dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
0°C
pozítří
Středa - snih
2°C
Praha 2 koupí strážníkům čtyři horská elektrokola za 160 tisíc. Uvažovalo se o segway
Vozítka seqway si oblíbili turisté, málem na nich mohli jezdit i strážníci v Praze 2. Nakonec dostala přednost elektrokola. Foto: archiv

Praha 2 koupí strážníkům čtyři horská elektrokola za 160 tisíc. Uvažovalo se o segway

Praha 2 koupí strážníkům městské policie čtyři elektrokola. Schválili to zastupitelé na svém včerejším zasedání. Tato novinka má podle radnice zlepšit mobilitu strážníků a zajistit vyšší bezpečnost na území Prahy 2.

Kde budou strážníci na elektrických horských kolech jezdit? Například v městských parcích na území Prahy 2 a v areálu Národní kulturní památky Vyšehrad. Nový dopravní prostředek by měl umožnit rychlý pohyb strážníků v kopcovitých terénech či na místech, kam se kvůli ochraně přírody nedá zajet auty.

„Na našem území je mnoho parků, kam Pražané rádi chodí. Takto se v nich budou cítit bezpečněji, protože strážníci budou mobilnější a budou schopni zasahovat mnohem efektivněji a rychleji, než při pěších pochůzkách,“ uvedla starostka Prahy 2 Jana Černochová. Z rozpočtu městské části bude na nákup těchto čtyř kol vyhrazena částka téměř 160 tisíc korun.

Anketa

Považujete nákup elektrokol pro strážníky za smysluplný?

46.2%
(46.2%)
53.8%
(53.8%)
Jde o pilotní projekt, který byl konzultován se zástupci Městské policie hl. m. Prahy. Pro tento účel vzniknou hlídky strážníků, kteří budou moci kola využívat. Radnice druhé městské části posuzovala, jestli koupit elektrokola, skútry nebo vozítko segway. Rozhodla prý ale nakonec cena, protože jeden segway by stál stejnou částku jako čtyři elektrokola.


Další články
Nahoru