dnes
Pondělí - jasno
10°C
zítra
Úterý - zatazeno
8°C
pozítří
Středa - zatazeno
10°C
Praha 2 má rozpočet, největší objem financí směřuje do školství
Jeden z vchodů do radnice Prahy 2 na náměstí Míru. Foto: archiv

Praha 2 má rozpočet, největší objem financí směřuje do školství

Městská část  Praha 2 bude letos hospodařit s výdaji 585, 5 milionu a příjmy 378,9 milionu korun. Rozdíl pokryjí úspory hospodaření z předešlých let. Rozpočet má podobné parametry jako loňský.

„Rozpočet vypadá jako schodkový. Ale my nemůžeme rozpočtovat finanční prostředky, které nám přijdou v průběhu roku. Je to asi 200 milionů korun ročně," řekl při projednávání rozpočtu místostarosta pro oblasti financí a dopravy Jan Korseska (ODS).

Největší objem peněz směřuje do oblasti školství, bytového hospodářství a péče o vzhled veřejných prostranství, včetně obnovy památek, uličního stromořadí a oprav chodníků. Zastupitelé zároveň schválili limit počtu zaměstnanců a platů na letošní rok pro příspěvkové organitace MČ Praha 2 –  Novoměstskou radnici, Knihovnu na Vinohradech a Centrum sociálních služeb Praha 2.

Podrobnosti o schváleném rozpočtu lze dohledat na webových stránkách městské části www.praha2.cz. „Jednotlivé položky tam najde každý občan z pohodlí svého domova díky tomu, že již třetí rokem máme rozklikávací rozpočet. Zavedli jsme ho s cílem zvýšit transparentnost činnosti městské části,“ sdělil Korseska. Mezi kapitálovými výdaji je například vznik nových dětských jeslí v Ječné ulici, rekonstrukce objektu pro klub Dvojka pro seniory nebo vybudování dalších podzemních kontejnerů.

Plánovány jsou o opravy a rekonstrukce budov škol a mateřských školek (vybudování jídelny v ZŠ Kladská, výměna oken a vybudování vchodu v ZŠ Resslova, výstavba multifunkčního sportovního hřiště v ZŠ Na Smetance), opravy chodníků a rekonstrukce parků. Celkem bude z těchto zdrojů uhrazeno 25 akcí v celkové částce 135,4 milionu korun.

Z investic se počítá s 58,3 miliony korun na opravy domů a bytů, z nich devět milionů půjde na nové výtahy. Deset milionů korun půjde na opravy chodníků a čtyři miliony na rekonstrukci Novoměstské radnice.


Praha 5 zveřejnila 10 důvodů, proč jít na její reprezentační ples

Včera v 17:29

2. Reprezentační ples Prahy 5 se bude v pátek 12. dubna konat v Národním domě na Smíchově. Polovina výtěžku z prodeje vstupenek bude věnována humanitární neziskové organizaci „Lékaři bez hranic“.

Praha 4 otevřela azylový dům pro sociálně znevýhodněné rodiny s dětmi

21. března 2019 ve 12:37

Azylový dům byl dnes otevřen v Horáčkově ulici v Praze 4. Bude sloužit k ubytování sociálně znevýhodněných rodin s dětmi, včetně rodin s jedním rodičem – samoživitelkou nebo samoživitelem, které nemají trvalé bydlení a jsou v sociální nouzi, a navíc nabízí šest sociálních bytů. Azylový dům...

Pražské hnutí ANO chce na zastupitelstvu řešit dopravu, má připraveno deset otázek

21. března 2019 v 10:03

Hnutí ANO dnes ráno na tiskové konferenci představilo 10 otázek týkajících se dopravy, na které se bude během jednání zastupitelstva ptát magistrátní koalice.

Pražská ODS navrhne vyvěšení izraelské vlajky

21. března 2019 v 09:55

Magistrát nedávno vyvěsil vlajku Tibetu a také NATO. Vedení Prahy zároveň rozhodlo, že na budovách magistrátu bude od 5. do 12. srpna i takzvaná duhová vlajka v rámci festivalu Prague Pride. V květnu při mezinárodním dni rodiny a v lednu při světovém dni manželství magistrát rovněž vyvěsí vlajky,...

Další články
Nahoru