohoto projektu i s novou načnou stezkou pro školy.

První pokuta pro hlavní město za protisoutěžní loterijní vyhlášky byla potvrzena

Včera v 08:19

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna potvrdil prvostupňové rozhodnutí, jímž byla hlavnímu městu Praze uložena pokuta ve výši 2 679 000 korun za porušení zákona o ochraně hospodářské soutěže v souvislosti s loterijními vyhláškami. Rozklad podaný hlavním městem předseda...

Za hmyzem do Letňan

Včera v 07:55

Poznejte náš hmyz na naučné procházce za drobnou havětí se spolkem Darwin ve středu 14. června.

Jedlá školní zahrada ve Stodůlkách

Včera v 07:48

Nová jedlá školní zahrada se otevírá ve čtvrtek 8. června při Fakultní základní škole profesora Otokara Chlupa Pedagogické fakulty UK ve Stodůlkách díky spolupráci mezi společností Lidl a programem Skutečně zdravá škola.

Muzejní noc na 1. lékařské fakultě UK otevře běžně nepřístupná místa

Včera v 05:32

I letos se 1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy zúčastní Festivalu muzejních nocí. V pátek 16. června bude možné navštívit anatomické muzeum, stomatologické muzeum a Faustův dům. Před zahájením prohlídek proběhne v Anatomickém ústavu 1. LF UK přednáškové odpoledne, na kterém zazní například...

Praha 1: Spolkový den v parku Kampa

4. června 2023 v 18:10

Spolkový den se koná ve čtvrtek 15. června od 15 hodin v parku Kampa.

V pítku v parku u Chodovské tvrze neteče voda, hnízdí tady modřinka

4. června 2023 v 16:30

Sýkorka modřinka se ke hnízdění vybrala i letos netypické místo, pítko v parku u Chodovské tvrze.

Barvám neutečeš v Centrálním parku Prahy 13

4. června 2023 ve 14:38

Barvám neutečeš, běžecký závod, kterého se účastní nejen dospělí běžci, ale i děti, senioři nebo celé rodiny, kdy nejde o čas, ale především o zábavu se koná v sobotu 10. června od 9 do 16 hodin.

Den s Policií ČR Praha

2. června 2023 v 15:47

V sobotu 10. června proběhne na Letenské pláni již třináctý ročník Dne s Policií České republiky. Návštěvníci se mohou od 10 do 16 hodin těšit na množství vystavené policejní techniky a ukázky činností policistů.

Sobota: Na Kulaťák na trhy

2. června 2023 v 15:39

Sobotní trhy na Kulaťáku se konají od 8 do 14 hodin. Kromě tradiční nabídky se můžete těšit i na osvěžující ledové nápoje od The Tea Republic, Česko.  

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 23. týden

2. června 2023 ve 12:20

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Další články
Nahoru