Dnes Středa - skorojasno 32°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 33°C
Středa 17. 8. 2022
Svátek má Petra
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
KoronavirusPražský život

Praha 2 Hamáčkovi: Propojte hlavní město se sousedními okresy

Praha 2 apeluje na ministra vnitra Jana Hamáčka a primátora hlavního města Zdeňka Hřiba, aby zajistili bezpečnost Pražanů. Téměř letní teploty těchto dní vylákaly Pražany ve velkém do ulic, parků i na náplavky, kde docházelo k četnému porušování vládních opatření.

Druhá městská část jako jedna z nejzelenějších a nejatraktivnějších lokalit metropole podle radního pro bezpečnost Michala Zuny doplácí nejen na uzavření okresů ale i na to, že Policie ČR ani Městská policie hl. m. Prahy nemají dostatek sil a prostředků na zajištění potřebné bezpečnosti.

„Není možné, aby se naši občané i ostatní Pražané stali rukojmími vládních nařízení. Apelujeme proto na ministra vnitra Jana Hamáčka. Chceme, aby přehodnotil své rozhodnutí a propojil hlavní město se sousedními okresy Praha-východ a Praha-západ. Stejně jako je tomu v případě Brna. Hlavní město Praha má 1,3 milionu obyvatel. Ti chtějí za hezkého počasí vyrazit bezpečně ven do přírody. Je tak zcela logické, že stávající kapacita pražských parků a náplavek je nedostatečná. Obracíme se zároveň na primátora hlavního města Prahy Zdeňka Hřiba. Chceme, aby zajistil prostřednictvím městské policie bezpečnost a dohled nad dodržováním vládních opatření v parcích a na dalších frekventovaných místech,“ uvedl radní pro bezpečnost Prahy 2 Michal Zuna.


Autor: TZ, red

Letní trhy na náměstí Republiky

15. srpna 2022 v 10:15

Náměstí Republiky se proměnilo v rozkvetlou louku. Trhovci nabízí ve dvanácti letně nazdobených stáncích vybrané pochutiny a drobné řemeslné výrobky. Návštěvníci centra Prahy se tak mohou občerstvit při procházkách hlavním městem až do 28. srpna.

Pro vakcínu na Polikliniku Prosek už koncem srpna

14. srpna 2022 v 11:44

Poliklinika Prosek znovu otevře očkovací místo už koncem srpna. Původní předpoklad, že se tak stane až na podzim, změnil narůstající počet pacientů s onemocněním covid-19.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 33. týden

13. srpna 2022 ve 12:25

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 14 vyhlásila pro nezletilé obyvatele městské části soutěž o elektrokoloběžky

12. srpna 2022 v 16:54

Jsi ve věku od 6 do 16 let, jsi místní, baví tě točit videa a chceš se prohánět na vlastní elektrokoloběžce? Řekni rodičům a společně si prostudujte pravidla soutěže „14 elektrokoloběžek pro Prahu 14“, kterou pro zdejší děti a mládež připravila městská část...

Další články
Nahoru