dnes
Úterý - zatazeno
26°C
zítra
Středa - jasno
26°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
28°C
Praha 2 má rozpočet, největší objem financí směřuje do školství
Jeden z vchodů do radnice Prahy 2 na náměstí Míru. Foto: archiv

Praha 2 má rozpočet, největší objem financí směřuje do školství

Městská část  Praha 2 bude letos hospodařit s výdaji 585, 5 milionu a příjmy 378,9 milionu korun. Rozdíl pokryjí úspory hospodaření z předešlých let. Rozpočet má podobné parametry jako loňský.

„Rozpočet vypadá jako schodkový. Ale my nemůžeme rozpočtovat finanční prostředky, které nám přijdou v průběhu roku. Je to asi 200 milionů korun ročně," řekl při projednávání rozpočtu místostarosta pro oblasti financí a dopravy Jan Korseska (ODS).

Největší objem peněz směřuje do oblasti školství, bytového hospodářství a péče o vzhled veřejných prostranství, včetně obnovy památek, uličního stromořadí a oprav chodníků. Zastupitelé zároveň schválili limit počtu zaměstnanců a platů na letošní rok pro příspěvkové organitace MČ Praha 2 –  Novoměstskou radnici, Knihovnu na Vinohradech a Centrum sociálních služeb Praha 2.

Podrobnosti o schváleném rozpočtu lze dohledat na webových stránkách městské části www.praha2.cz. „Jednotlivé položky tam najde každý občan z pohodlí svého domova díky tomu, že již třetí rokem máme rozklikávací rozpočet. Zavedli jsme ho s cílem zvýšit transparentnost činnosti městské části,“ sdělil Korseska. Mezi kapitálovými výdaji je například vznik nových dětských jeslí v Ječné ulici, rekonstrukce objektu pro klub Dvojka pro seniory nebo vybudování dalších podzemních kontejnerů.

Plánovány jsou o opravy a rekonstrukce budov škol a mateřských školek (vybudování jídelny v ZŠ Kladská, výměna oken a vybudování vchodu v ZŠ Resslova, výstavba multifunkčního sportovního hřiště v ZŠ Na Smetance), opravy chodníků a rekonstrukce parků. Celkem bude z těchto zdrojů uhrazeno 25 akcí v celkové částce 135,4 milionu korun.

Z investic se počítá s 58,3 miliony korun na opravy domů a bytů, z nich devět milionů půjde na nové výtahy. Deset milionů korun půjde na opravy chodníků a čtyři miliony na rekonstrukci Novoměstské radnice.


První zářijový víkend Kampa opět ožije tradičními hrnčířskými trhy

Včera ve 14:05

Ve dnech 1. – 2. září od 10 do 19 hodin zaplní Kampu stánky s keramikou renomovaných řemeslníků, nebude chybět oblíbená kavárna s hudebním doprovodem, letos pod názvem Cyklo Handy kavárna. Catering tradičně zajišťuje sociální podnik Café Therapy s vyhlášenými domácími dobrotami. Doprovodný program...

Další články
Nahoru