dnes
Sobota - skorojasno
0°C
zítra
Neděle - zatazeno
1°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
3°C
Praha 2 má rozpočet, největší objem financí směřuje do školství
Jeden z vchodů do radnice Prahy 2 na náměstí Míru. Foto: archiv

Praha 2 má rozpočet, největší objem financí směřuje do školství

Městská část  Praha 2 bude letos hospodařit s výdaji 585, 5 milionu a příjmy 378,9 milionu korun. Rozdíl pokryjí úspory hospodaření z předešlých let. Rozpočet má podobné parametry jako loňský.

„Rozpočet vypadá jako schodkový. Ale my nemůžeme rozpočtovat finanční prostředky, které nám přijdou v průběhu roku. Je to asi 200 milionů korun ročně," řekl při projednávání rozpočtu místostarosta pro oblasti financí a dopravy Jan Korseska (ODS).

Největší objem peněz směřuje do oblasti školství, bytového hospodářství a péče o vzhled veřejných prostranství, včetně obnovy památek, uličního stromořadí a oprav chodníků. Zastupitelé zároveň schválili limit počtu zaměstnanců a platů na letošní rok pro příspěvkové organitace MČ Praha 2 –  Novoměstskou radnici, Knihovnu na Vinohradech a Centrum sociálních služeb Praha 2.

Podrobnosti o schváleném rozpočtu lze dohledat na webových stránkách městské části www.praha2.cz. „Jednotlivé položky tam najde každý občan z pohodlí svého domova díky tomu, že již třetí rokem máme rozklikávací rozpočet. Zavedli jsme ho s cílem zvýšit transparentnost činnosti městské části,“ sdělil Korseska. Mezi kapitálovými výdaji je například vznik nových dětských jeslí v Ječné ulici, rekonstrukce objektu pro klub Dvojka pro seniory nebo vybudování dalších podzemních kontejnerů.

Plánovány jsou o opravy a rekonstrukce budov škol a mateřských školek (vybudování jídelny v ZŠ Kladská, výměna oken a vybudování vchodu v ZŠ Resslova, výstavba multifunkčního sportovního hřiště v ZŠ Na Smetance), opravy chodníků a rekonstrukce parků. Celkem bude z těchto zdrojů uhrazeno 25 akcí v celkové částce 135,4 milionu korun.

Z investic se počítá s 58,3 miliony korun na opravy domů a bytů, z nich devět milionů půjde na nové výtahy. Deset milionů korun půjde na opravy chodníků a čtyři miliony na rekonstrukci Novoměstské radnice.


Pražští zastupitelé odmítli stáhnout z programu jednání rozpočet metropole na rok 2019

13. prosince 2018 v 15:48

Opozičním ODS a ANO se nepodařilo prosadit vyškrtnutí návrhu rozpočtu na rok 2019 z programu dnešního jednání pražských zastupitelů. Po téměř dvouhodinové diskusi zastupitelé návrh v hlasování odmítli, uvedla ČTK. 

ODS: Nechceme, aby měla Praha 80 procent prostředků na investice zaparkováno v rezervách

13. prosince 2018 v 10:30

Na dnešní tiskové konferenci před jednáním pražského zastupitelstva představitelé zastupitelského klubu ODS kritizovali návrh rozpočtu hlavního města na rok 2019. Je podle nich málo ambiciózní.

ANO: Návrh pražského rozpočtu v aktuální podobě je pro nás nepřijatelný

13. prosince 2018 v 09:50

Na dnešní tiskové konferenci před jednáním pražského zastupitelstva představitelé zastupitelského klubu ANO prohlásili, že návrh rozpočtu hlavního města na rok 2019 toto opoziční hnutí nepodpoří. Rozpočet má být hlavním bodem programu jednání zastupitelstva, které začne v 10...

Další články
Nahoru