dnes
Pondělí - zatazeno
9°C
zítra
Úterý - zatazeno
4°C
pozítří
Středa - mlha
6°C
Praha 2 nechá opravit svou část Čelakovského sadů
Již opravená část Čelakovského sadů u Národního muzea. Foto: Facebook

Praha 2 nechá opravit svou část Čelakovského sadů

Radnice Prahy 2 nechá opravit část Čelakovského sadů u Národního muzea, která dosud nebyla rekonstruována a rozkládá se na území druhé městské části. ČTK to sdělila mluvčí Andrea Zoulová. S rekonstrukci počítá radnice v příštím roce a nyní si nechává vypracovat projekt. Na kolik oprava vyjde, se zatím neví. V minulosti byla v souvislosti s rekonstrukcí budovy Národního muzea opravena část sadů rozkládající se v Praze 1.

Budoucí obnova se týká území vymezeného ulicemi Legerova, Škrétova a ulicí Čelakovského sady. Zhruba před rokem nechala radnice opravit za 2,4 milionu korun schodiště a zídky, které byly v havarijním stavu. Nyní se chce zaměřit na zbytek pozemku. „Současný stav této části parku není uspokojivý,“ uvedla Zoulová.

Rekonstrukce parku rozkládající se v první městské části byla dokončena loni v prosinci. V sadu bylo staveniště sloužící pro opravu historické budovy Národního muzea. „Bývalá primátorka (Adriana Krnáčová) nařídila rekonstrukci části sadů bohužel jen na území městské části Praha 1, aniž by věc byla s Prahou 2 jakkoli koordinována… Veškerá snaha Prahy 2, aby do revitalizace byla zahrnuta i její část, vyšla vniveč,“ uvedla mluvčí.

Na kolik revitalizace radnici vyjde, zatím není jasné. „V tuto chvíli probíhá teprve výběrové řízení na projektovou dokumentaci,“ uvedla Zoulová. Kdy přesně se oprava uskuteční, se zatím neví. Mimo jiné bude záležet také na výsledku tendru na dodavatele. Radnice by ji však chtěla udělat v průběhu roku 2020.

Oprava historické budovy začala v roce 2015 a skončila kolaudací na začátku letošního roku. Rozpočet rekonstrukce byl 2,34 miliardy korun.


Praha 11 zveřejnila otevírací dobu úřadu na přelomu roku

Včera v 08:41

Vzhledem k tomu, že bude na konci roku odváděna finanční hotovost z pokladen Úřadu městské části Praha 11 do bankovního ústavu, neprovádí úřad v úterý 31. prosince žádné činnosti spojené s přijímáním hotovosti.

Další články
Nahoru