dnes
Úterý - oblacno
13°C
zítra
Středa - obcasny-dest
14°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-dest
16°C
Zpravodajství

Praha 2: Mapa hlášení závad

Webová aplikace „Hlášení závad“ umožňuje občanům rychle a velmi jednoduchým způsobem upozornit na určitý problém na vymezeném území městské části. Obyvatelé dvojky tak mohou aktivně participovat na zlepšení životního prostředí, veřejných prostranství nebo upozorňovat na ostatní nedostatky moderním interaktivním způsobem.

Tato webová aplikace, stejně jako celý mapový portál webGIS je plně kompatibilní nejen s PC či notebooky, ale také se všemi chytrými mobilními zařízeními (tablety, chytré mobilní telefony).

Webová aplikace je uživatelsky přívětivá a je rozdělena do tří sekcí zobrazovaných na hlavní stránce aplikace, kterými jsou formulář hlášení závad, mapové okno a seznam jednotlivých hlášení.

Ve formuláři hlášení závad občan vyplní několik potřebných informací, jakými jsou místo závady (buďto kliknutím do mapy nebo automaticky u zařízení s GPS modulem), kategorii závady (z přednastaveného výběru, např. „zeleň, strom“, „silnice, chodníky“, „kontejner“ apod.), krátký slovní popis, svůj e-mail (pro zpětnou vazbu), přiložení fotografie (nebo její vyfocení chytrým mobilním zařízením), opíše bezpečnostní kód z obrázku a hlášení může odeslat.

V prostřední části stránky je umístěno mapové okno, které uživatelé potřebují k lokalizaci jednotlivých hlášení nebo k zobrazení všech aktivních hlášení na území městské části Praha 2.

Poslední sekce je seznamem všech aktuálních hlášení, které lze třídit do sekcí „přijato“, „v řešení“ a „vyřešeno“ a takto je zobrazit i v mapovém okně. Zobrazována jsou vždy hlášení, jež nejsou starší než 30 kalendářních dní.

O vyřešení problému bude informován také ten, kdo hlášení odeslal

Webová aplikace Mapa hlášení a závad má velmi sofistikovaný databázový systém pro pracovníky Úřadu městské části Praha 2, který usnadňuje práci s jednotlivými hlášeními a umožňuje jejich efektivní zpracování.

„Jsem velmi rád, že se nám daří postupovat v nastaveném trendu. A musím přiznat, že bez nadstandardního přístupu a nadšení našeho operátora by tyto realizované nápady byly nemyslitelné,“ říká tajemník Úřadu MČ Praha 2 Michal Kopecký.

Aplikace je dostupná na adrese https://hlaseni.tmapy.cz/#1000001 a také na oficiálním mapovém portálu městské části Praha 2 webGIS na adrese http://webgis.praha2.cz/portal/, včetně podrobných uživatelských návodů ve verzi pro PC nebo chytrá mobilní zařízení.

Oficiální mapový portál Prahy 2 webGIS se umístil v letošním roce na 3. místě v krajském kole soutěže Zlatý erb v kategorii „nejlepší elektronická služba“. Mapový portál se neustále aktualizuje, rozvíjí a v současné době uživatelům přináší novou webovou aplikaci, a to Mapu hlášení a závad.


Praha 5: Koncert k výročí 100 let od vzniku Československa zdarma

Včera v 11:09

Radnice páté městské části zve na Koncert k výročí 100 let od vzniku Československa v pondělí 29. října od 19:30 hodin v kostele sv. Václava na náměstí 14. října, Praha 5.

Po stopách osmiček. Praha 3 zve na listopadové akce

Včera v 09:54

I v listopadu si připomíná Praha 3 osmičkové roky. Tentokrát se budou akce týkat zejména výročí 100 let od konce první světové války.

Praha 2: Třetí vycházka zdarma se spisovatelem Markem Tomanem

Včera v 09:12

Autor románu Neptunova jeskyně Marek Toman připravil pro nadšence historie Královských Vinohrad komentované procházky.

Operní diva, překladatel Shakespeara a dětský hematolog se sešli v projektu Kořeny osobností

20. října 2018 v 07:02

Operní pěvkyně a herečka Soňa Červená, profesor anglické literatury a překladatel Martin Hilský a zakladatel československé dětské hematologie prof. MUDr. Otto Hrodek, DrSc., rozšířili řady významných Čechů zapojených do projektu Kořeny osobností, který spojuje přední české a světové osobnosti se...

Děti se zúčastnily rozloučení Radka Štěpánka s kariérou. Osm z nich si s ním zahrálo

19. října 2018 v 19:26

Jedna z největších legend českého tenisu, Radek Štěpánek, se 18. října rozloučil s aktivní tenisovou kariérou při velkolepé akci v pražské O2 aréně. Hlavní město tuto akci podpořilo a umožnilo navíc sto čtyřiceti dětem ze škol a dětského domova zřizovaných Prahou se jí zúčastnit. Osm z nich, právě...

Praha podpořila vojenskou přehlídku k 100. výročí vzniku ČSR

19. října 2018 v 07:57

Jedním z vrcholů oslav 100. výročí vzniku samostatného československého státu bude slavnostní vojenská přehlídka. Uskuteční se v neděli 28. října na Evropské třídě a podpoří ji rovněž hlavní město Praha. A to nejen účastí jeho bezpečnostních a záchranných složek, ale i finančním zajištěním...

Další články
Nahoru