Dnes Úterý - zatazeno 19°C
Zítra Středa - bourky 17°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 2 mění portfolio bank a společností, které spravují její majetek
Radnice Prahy 2 na náměstí Míru. Foto: archiv

Praha 2 mění portfolio bank a společností, které spravují její majetek

Do prvního únorového jednání Rady městské části Praha 2 míří informace, že dojde ke změnám v portfoliu bankovních domů a investičních společností, které pro tuto městskou část realizují zhodnocování prostředků z prodeje nemovitostí. Jeden ze správců finančních prostředků, společnost Carduus Asset Management, totiž podala výpověď ze smlouvy. 

Po doběhnutí smlouvy budou tyto investované prostředky spravovány vybraným bankovním domem či investiční společností. Druhá městská část za loňský rok zhodnotila peníze z prodeje nemovitostí o téměř 70 milionů korun, což je podle zpracovaného auditu velmi dobrý výsledek.

Prostředky druhé městské části z prodeje domů a bytových jednotek, celkem přibližně tři miliardy korun, jsou uloženy na základě rozhodnutí zastupitelstva u vybraných bankovních domů a investičních společností – například České spořitelny, J&T banky či Wood&Company.

Praha 2 se rozhodla pro aktivní správu finančních prostředků získaných z prodeje bytových domů a bytových jednotek z toho důvodu, že standardní zhodnocení peněz na bankovních účtech je velmi nízké, téměř nulové.

„Veškeré uložené investice jsou konzervativní a bezpečné a v případě potřeby městské části Praha 2 také rychle likvidní,“ uvedla městská část v tiskové zprávě.

Jedním ze správců části finančních prostředků městské části Praha 2 je i investiční společnost Carduus Asset Management, která smlouvu o spolupráci letos 11. ledna vypověděla.

Po uplynutí výpovědní doby zůstanou všechny finanční prostředky na účtech v České spořitelně. Zastupitelstvo městské části poté rozhodne, jaký bankovní dům či investiční společnost bude prostředky spravovat.

Bezpečnost a dobrou výnosnost investic Prahy 2 potvrdil i audit společnosti Four Dimensions, kterou vede bankéř Daniel Heler. Městská část očekává dobré zhodnocení finančních prostředků z prodeje domů a bytových jednotek i v letošním roce a v letech následujících.

Investiční produkty jsou termínovány na dobu tří až pěti let. „Ze získaných prostředků bude Praha 2 financovat například jesle, školky, školy, chodníky a podobně,“ informovala městská část.  


Autor: TZ, red

Letní tábory v Kozojedech budou v moderním prostředí

Dnes v 07:41

Pražští radní odsouhlasili záměr veřejné zakázky na celkovou rekonstrukci táborové základny Kozojedy u Kolína, kterou zřizuje hlavní město Praha a provoz zde zajišťuje Dům dětí a mládeže Jižní Město. Obnova se uskuteční v letošním a příštím roce a financována bude z pražského rozpočtu...

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru