Dnes Středa - oblacno 28°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 25°C
Středa 19. 6. 2024
Svátek má Leoš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský životProhlídkySetkání

Praha 2: Komentované vycházky po válečných hrobech na Olšanských hřbitovech

10. 11. 2023
Celodenní program nabídne již tradiční vzpomínková akce Den válečných veteránů, která se bude konat v pátek 10. listopadu na náměstí Míru již podeváté.

V rámci připomínky Dne válečných veteránů bude kromě prezentace současné i historické výstroje, výzbroje a techniky také na místě Komunitní centrum pro válečné veterány Praha a Odbor pro válečné veterány a válečné hroby Ministerstva obrany ČR (OVVVH) s kontaktními pracovníky letos vzniklé Agentury pro podporu válečných veteránů. Dva stánky nabité informacemi o válečných veteránech, poskytované podpoře a péči o ně, stejně tak jako k tématu zahraničních operací celkově.

Kromě informací o současném stavu se můžete u stanu OVVVH informovat o novinkách, které by do systému péče měla od nového roku přinést Agentura pro podporu válečných veteránů, jejíž členové se nyní intenzivně připravují a budou také na akci přítomni.

Zájemcům o téma péče o válečné hroby jsme kromě teoretických informací připravili také možnost praktické ukázky, a to ve formě společné komentované vycházky po válečných hrobech na Olšanských hřbitovech.

Kapacita dvou termínů je celkem 50 osob (tedy 25 a 25 pro jednotlivé vycházky) a proběhnou v čase 13:30 a 15:30. Sraz je u hlavního vstupu na Olšanské hřbitovy s tím, že první skupina má možnost společného přesunu ve 13:00 od stánku OVVVH z náměstí Míru.

„Zájemce prosíme o přihlášení předem zasláním zprávy na e-mail valecne.hroby@army.cz, do kterého prosím uveďte vaše jméno, preferovaný čas vycházky (13:30 či 15:30) a zda přihlašujete pouze sebe či více osob,“ informovala radnice Prahy 2.

Po celý den budou také na náměstí korzovat kolegové a kolegyně v uniformách, kteří budou v rámci podpory sbírky Vojenský fond solidarity vybaveni vlčími máčky. Těmi můžete výměnou za dobrovolný příspěvek v libovolné výši ozdobit svůj oděv a vzdát tak hold všem válečným veteránům.Autor: Cen

Praha 10 otevře hřiště Sobotecká

Dnes v 11:42

Praha 10 zve na otevření nově zrekonstruovaného hřiště Sobotecká na desítkových Vinohradech. Výslednou podobu této významné herní plochy ovlivnilo participativního setkání s místními občany. Architekt projektu do výslední podoby zapracoval maximum nápadů a podnětů.

Den pro zdraví

Dnes v 06:52

Den pro zdraví se v Praze 10 koná 19. června od 9:30 hodin.

Praha 2: Koncerty na Bastionu pokračují i v druhém pololetí

Včera v 08:53

Cyklus Hudba na hradbách na Bastionu věnovaný převážně jazzu a dobré pohodě zve na další koncerty.

Komentovaná vycházka: Malešice v minulosti i současnosti

Včera v 08:11

Na vycházce v úterý 25. června od 17 hodin návštěvníci poznají historii této části Prahy 10 a zároveň se seznámí s osobnostmi, jejichž životní dráha je s Malešicemi spojena: s rodinou Malešických z Černožic, s Janem Milíčem z Kroměříže, s hrabaty Vratislavů z Mitrovic, komorním radou a...

Praha 6: Hanspaulský festival

Včera v 07:15

V neděli 23. června opět pod Hanspaulským zámečkem zazní hudba.

Praha 14 zve na Den nejen pro seniory

17. června 2024 ve 20:37

Akce se v Praze 14 koná v sobotu 22. června od 14 hodin v H55.

Veganské hody

17. června 2024 v 11:44

V parku Na Pankráci se 22. června uskuteční akce s názvem Veganské hody. Od 11 hodin jsou připraveny nejen veganské pokrmy, ale také přednášky či debata majitelů psů o rostlinné stravě.

Letní kino Jezerka: Obrazy pražské periferie

17. června 2024 v 10:53

Spolek Probuďme Nusle přináší ve čtvrtek 20. června první letošní promítání v Altánu. Od 20:20 hodin uvidíte dokumentární film Obrazy pražské periferie, ztvárněným místním umělcem Josefem Císařovským. S mistrem bude po promítání vedena debata.

Praha 14 zprovozní v ulici Bratří Venclíků nový odbor dopravních přestupků

17. června 2024 v 09:42

Dopravní přestupky dosud řešil pražský magistrát, avšak od 1. července je budou mít na starosti radnice. Důvodem změny je novela silničního zákona. Na Praze 14 proto vznikl zcela nový odbor dopravních přestupků, který bude sídlit na adrese Bratří Venclíků 1070/2. Informovala o tom tajemnice ÚMČ...

Džbán Park je letos na větší ploše a s několika změnami

17. června 2024 v 09:11

Od začátku června funguje na jižním břehu vodní nádrže Džbán odpočinková plocha Džbán Park. Oproti loňskému roku nabízí větší plochu pro rekreaci a došlo k několika dalším změnám, které mají přinést více komfortu.

Praha 1 chystá interaktivní mapu občanské vybavenosti

17. června 2024 v 08:58

Praha 1 připravuje interaktivní mapu občanské vybavenosti na území městské části. Digitální online nástroj umožní vyhledávat a zobrazovat informace o konkrétních místech. O podrobnostech v červnovém vydání zpravodajsko-publicistického magazínu Jedna informoval radní Karel Grabein...

V Kolbenově se bude tančit

16. června 2024 ve 14:50

Praha 9 a Škola tance pro všechny zvou na další tančírnu 19. června na plácek u budovy Afi City v Kolbenově ulici.

Zaměstnanci Pragovka Gallery podpořili Fond pomoci zřízený Prahou 9

16. června 2024 v 09:37

Letos na jaře Praha 9 založila Fond pomoci, který lidem v nouzi usnadňuje překonat dočasné obtíže. Fond je financován z veřejných prostředků, od individuálních dárců i dárců z řad společností. Jedním z takových dárců jsou nově i zaměstnanci Pragovka Gallery, kteří mezi s sebou do fondu vybrali...

Pietní akt připomene Josefa Fantu

16. června 2024 v 07:00

Spolek Malostranský hřbitov ve spolupráci se Spolkem Svatobor pořádají ve čtvrtek 20. června od 17 hodin pietní akt u příležitosti 70 let od úmrtí významného českého architekta Josefa Fanty (1856–1954).

Další články
Nahoru