Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 17°C
Středa 17. 7. 2024
Svátek má Martina
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
KoncertyLetní PrahaPražský život

Praha 2: Koncerty na Bastionu pokračují i v druhém pololetí

30. 7. 2024 - 10. 12. 2024
Cyklus Hudba na hradbách na Bastionu věnovaný převážně jazzu a dobré pohodě zve na další koncerty.

30. 7. / Andy Schofield Sextet
Britský altsaxofonista a aranžér se v poslední dekádě etabloval na naší jazzové scéně. Oblibu si získal zejména svou melodickou hrou a zajímavými aranžmá. Na obou těchto platformách spolupracuje také s Jazz Dock Orchestra.

27. 8. / Impuls
Legendární uskupení, které utvářelo českou jazzrockovou scénu od 80tých let 20. století. Reminiscence unikátních melodií, rytmů i celkového progresivního „zvuku“ jazzu této doby. Někteří členové kapely jsou obyvateli Prahy 2.

24. 9. / Milan Angelo Trio
Jeden z nevýraznějších talentů naší i mezinárodní scény. Brilantní, teprve 19ti letý kytarista a virtuóz na tento nástroj. Spolu s ním vystoupí ostřílená špička našeho jazzu. Angelo studuje na pražské HAMU. Skupina hraje převážně tzv. Standardní jazzový repertoár.

22. 10. / Veronika Vítová & Band
Veronika Vítová je absolventkou pražské KJJ a VOŠ Jaroslava Ježka. Je spoluzakladatelkou vokálního sdružení „Skety“, se kterým má za sebou pozoruhodné mezinárodní i místní úspěchy. Věnuje se také klasické hudbě a spolupracuje se skupinou Berg či Musica Panica, která interpretuje hudbu renesance.

26. 11. / Tomáš Jochmann New Jazz Standard Trio
Pravděpodobně nejvíce versatilní pianista a hráč na klávesové nástroje současnosti. Kromě jazzu se věnuje také latinsko-americké hudbě, kterou interpretuje s autentickými skupinami. V minulosti byl členem skupina „Mekyho“ Žbirky. Je hudebním inženýrem a producentem. Jeho studio „Baracca Records je umístěno ve Vršovicích, na hranici Prahy 2 a Prahy 10.

10. 12. / Michelle Nicolle & The Gang
Výjimečná šance slyšet tuto australskou zpěvačku ověnčenou mnoha hudebními cenami s vysokým mezinárodním kreditem. Vystupovala s legendami světové scény, např. Wyntonem Marsalisem a Lincoln Jazz Centre Orchestra, apd. Jazzový standardy ve vrcholném provedení špiček světové scény.

Vstupenky v prodejní síti GoOut.

bastion-2024-2-pololeti


Autor: Alo

Leamoni v Anežce

Dnes v 08:20

V úterý večer 23. července v klubu Anežka, který je součástí komplexu Anežského kláštera. Uslyšíte skoro všechny songy Leamonů včetně těch z nejnovějšího alba Dům z karet. Vstupné dobrovolné.

PVK: Kontrolujte si vodu v bazénech

Dnes v 08:14

Koupání nejen v soukromých bazénech je při současných teplotách na svém vrcholu. To však sebou může přinášet zdravotní rizika. Proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují majitelům soukromých bazénů pravidelnou kontrolu vody.

Vysočanská Nokturna Prahy 9: Musica Di Coeli

Včera v 11:02

Cyklus koncertů vážné hudby Vysočanská Nokturna Prahy 9 pokračuje a 18. července zve na vinici Máchalka.

Vozka smrti. Němý film s živým hudebním doprovodem

Včera v 07:43

Legendární němý snímek Vozka smrti (Körkarlen, Švédsko, 1921) uvidíte s živým hudebním doprovodem Matěje Metoděje Štrunce a Jana Bradáče v úterý 23. července ve 21 hodin.

Vycházka: Zahradní čtvrť Ořechovka

Včera v 07:29

Komentovaná vycházka vilovou čtvrtí na Ořechovce, která vznikla ve dvacátých letech 20.století a byla inspirována anglickými zahradními městy se koná pátek 2. srpna v 18 hodin. Najdeme zde jednak řadové domky postavené pro úředníky státní správa ale také zajímavé...

Poznejte petřínské kvítí

Včera v 07:02

Exkurze pro děti i dospělé se koná ve čtvrtek 18. července v16 hodin.

Dyzajn market Prázdniny 2024

15. července 2024 v 18:59

Dyzajn market Prázdniny se koná 27. a 28. července na náměstí Václava Havla (piazzettě Národního divadla) v Praze 1, oba dny od 10:00 do 18:00. Vstup je zdarma a bez bariér.

Kinobus přijede do Prahy 15

15. července 2024 v 11:46

Promítací místo v Horních Měcholupech v areálu SK Horní Měcholupy bude patřit Kinobusu. V plánu jsou celkem 4 večery, 22. až 25. července se začátkem od 21:15 hodin.

Koncert v kostele svatého Martina ve zdi zdarma

15. července 2024 v 10:54

V komorním prostředí kostela sv. Martina ve zdi uvede v pátek 19. července soubor „American Gothic Duo“ ve složení flétna Rose Bishop, spolu se svým kolegou, básníkem a hobojistou Davidem Cyzakem, netradiční program pro flétnu a hoboj.

Další články
Nahoru