dnes
Středa - skorojasno
25°C
zítra
Čtvrtek - jasno
27°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
27°C
Praha 2 má výhrady vítěznému návrhu na revitalizaci Karlova náměstí
Takto by měla vypadat jižní část Karlova náměstí. Vizualizace: MHMP

Praha 2 má výhrady vítěznému návrhu na revitalizaci Karlova náměstí

Vítězný návrh budoucí podoby Karlova náměstí, který vzešel z takzvaného soutěžního dialogu, schválili v úterý pražští radní. Vyvrcholil tím takzvaný soutěžní dialog, vedení města vybíralo z pěti návrhů. Nakonec padla volba na projekt týmu německého krajinářského studia Rehwaldt Landschaftsarchitekten a dvou českých studií BY Architects a PD Filip. Městská část Praha 2 má k výběru tohoto návrhu vážné výhrady. 

Radnici druhé městské části se především nelíbí, že nerespektuje požadavky, které v minulosti na revitalizaci vznášela. „Vítězný návrh odpovídá spíše podobě zámeckého parku zasazeného do centra velkoměsta. Návrh odmítá řešit problematiku dopravy v klidu. Ruší další parkovací místa, která ještě zbyla po první a dosud nedokončené dopravní etapě revitalizace náměstí,“ uvedla Praha 2 v tiskovém prohlášení.

Nechce však blokovat další postup. „Řešení předložené vítězem nesplňuje většinu požadavků Prahy 2, které již byly podkladem pro dřívější soutěž v roce 2008, ani podklady, které Praha 2 poskytla pro soutěž nynější a jejichž plnění požadovala. S výsledným výběrem zástupce Prahy 2 nesouhlasí, ale podřizuje se rozhodnutí kolektivního orgánu,“ uvedli do protokolu o výsledku hlasování zástupci druhé městské části.

Vedení Prahy 2 doufá, že návrh není konečný a bude se dál rozvíjet během zpracování další projektové dokumentace. „Městská část bude aktivně prosazovat své požadavky, týkající se mimo jiné řešení cestní sítě, kácení stromů, umístění kavárny a dětského hřiště či vybudování podzemních garáží náhradou za rušená stání,“ uvedla starostka Prahy 2 Jana Černochová (ODS). 


Lesamáj aneb technicky dejvický majáles

Dnes v 09:56

Studenti dejvického Kampusu pořádají letos už druhý ročník tradiční oslavy máje.

Na Jižním Městě vyroste Rákosníčkovo hřiště

Dnes v 09:23

Praha 11 zvítězila už podruhé v soutěži společnosti Lidl o Rákosníčkovo hřiště. O lokalitě, kde bude hřiště pro malé děti umístěno, minulý týden rozhodlo vedení městské části.  

Praha 15: Přijďte zavzpomínat na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup

22. dubna 2019 v 19:56

Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, Oblastní výbor Praha 15, zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup v době německé nacistické okupace v letech 1939–1945.

Máte Nápad pro Šestku? Pošlete jej na radnici

22. dubna 2019 v 07:00

Od 15. dubna do 2. června 20 hodin mohou zájemci podávat své návrhy a nápady, jak vylepšit veřejný prostor na území Prahy 6. Realizace projektů je plánována na rok 2020. V rozpočtu bude na projekt vyčleněno pět milionů korun, z nichž tři jsou určené na takzvané velké projekty s cenou od 400 tisíc...

Do Stodůlek za ptačím zpěvem

21. dubna 2019 v 06:56

Česká společnost ornitologická zve milovníky ptactva a přírody, aby pod vedením zkušených ornitologů uvítali a oslavili návrat ptačího zpěvu do naší krajiny i krásu jarní přírody.

Další články
Nahoru