Dnes Čtvrtek - polojasno 10°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 8°C
Čtvrtek 18. 4. 2024
Svátek má Valérie
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský život

Praha 2 nově používá elektronickou platební bránu

Praha 2 zprovoznila elektronickou platební bránu a rozšířila tak portfolio služeb, které svým občanům nabízí. Nově mohou zájemci hradit z počítače nebo mobilního zařízení většinu místních poplatků, pokuty a náhrady nákladů ve správním řízení nebo správní poplatky.

„Spuštění online plateb považujeme za důležitou součást modernizace veřejných služeb. Našim občanům, kteří už nebudou muset kvůli úhradě poplatku za psa nebo například za odpad čekat ve frontě na pokladně úřadu či na poště, to rozhodně ušetří čas,“ představila výhody plateb přes elektronickou platební bránu starostka Prahy 2 Alexandra Udženija (ODS).

„Snažíme se o maximální podporu elektronizace veřejné správy a digitalizaci služeb. Mnohé služby nabízíme on-line už nyní, a občané si tak mohou některé záležitosti vyřídit z pohodlí domova. Zprovozněním elektronické platební brány tak došlo k dalšímu rozšíření této nabídky. Výhodou to je zejména v případech, kdy lidé nechávají úhradu poplatků na poslední chvíli. A přínosem je i nová služba i pro samotné úředníky. Poplatek bude díky variabilnímu symbolu jednoduše a rychle zaevidován,“ vysvětlil tajemník ÚMČ Praha 2 Michal Kopecký.
 

Co můžete přes platební bránu zaplatit:
Místní poplatek ze psů
Místní poplatek za užívání veřejného prostranství
Místní poplatek z pobytu
Místní poplatek ze vstupného
Pokuty a náhrady nákladů ve správním řízení
Správní poplatky dle zákona o správních poplatcích dle vykonávaných agend
Parkovací oprávnění pro zóny placeného stání

Platit půjde kartou, převodem i např. z elektronické peněženky či SMS platbou. Při online placení bude zákazník přesměrován do prostředí platební brány, která zprostředkuje platbu a okamžitě ji zpracuje. Placení tak bude pohodlné, rychlé a bezpečné jak pro zákazníka, tak pro úřad, který platbu přijímá.

Postup platby najdete zde.


Autor: red

Praha 4: Zájemci si mohou vyzkoušet dobrovolnictví

Dnes ve 14:02

Ústav sociálních služeb v Praze 4 (ÚSS4) se v letošním roce zapojí do celorepublikových Dnů dobrovolnictví. Ve dnech 25. až 28. dubna si zájemci mohou vyzkoušet různé dobrovolnické aktivity a načerpat informace, jak se stát dobrovolníkem a jak se v dobrovolnictví neztratit. Máte chuť se do...

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 17. týden

Dnes ve 12:27

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Garážový výprodej v Praze 6

Dnes v 09:59

V ulicích Polní, Na rovni, Štolbova a Na Okraji v Praze 6 se koná garážový výprodej. Přijďte si nakoupit, popovídat se sousedy a ochutnat domácí koláče, domácí limonádu, čaj nebo kávu.

Pálení Čarodějnic a stavění májky

Dnes v 09:33

Spolek za veselejší Střížkov a Praha 9 zvou na tradiční Pálení Čarodějnic a stavění májky v Parku Václavka. Masky čarodějnic a čarodějů vítány.

První městská část udělí pět Čestných občanství a dvě Ceny Prahy 1

Včera ve 23:33

Zastupitelstvo městské části Praha 1 schválilo udělení dvou Čestných občanství Prahy 1, a to starostovi jihofrancouzského města Nîmes Jeanu-Paulu Fournierovi a in memoriam muzikoložce Lence Hlávkové. Už dříve zastupitelé souhlasili s udělením Ceny Prahy 1 lékaři Jaroslavu Eliášovi a tanečnici,...

Pozvánka Prahy 4: Poslední adresa Antonína Šindeláře

Včera ve 14:34

V pátek 19. dubna ve 12 hodin si městská část Praha 4 připomene úspěšného stavitele a politika Antonína Šindeláře, kterého komunistický režim připravil o podnikání, majetek a nakonec i život. Na domě číslo 1664/1 v ulici Sdružení v Nuslích bude umístěna pamětní tabulka Poslední adresa. Bude...

Slavnostní umístění pamětních tabulek

Včera v 11:56

Praha 6 zve na slavnostní umístění pamětní tabulky Poslední adresa staviteli a účastníkovi III. odboje Jaroslavu Klabíkovi na domě v ulici Milady Horákové 115/107 v Praze 6 u příležitosti výročí jeho úmrtí.

Praha 1 poděkovala pracovníkům školství

Včera v 11:51

Muziky, tance, vybraných pochoutek i výhledů na historické centrum metropole si užívali účastníci plavby pro zaměstnance škol, kterou v pondělí 15. dubna zorganizovala radnice Prahy 1.

První jarní košt

Včera v 09:07

Vítání jara se sklenkou v ruce v sobotu 20. dubna na náplavce v Praze 2.

Praha 14 zahájila sběr věcí pro Swap

Včera v 08:33

Dnes začíná sběr oblečení a knih pro Swap, který proběhne 25. dubna před metrem Rajská zahrada v rámci Den Země a Reuse den Prahy 14.

Další články
Nahoru