Dnes Pátek - polojasno 14°C
Zítra Sobota - prehanky-dest 15°C
Pátek 14. 5. 2021
Svátek má Bonifác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 2 nechá vysadit v ulicích a parcích pět desítek nových stromů
Šácholan, česky také magnólie, roste na náměstí Míru. Foto: MČ Praha 2

Praha 2 nechá vysadit v ulicích a parcích pět desítek nových stromů

V Praze 2 letos nechá radnice vysadit přes 50 stromů. Nahradí ty, které byly poškozeny nebo uhynuly. Dosadbou chybějících stromů chce městská část zkvalitňovat životní prostředí a zároveň čelit horku, uvedla v tiskovém prohlášení. Ve Španělské ulici vznikne nové stromořadí. Na výsadbu pro letošek městská část vyčlenila 1,3 milionu korun.

K výsadbě jsou vybírány takové druhy dřevin, které jsou přizpůsobivé a schopné přežívat i v podmínkách městského tepelného ostrova. Jde o borovici lesní, břízu bělokorou, jabloň nebo javor horský.

„Praha 2 je nadměrně zatížena dopravou. Vedou zde nejdůležitější pražské silniční tepny. Proto se dlouhodobě zaměřujeme na rozšiřování zelených míst a výsadba stromů je pro nás naprostá priorita. Snažíme se tím vyrovnat ekologickou zátěž způsobenou provozem aut. Za dobu, kdy jsme ve vedení radnice, jsme vysázeli více než 1000 stromů a s dalšími budeme pokračovat v následujících týdnech,“ uvedla místostarostka druhé městské části Alexandra Udženija (ODS).

Návrh rady na vyčlenění částky 1,3 milionu korun na obnovu stromořadí schválilo zastupitelstvo Prahy 2. Technická správa komunikací letos obnoví výsadbu 23 stromů na Albertově, v Americké, Anny Letenské, Jana Masaryka, Mánesově, Sázavské, Studničkově, Šumavské, Třebízského a ve Varšavské ulici.

Jednotlivé stromy budou zapadat do již stávajícího stromořadí. Ve Španělské ulici bude vysazena celá alej, celkem osm kusů okrasných hlohů obecných. Nahradí tak sakury, které zničil mráz.

Vedle toho městská část ve svých spravovaných parcích zajistí výsadbu dalších 30 stromů. Sázet se bude na Folimance, v Havlíčkových, Lumírových a Riegrových sadech, v lokalitě Neklanova-Zábojova, v sadech Svatopluka Čecha a ve stráni nad Bělehradskou ulicí.

„Péči o stromy a zeleň v parcích a ulicích Prahy 2 bereme velice zodpovědně. Přestože uliční stromořadí nemáme jako městská část ve své správě, jejich obnovu každoročně dotujeme z rozpočtu naší městské části. Nově vysazené dřeviny nahradí ty, které byly odstraněny z důvodu poškození nebo onemocnění,“ sdělil místostarosta Prahy 2 Václav Vondrášek (ODS), radní pro životní prostředí. Nově stromy budou vysazeny do konce května.


Autor: Karel Netolický

Praha 5: Veřejné fórum Strategie 2030+

Včera ve 13:01

Strategický dokument, který detailně popisuje rozvoj městské části v šesti klíčových oblastech, se postupně představí veřejnosti a v červnu jej čeká schvalování na zastupitelstvu.

Praha 5 opět podpoří projekt Aktivní město. Rodiče dostanou příspěvek na akce pro děti

Včera ve 12:04

Celkem 1,2 milionu korun uvolní městská část Praha 5 rodičům, kteří se rozhodnout poslat dítě na tábor, sportovní soustředění či jinou vzdělávací aktivitu. Navazuje tak na loňský pilotní program podpory volnočasových aktivit dětí, který se setkal s pozitivním ohlasem...

Praha 4 zná výsledky ankety k možnostem revitalizace Tyršova vrchu a Bohdalce

12. května 2021 v 16:55

Anketa, které se zúčastnilo 344 respondentů ukázala, že oba vrchy slouží především jako místo procházek, venčení psů a kondičního běhu obyvatel okolí. Většina respondentů žije v blízkém okolí, žádný respondent nebydlí mimo Prahu 4 nebo Prahu 10.

S online mítinky počítá radnice Prahy 5 i do budoucna

12. května 2021 ve 12:33

Během březnového lockdownu uspořádala radnice Prahy 5 hned čtyři distanční setkání s občany. Překvapila nejen účast, ale také věcnost a celková úroveň jednání.

Další články
Nahoru