dnes
Pondělí - prehanky-snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
9°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Praha 2: Kostel na Karlově má nového duchovního správce
Jiřímu Svobodovi poděkovala starostka Jana Černochová. Foto: MČ Praha 2

Praha 2: Kostel na Karlově má nového duchovního správce

V neděli 3. července se v kostele Nanebevzetí Panny Marie a sv. Karla Velikého na Karlově konala mše, při níž se loučil dosavadní rektor a duchovní správce kostela, Jiří Svoboda. Mši celebroval generální vikář Zdeněk Wasserbauer.

Při kázání připomněl, že „ochotných služebníků je málo, ale žeň je bohatá,“ a vyzval přítomné, aby si všímali mnohého dobrého, co se kolem nás děje, a aby se také při meditaci zamysleli, co dobrého mohou pro svět vykonat oni sami.

Po mši se s Jiřím Svobodou za karlovský kostel rozloučil jeho jáhen Jiří Laňka. Generální vikář pak předal odcházejícímu rektorovi listinu podepsanou kardinálem Dominikem Dukou spolu se stříbrnou medailí sv. Jana Nepomuckého.

Jiřímu Svobodovi poděkovala i starostka Prahy 2 Jana Černochová, jež mu kromě děkovného listu za městskou část předala také jedinečné bílé víno z Grébovky a sadu dosud vydaných publikací o kostelech Prahy 2.

Jiří Svoboda byl duchovním správcem Karlova jednadvacet let. Novým rektorem karlovského chrámu se stal Stanislav Přibyl.

kostel-na-karlove1-nahled


Další články
Nahoru