Dnes Středa - prehanky-dest 25°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 25°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha 2: Místo ve frontě si zajistíte virtuálně

Od začátku roku mají obyvatelé Prahy 2 možnost vyřídit své záležitosti na Dvojkovém úřadě bez ztráty času čekáním ve frontě. Díky nové aplikaci Virtuální lístek mohou vstoupit do fronty přímo prostřednictvím svého mobilního telefonu. Pořadové číslo si tak mohou vybrat třeba už při vstupu do budovy úřadu.

„Aplikace Virtuální lístek nabízí dvě klíčové možnosti: Buď si můžete vybrat pořadové číslo ihned při vstupu do budovy úřadu, nebo si rezervovat termín na konkrétní časový slot. Výhodou nové aplikace je, že můžete sledovat aktuální počet lidí ve frontě před vámi, a pokud bude fronta dlouhá, můžete se bez obav vzdálit. Jakmile přijde vaše číslo na řadu, obdržíte notifikaci – upozornění, že je čas přesunout se k přepážce,“ informuje radnice na svých stránkách.

Jak to funguje:
Stáhněte si aplikaci Virtuální lístek
Přidejte si do aplikace svůj úřad
Vyberte si, zda chcete ihned do fronty nebo si rezervujete termín
Sledujte aktuální pořadové číslo a dostávejte notifikace, kdy je čas přesunout se k přepážce


Autor: Cen

V Zoo Praha se narodilo mládě velblouda dvouhrbého domácího

Dnes v 10:37

Do skupiny velbloudů dvouhrbých domácích v pražské zoo přibylo mládě. Samce, který se narodil v sobotu 20. července, mohou lidé spatřit ve venkovním výběhu spolu s ostatními členy stáda. Mládě i matka dobře prospívají, malému velbloudovi sílí nohy. ČTK to sdělila kurátorka kopytníků Zoo Praha...

Ministr Baxa prodlouží mandát řediteli Národního divadla Burianovi

Včera ve 13:12

Stávající ředitel Národního divadla (ND) Jan Burian zůstane ve funkci do konce července 2028, aby se pod jeho vedením dokončila rekonstrukce Nové scény ND. Novinářům to řekl ministr kultury Martin Baxa (ODS).

Praha 4 vymění písek v pískovištích

Včera v 09:55

Vedení Prahy 4 na svém nedávném jednání rozhodlo o tom, že městská část uzavře smlouvu o výměně písku v pískovištích a doplnění dopadových plochách na dětských hřištích ve správě městské části s pražskou společností Great Garden CZ.

Praha schválila investiční plán vodohospodářské infrastruktury

Včera v 09:23

Rada hl. m. Prahy na svém pondělním jednání schválila návrh Střednědobého investičního plánu vodohospodářské infrastruktury hlavního města pro roky 2025–2029. Díky navýšení prostředků bude v příštích letech možné lépe spravovat, udržovat a dále rozvíjet vodovody a kanalizace...

Další články
Nahoru