Dnes Středa - mlha 10°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 9°C
Středa 24. 2. 2021
Svátek má Matěj
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
KoronavirusZpravodajství

Praha 2 mění provoz radnice

V návaznosti na mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR z 9. dubna v souvislosti s vyhlášeným nouzovým stavem přistupuje Úřad městské části Praha 2 k opatřením upravujícím provoz úřadu i návštěvní hodiny pro veřejnost. Opatření jsou platná od pondělí 20. dubna 2020.

Vstup do budovy bude možný nadále pouze z Jugoslávské ulice. Agendy budou vyřizovány v přízemí radnice na přepážkách v hale osobních dokladů a ověřování a hale živnostenského odboru v pondělí a ve středu od 8 do 17:30 hodin, poslední klient bude přijat 15 minut před koncem pracovní doby.

Hala č. 1 – osobní doklady a ověřování
Přepážka č. 1 a č. 6 – ověřování
Přepážka č. 2 – pokladna a poplatky (např. poplatek ze psů, poplatek za užívání veřejného prostranství, poplatky z pobytu…)
Přepážka č. 3 a č. 4  – matrika
Přepážka č. 5 – humanitní odbor
Přepážky č. 9 a 10 – evidence obyvatel
Přepážky č. 11 a 12 – žádosti o občanské průkazy, výdej hotových osobních dokladů
Přepážky č. 13 a 14 – žádosti o cestovní pasy a občanské průkazy, výdej hotových osobních dokladů

Hala č. 2 – živnostenský odbor
Box č. 1 až č. 3 – odbor živnostenský
Box č. 6 – odbor majetku (agenda bytových a nebytových prostor)
Box č. 7 a č. 8 – stavební odbor (archív a stavební řízení)

Podatelna úřadu je umístěna vpravo hned za vstupem z Jugoslávské ulice
pondělí a středa 8:00–17:30
úterý a čtvrtek 7:30–16:00
pátek 7:30–13:00

Agenda OSPOD je umístěna vpravo za podatelnou
pondělí a středa 8:00–17:30

Informační centrum Jaromírova 23
Kontaktní místo veřejné správy Czech POINT a ověřování
pondělí a středa 8:00–17:00
úterý a čtvrtek 7:30–16:00
pátek 7:30–13:00

Ostatní prostory úřadu jsou pro veřejnost uzavřeny. Nadále platí zákaz vstupu osobám, které jsou v karanténě a které projevují jakékoliv příznaky nemoci.


Informace o očkování pro seniory v Praze 2

Dnes v 09:11

V následujících dnech očekává Praha 2 spuštění další vlny očkování pro skupinu seniorů ve věku 75 – 79 let a pokračuje v pomoci s očkováním proti nemoci covid-19.

Praha 11: Nové odběrové místo najdete na Hájích

Dnes v 08:29

V Praze 11 vzniklo už páté odběrové místo na testování covid-19, tentokrát v ulici Arkalycká na Hájích. Odběrové místo zřídila společnost Medical Testing, která zde provádí PCR i antigenní testování.

Praha 14 pomůže s respirátory

Dnes v 07:06

Lidem ve finanční tísni, seniorům a obyvatelům, kterým se nedaří momentálně sehnat adekvátní ochranné pomůcky nabízí Praha 14 základní sadu 3 respirátorů.

Praha 9 pokračuje v ověřování testování školáků a dětí ve školkách

Včera v 17:13

Pilotní projekt MČ Praha 9 a GHC Genetics, který zavádí pro školáky a děti v mateřských školách neinvazivní testování prostřednictvím speciálních antigenních testů vyhodnocovaných ze slin, pokračuje. Dnes si děti ze dvou základních a dvou mateřských škol z Prahy 9 odnášejí domů testovací sady a...

V pražské MHD se změní hlášení o povinnosti mít zakrytý nos a ústa

Včera v 15:17

Pražský dopravní podnik (DPP) upraví hlášení o povinnosti mít v MHD zakrytý nos a ústa. Učiní tak kvůli vládnímu nařízení nosit respirátor, nanoroušku či dvě chirurgické roušky přes sebe. Hlášení začne vysílat od čtvrtka 25. února. Na dotaz ČTK to dnes uvedla mluvčí DPP Aneta Řehková. Dosud mohli...

Praha 8 nabídne respirátory seniorům a lidem v hmotné nouzi

Včera ve 14:15

Praha 8 bude vydávat seniorům a lidem v hmotné nouzi respirátory. Výdej proběhne na dvoře Úřadu městské části Praha 8 ve středu 24. února od 10 do 18 hodin a na osobu připadne jedna sada respirátorů, 3 ks. Na místě budou dodržované rozestupy, na které budou dohlížet zaměstnanci...

Praha 2 bude pokračovat v pomoci podnikatelům

Včera ve 13:05

Radní Prahy 2 na svém pondělním jednání schválili další podporu podnikatelům a živnostníkům v nebytových prostorách městské části, na které dopadla krizová opatření vlády v souvislosti s nařízeným nouzovým stavem. Konkrétně se jedná o slevu z nájmu, možnost uzavření splátkových kalendářů a...

Občané Prahy 13 mohou už nyní požádat o jednorázové chirurgické roušky

Včera ve 12:44

Od čtvrtka 25. února bude povinné nosit v městské hromadné dopravě, v obchodech, zdravotnických zařízeních a na dalších místech s vyšší koncentrací lidí respirátor FFP2, případně roušku z nanovlákna nebo dvě jednorázové roušky na sobě.

Praha 4: V lese v Hodkovičkách se bude kácet i březnu

Včera v 10:30

Lesy hlavního města Prahy informovaly čtvrtou městskou část, že budou stromy napadené kůrovcem a nebezpečné suché stromy v Hodkovičkách v lokalitě U Cortéze odstraňovat i v březnu.

Další články
Nahoru