Dnes Sobota - zatazeno 6°C
Zítra Neděle - polojasno 6°C
Sobota 27. 2. 2021
Svátek má Alexandr
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Praha 2: Nádoby na tříděný odpad pro vlastníky nemovitostí zdarma

Praha 2 se dlouhodobě potýká s nepořádkem na stanovištích nádob na tříděný odpad umístěných na veřejném prostranství. Nejhorší situace je na Vinohradech. Radnice proto podporuje vlastníky nemovitostí, kteří si chtějí umístit nádoby na tento odpad do vlastního domu.

Nádoby na odpad, vč. obsluhy a likvidace odpadu jsou hrazeny hlavním městem Prahou. Stejně tak nově je od 1. ledna zajištěna úhrada přistavení nádob ke svozu, pokud ho majitel domu bude požadovat. To znamená, že umístění nádob na tříděný odpad do domu je pro vlastníka nemovitosti od 1. ledna zcela zdarma.

Podmínkou získání těchto nádob je, že nádoby musí být umístěny ve vnitřním vybavení domu (chodba, sklep, průjezd, dvůr apod.), budou určeny pouze obyvatelům domu (ne pro provozovny a živnosti, pokud v domě jsou) a žádat o nádoby může vlastník domu nebo jím pověřený správce.

Pokud máte zájem o tuto službu, a jste vlastník nebo správce domu, obraťte se na Odbor životního prostředí ÚMČ Praha 2:
telefonicky na bezplatnou Infolinku Ulice Prahy 2 – 800 879 222
e-mailem: infolinka@praha2.cz  do předmětu napište „VNITŘNÍ SEPARACE 2020“
přes kontaktní formulář na www.cistadvojka.cz do předmětu napište „VNITŘNÍ SEPARACE 2020“
písemně na adresu úřadu ÚMČ Praha 2, Odbor životního prostředí, nám. Míru 20, 120 00 Praha 2

Formulář „Žádost o nové domovní stanoviště nádob na tříděný odpad“ je ke stažení na webových stránkách ÚMČ Praha 2 http://urad.praha2.cz/Odbor-zivotniho-prostredi-1

Všem majitelům domů, kteří se na odbor životního prostředí obrátí, poskytnou zaměstnanci Odboru životního prostředí Prahy 2 bližší informace k vyřizování žádostí.V Praze 13 začala závěrečná etapa revitalizace vnitrobloku Fingerova

Včera v 11:09

Ve středu 24. února byla zahájena třetí, závěrečná etapa revitalizace vnitrobloku Fingerova. Projekt rekonstrukce celého vnitrobloku byl v roce 2018 projednán s veřejností v rámci místní Agendy 21.

Praha 1 opět podpoří Městskou knihovnu na Pohořelci

25. února 2021 v 09:42

Radnice Prahy 1 odsouhlasila poskytnutí účelové dotace pro Městskou knihovnu, pobočku Hradčany, a to ve výši půl milionu korun na tento rok.

Zemřel František Šedivý, předseda Klubu dr. Milady Horákové

24. února 2021 ve 21:33

Ve věku 93 let zemřel v úterý dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové, bývalý místopředseda Konfederace politických vězňů František Šedivý.

Další články
Nahoru