Dnes Pátek - obcasny-dest 6°C
Zítra Sobota - skorojasno 3°C
Pátek 23. 2. 2024
Svátek má Svatopluk
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 2 nesouhlasí s navrženými úpravami Sekaninovy ulice
Návrhy Prahy 2 na úpravy Sekaninovy ulice prezentovali radní Tomáš Halva (na snímku zcela vpravo) a místostarosta Jan Korseska. Foto: P2

Praha 2 nesouhlasí s navrženými úpravami Sekaninovy ulice

Dopravní řešení Sekaninovy ulice bylo hlavním tématem sousedského setkání v prostorách Městské knihovny v Praze na Ostrčilově náměstí, které radnice Prahy 2 uspořádala poslední březnový čtvrtek. Za městskou část se jednání zúčastnili radní pro oblast dopravy Tomáš Halva (TOP 09) i jeho předchůdce místostarosta Jan Korseska (ODS). A nechyběli ani zástupci magistrátu.

Radní Halva ve své prezentaci představil rozhodnutí magistrátu o proměně Sekaninovy ulice, které počítá s vyznačením pruhu pro cyklisty a podélným parkováním vozidel, a také protinávrh městské části Praha 2. Ta s plánovanou úpravou nesouhlasí.

Magistrátní řešení podle Halvy povede i s ohledem na plánovanou revitalizaci blízkého Ostrčilova náměstí k dalšímu nežádoucímu snížení počtu parkovacích míst v této lokalitě. „Chceme minimalizovat úbytek parkovacích míst v Nuselském údolí a občanům tak zajistit co největší komfort v parkování. Po celé délce Sekaninovy ulice proto navrhujeme namísto podélných šikmá parkovací stání, která by naopak počet parkovacích míst v ulici Sekaninova navýšila,“ uvedl.

S argumentem, že vyznačením cyklopruhu dojde ke zvýšení bezpečnosti všech účastníků provozu, radnice také nesouhlasí. „Považujeme toto opatření za duplicitní a zároveň neřešící nebezpečné úseky Sekaninovy ulice. A to zejména, když souběžně s touto ulicí vede cyklostezka podél Botiče, která je součástí tzv. Cyklogenerelu Prahy 2. Navrhujeme proto mnohem přijatelnější řešení, a to jasné rozdělení stávající cyklostezky na prostor pro chodce a cyklisty,“ doplnil Halva.

Většina diskutujících se na setkání shodla na zachování současného stavu, tedy bez cyklopruhu ve vozovce a zajištění dostatečné kapacity parkovacích míst. Občané by také uvítali kvalitnější povrch cyklostezky a chodníků v samotném parku, lepší osvětlení přechodů, technická opatření vedoucí ke snížení rychlosti projíždějících vozidel, a také doplnění zeleně v ulicích.

„Sekaninova ulice si proměnu rozhodně zaslouží. Je sice stejně jako většina silnic první třídy plně v gesci Silničního úřadu Magistrátu hl. m. Prahy, přesto městská část na jejich rozvoj přispívá i ze svého rozpočtu. Každoročně například investujeme přes milion korun do dosadby stromů do volných rabátek a současně 13 milionů korun na opravy chodníků. Jsem rád, že místní obyvatelé na setkání přišli v tak hojném počtu. Všechny náměty jsme zaznamenali a na Praze 2 se jimi budeme zabývat. Stejně tak věřím, že přání místních rezidentů vyslyší i zástupci magistrátu,“ řekl na setkání místostarosta Jan Korseska.

Získané podněty podle něj po vyhodnocení předá radnice Prahy 2 magistrátu a bude nadále apelovat na Technickou správu komunikací hl. m. Prahy, aby opravila povrchy chodníků a dosadila zeleň v ulicích.

Zdroj: MČ Praha 2


Autor: TZ, red

Prahu 14 v březnu čekají hned dvě dopravní omezení

Dnes ve 13:40

Chlumeckou ulici v Praze 14 čekají hned dvě dopravní omezení. První souvisí se zatěžkávací zkouškou na nově stavěné lávce nad Chlumeckou ulicí a proběhne v termínu od 29. února do 1. března 2024. Uzavřené budou levé jízdní pruhy v obou směrech.

Demolice zavřené části Libeňského mostu začne zhruba za dva měsíce

21. února 2024 ve 13:35

Silničáři začnou bourat nyní uzavřenou část pražského Libeňského mostu blíže k Palmovce na přelomu letošního dubna a května. Do konce února přeloží inženýrské sítě a rovněž začnou v této části odstraňovat tramvajové koleje. Na úterním jednání výboru pro dopravu pražského magistrátu to řekl...

Flixbus kvůli blokádě přesune autobusy z hlavního nádraží na Florenc

18. února 2024 v 10:31

Autobusový dopravce Flixbus v pondělí v souvislosti s pražskou blokádou zemědělců přesune odjezdy autobusů ze zastávky u hlavního nádraží na autobusové nádraží Florenc. Dopravce podle mluvčího Tomáše Beránka pro řidiče vytipoval několik objízdných tras, autobusy se budou magistrále vyhýbat....

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok je pro auta uzavřen

17. února 2024 v 15:13

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok na Jenerálce je v havarijním stavu. Odhalil to posudek Kloknerova ústavu. Důvodem je významné podemletí obou jeho opěr.

Další články
Nahoru