Dnes Pondělí - prehanky-snih 1°C
Zítra Úterý - snih 2°C
Pondělí 18. 1. 2021
Svátek má Vladislav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 2 investuje letos 70 milionů korun do školství, chystá také rekonstrukce veřejných prostranství
Pod Nuselským mostem vznikne v parku Folimanka volnočasový areál, minulý měsíc zde vyrostlo kluziště. Foto: JP

Praha 2 investuje letos 70 milionů korun do školství, chystá také rekonstrukce veřejných prostranství

Podle starostky Prahy 2 Jany Černochové (ODS) je pro městkou část stěžejní oblastí školství, do které má letos jít zhruba 70 milionů korun. Největší investiční akcí v tomto resortu bude výměna oken a oprava střechy v ZŠ Vratislavova, která si vyžádá 20 milionů korun.

„Veřejnost se také může těšit na zahájení rekonstrukce parku Folimanka, kde by pod Nuselským mostem měl vzniknout úžasný volnočasový areál, do kterého investujeme 11,5 milionů korun,“ uvedla.

I letos bude Praha 2 pokračovat v rekonstrukci chodníků a tam, kde to jde, se vrátí dlažba z pražské mozaiky. Počítáme se i s dalšími rekonstrukcemi bytů a bytových domů.

„Každoročně věnujeme velkou pozornost veřejným prostranstvím, letos připravujeme revitalizaci Riegrových sadů nad ulicí Vozová ve výši 17 milionů korun, další z úprav se chystá na náměstí Míru, do revitalizace okolí kostela svaté Ludmily se plánuje investice ve výši 12,8 milionů korun,“ pokračovala starostka Černochová.

„Kromě těchto velkých investičních akcí připravujeme také ozelenění některých domů nebo zavedení systému chytrého zavlažování v parcích Prahy 2 v rámci dlouhodobého projektu Udržitelná dvojka, jehož jednotlivé etapy budou zlepšovat životní prostředí pro naše dvojkové obyvatele,“ dodala.


První jednání Komise pro životní prostředí RMČ Praha 11

Včera ve 12:14

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí dne 18. ledna od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova, na Úřadě MČ Praha 11, Vidimova 1324, Praha 4.

Další články
Nahoru