Dnes Neděle - oblacno 10°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 3°C
Neděle 11. 4. 2021
Svátek má Izabela
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 2 investuje letos 70 milionů korun do školství, chystá také rekonstrukce veřejných prostranství
Pod Nuselským mostem vznikne v parku Folimanka volnočasový areál, minulý měsíc zde vyrostlo kluziště. Foto: JP

Praha 2 investuje letos 70 milionů korun do školství, chystá také rekonstrukce veřejných prostranství

Podle starostky Prahy 2 Jany Černochové (ODS) je pro městkou část stěžejní oblastí školství, do které má letos jít zhruba 70 milionů korun. Největší investiční akcí v tomto resortu bude výměna oken a oprava střechy v ZŠ Vratislavova, která si vyžádá 20 milionů korun.

„Veřejnost se také může těšit na zahájení rekonstrukce parku Folimanka, kde by pod Nuselským mostem měl vzniknout úžasný volnočasový areál, do kterého investujeme 11,5 milionů korun,“ uvedla.

I letos bude Praha 2 pokračovat v rekonstrukci chodníků a tam, kde to jde, se vrátí dlažba z pražské mozaiky. Počítáme se i s dalšími rekonstrukcemi bytů a bytových domů.

„Každoročně věnujeme velkou pozornost veřejným prostranstvím, letos připravujeme revitalizaci Riegrových sadů nad ulicí Vozová ve výši 17 milionů korun, další z úprav se chystá na náměstí Míru, do revitalizace okolí kostela svaté Ludmily se plánuje investice ve výši 12,8 milionů korun,“ pokračovala starostka Černochová.

„Kromě těchto velkých investičních akcí připravujeme také ozelenění některých domů nebo zavedení systému chytrého zavlažování v parcích Prahy 2 v rámci dlouhodobého projektu Udržitelná dvojka, jehož jednotlivé etapy budou zlepšovat životní prostředí pro naše dvojkové obyvatele,“ dodala.


Praha 15: Třetí ročník Participativního rozpočtu

Dnes v 19:12

Od pondělí 19. dubna mohou obyvatelé patnácté městské části podávat své návrhy do 3. ročníku Participativního rozpočtu Prahy 15.

Nová klubovna pro skauty z Prahy 8

Včera v 08:12

Klubovna pro skauty z Prahy 8 se v současné době dokončuje v areálu mateřské školy Dolákova. Skauti budou mít k dispozici zázemí k tvůrčím aktivitám včetně kuchyňky. Klubovna byla jedna z priorit radnice osmé městské části, i když cesta k vybudování nebyla...

Praha 5 chystá vlastní geoportál. Vyhledá hřiště, školy nebo volební místnosti

8. dubna 2021 v 07:36

Praha 5 plánuje spustit vlastní geoportál, interaktivní mapu, která občanům pomůže lépe se orientovat na území městské části a zjednoduší i řešení problémů v různých oblastech života.

Praha 8 nabízí granty pro rok 2021

7. dubna 2021 v 17:21

Spolky a organizace v osmé městské části mohou získat finanční příspěvek v oblastech sport, volný čas, kultura a sociální oblast. Celkově je na všechny oblasti vyčleněno 13 milionů korun.

Výzkum: Jak se na Palmovce cítíme a jak ji vnímáme

7. dubna 2021 v 07:52

To byly základní otázky sociologicko-antropologického výzkumu, který pomůže osmé městské části při plánování dalších kroků pro zklidnění a modernizaci Palmovky.

Další články
Nahoru