Dnes Středa - zatazeno 21°C
Zítra Čtvrtek - zatazeno 25°C
Středa 7. 6. 2023
Svátek má Iveta, Slavoj
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha 2 nesouhlasí s navrženými úpravami Sekaninovy ulice
Návrhy Prahy 2 na úpravy Sekaninovy ulice prezentovali radní Tomáš Halva (na snímku zcela vpravo) a místostarosta Jan Korseska. Foto: P2

Praha 2 nesouhlasí s navrženými úpravami Sekaninovy ulice

Dopravní řešení Sekaninovy ulice bylo hlavním tématem sousedského setkání v prostorách Městské knihovny v Praze na Ostrčilově náměstí, které radnice Prahy 2 uspořádala poslední březnový čtvrtek. Za městskou část se jednání zúčastnili radní pro oblast dopravy Tomáš Halva (TOP 09) i jeho předchůdce místostarosta Jan Korseska (ODS). A nechyběli ani zástupci magistrátu.

Radní Halva ve své prezentaci představil rozhodnutí magistrátu o proměně Sekaninovy ulice, které počítá s vyznačením pruhu pro cyklisty a podélným parkováním vozidel, a také protinávrh městské části Praha 2. Ta s plánovanou úpravou nesouhlasí.

Magistrátní řešení podle Halvy povede i s ohledem na plánovanou revitalizaci blízkého Ostrčilova náměstí k dalšímu nežádoucímu snížení počtu parkovacích míst v této lokalitě. „Chceme minimalizovat úbytek parkovacích míst v Nuselském údolí a občanům tak zajistit co největší komfort v parkování. Po celé délce Sekaninovy ulice proto navrhujeme namísto podélných šikmá parkovací stání, která by naopak počet parkovacích míst v ulici Sekaninova navýšila,“ uvedl.

S argumentem, že vyznačením cyklopruhu dojde ke zvýšení bezpečnosti všech účastníků provozu, radnice také nesouhlasí. „Považujeme toto opatření za duplicitní a zároveň neřešící nebezpečné úseky Sekaninovy ulice. A to zejména, když souběžně s touto ulicí vede cyklostezka podél Botiče, která je součástí tzv. Cyklogenerelu Prahy 2. Navrhujeme proto mnohem přijatelnější řešení, a to jasné rozdělení stávající cyklostezky na prostor pro chodce a cyklisty,“ doplnil Halva.

Většina diskutujících se na setkání shodla na zachování současného stavu, tedy bez cyklopruhu ve vozovce a zajištění dostatečné kapacity parkovacích míst. Občané by také uvítali kvalitnější povrch cyklostezky a chodníků v samotném parku, lepší osvětlení přechodů, technická opatření vedoucí ke snížení rychlosti projíždějících vozidel, a také doplnění zeleně v ulicích.

„Sekaninova ulice si proměnu rozhodně zaslouží. Je sice stejně jako většina silnic první třídy plně v gesci Silničního úřadu Magistrátu hl. m. Prahy, přesto městská část na jejich rozvoj přispívá i ze svého rozpočtu. Každoročně například investujeme přes milion korun do dosadby stromů do volných rabátek a současně 13 milionů korun na opravy chodníků. Jsem rád, že místní obyvatelé na setkání přišli v tak hojném počtu. Všechny náměty jsme zaznamenali a na Praze 2 se jimi budeme zabývat. Stejně tak věřím, že přání místních rezidentů vyslyší i zástupci magistrátu,“ řekl na setkání místostarosta Jan Korseska.

Získané podněty podle něj po vyhodnocení předá radnice Prahy 2 magistrátu a bude nadále apelovat na Technickou správu komunikací hl. m. Prahy, aby opravila povrchy chodníků a dosadila zeleň v ulicích.

Zdroj: MČ Praha 2


Autor: TZ, red

Nenechte se rozladit, radí Platforma VIZE 0 v boji proti agresivním řidičům na českých silnicích

Dnes v 11:03

Lepič! Řítí se po silnici, jede těsně za vaším vozidlem a snaží se vás donutit zrychlit. Myškař! Těsně vás předjíždí a následně se vrací před vás, kličkuje bez dostatečné vzdálenosti. Vybržďovač! Úmyslně vás zpomalí přibržděním, aby vám ukázal dominanci. Znáte je? Nová kampaň „Řitiči” Platformy...

Nový přístřešek na zastávce Lipnická

31. května 2023 v 16:54

Zastávka MHD Lipnická na začátku června získá přístřešek. Vzhledem k okolní rodinné zástavbě není v blízkosti jediné místo, kde se schovat před deštěm.

Řidiči by měli zbystřit, v Letňanech se chystá blokové čištění ulic

31. května 2023 v 00:23

Od 9. do 16. června, pouze v pracovní dny, bude v Letňanech probíhat úklid komunikací – blokové čištění. Čisticí technika vyjede do ulic v pracovních dnech vždy od 8 do 15 hodin.

Na Rock for People vlakem a se slevou

29. května 2023 v 11:33

Od 8. do 11. června se bude v Hradci Králové konat hudební festival Rock for People. Návštěvníci, kteří se na něj vypraví vlakem Českých drah, mohou využít cenově zvýhodněné nabídky Vlak+ Rock for People.

Dopravní vycházka v Praze 6: Elektrifikace linky 131

26. května 2023 v 11:59

Radní pro dopravu Prahy 6 Ondřej Matěj Hrubeš zve v pondělí 29. května na dopravní vycházku na téma elektrifikace linky 131.

Praha 11: Linku 213 se povedlo zachránit, změn v dopravě bude od soboty hodně

25. května 2023 ve 20:05

Od soboty 27. května dojde v souvislosti s prodloužením tramvajové tratě z Modřan na Libuš k několika změnám v dopravě v rámci Jižního Města. Například nová linka 126 nabídne od poslední květnové soboty obyvatelům Jižního Města časté spojení s Křeslicemi a nádražím v Uhříněvsi. Nahradí například...

Další články
Nahoru