dnes
Sobota - skorojasno
1°C
zítra
Neděle - jasno
0°C
pozítří
Pondělí - jasno
0°C
Zpravodajství

Praha 2: Mapa hlášení závad

Webová aplikace „Hlášení závad“ umožňuje občanům rychle a velmi jednoduchým způsobem upozornit na určitý problém na vymezeném území městské části. Obyvatelé dvojky tak mohou aktivně participovat na zlepšení životního prostředí, veřejných prostranství nebo upozorňovat na ostatní nedostatky moderním interaktivním způsobem.

Tato webová aplikace, stejně jako celý mapový portál webGIS je plně kompatibilní nejen s PC či notebooky, ale také se všemi chytrými mobilními zařízeními (tablety, chytré mobilní telefony).

Webová aplikace je uživatelsky přívětivá a je rozdělena do tří sekcí zobrazovaných na hlavní stránce aplikace, kterými jsou formulář hlášení závad, mapové okno a seznam jednotlivých hlášení.

Ve formuláři hlášení závad občan vyplní několik potřebných informací, jakými jsou místo závady (buďto kliknutím do mapy nebo automaticky u zařízení s GPS modulem), kategorii závady (z přednastaveného výběru, např. „zeleň, strom“, „silnice, chodníky“, „kontejner“ apod.), krátký slovní popis, svůj e-mail (pro zpětnou vazbu), přiložení fotografie (nebo její vyfocení chytrým mobilním zařízením), opíše bezpečnostní kód z obrázku a hlášení může odeslat.

V prostřední části stránky je umístěno mapové okno, které uživatelé potřebují k lokalizaci jednotlivých hlášení nebo k zobrazení všech aktivních hlášení na území městské části Praha 2.

Poslední sekce je seznamem všech aktuálních hlášení, které lze třídit do sekcí „přijato“, „v řešení“ a „vyřešeno“ a takto je zobrazit i v mapovém okně. Zobrazována jsou vždy hlášení, jež nejsou starší než 30 kalendářních dní.

O vyřešení problému bude informován také ten, kdo hlášení odeslal

Webová aplikace Mapa hlášení a závad má velmi sofistikovaný databázový systém pro pracovníky Úřadu městské části Praha 2, který usnadňuje práci s jednotlivými hlášeními a umožňuje jejich efektivní zpracování.

„Jsem velmi rád, že se nám daří postupovat v nastaveném trendu. A musím přiznat, že bez nadstandardního přístupu a nadšení našeho operátora by tyto realizované nápady byly nemyslitelné,“ říká tajemník Úřadu MČ Praha 2 Michal Kopecký.

Aplikace je dostupná na adrese https://hlaseni.tmapy.cz/#1000001 a také na oficiálním mapovém portálu městské části Praha 2 webGIS na adrese http://webgis.praha2.cz/portal/, včetně podrobných uživatelských návodů ve verzi pro PC nebo chytrá mobilní zařízení.

Oficiální mapový portál Prahy 2 webGIS se umístil v letošním roce na 3. místě v krajském kole soutěže Zlatý erb v kategorii „nejlepší elektronická služba“. Mapový portál se neustále aktualizuje, rozvíjí a v současné době uživatelům přináší novou webovou aplikaci, a to Mapu hlášení a závad.


Stav muže, který se zapálil v centru, je vážný

Dnes v 18:08

Stav muže, který se v pátek odpoledne zapálil na Václavském náměstí v Praze, je i nadále vážný. Je stále na jednotce intenzivní péče na klinice popáleninové medicíny v umělém spánku. ČTK to řekla mluvčí Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Jana Roubalová.

Odtah vozidla při havárii na vodovodní či kanalizační síti hradí PVK

17. ledna 2019 ve 12:11

Pražské vodovody a kanalizace musí havárii na vodovodní či kanalizační síti neprodleně odstranit. V této souvislosti mají podle zákona o vodovodech a kanalizacích možnost rozhodnout o odtahu vozidla, které brání opravě. „Vůz vždy zamíří na odstavné parkoviště, kde je bezplatně vydán majiteli....

Další články
Nahoru