dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
Pražská politika

Praha 2 má rozpočet na letošní rok, více se bude investovat do obecních domů

Zastupitelé MČ Praha 2 schválili na svém včerejším zasedání Návrh rozpočtu a finančního plánu zdaňované činnosti na rok 2014. Městská část bude letos v rámci schváleného rozpočtu hospodařit s objemem finančních prostředků ve výši 397 394 200 korun. Plán zdaňované činnosti předpokládá hospodářský výsledek ve výši 753 195 030 korun.

Rozpočtovými prioritami zůstávají, stejně jako v loňském roce, školství, péče o vzhled obcí a veřejnou zeleň a příspěvek na činnost Centra sociálních služeb. V rámci zdaňované činnosti se letos navýší prostředky na opravy a investice do obecních domů oproti roku 2013 o 48 milionů korun.

„Hospodářský výsledek zdaňované činnosti ovlivní především příjmy z prodeje obecních domů a bytů, který jsme odstartovali na přelomu roku. Tyto finanční prostředky ale nebudou letos zapojeny a budou ukládány na zvláštním účtu. O jejich konkrétním využití rozhodne až zastupitelstvo, které vzejde z podzimních komunálních voleb,“ řekl zástupce starostky pro hospodářskou politiku Otto Schwarz.


Další články
Nahoru