Dnes Pátek - jasno 12°C
Zítra Sobota - oblacno 13°C
Pátek 23. 4. 2021
Svátek má Vojtěch
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
KoronavirusPražský život

Praha 2 Hamáčkovi: Propojte hlavní město se sousedními okresy

Praha 2 apeluje na ministra vnitra Jana Hamáčka a primátora hlavního města Zdeňka Hřiba, aby zajistili bezpečnost Pražanů. Téměř letní teploty těchto dní vylákaly Pražany ve velkém do ulic, parků i na náplavky, kde docházelo k četnému porušování vládních opatření.

Druhá městská část jako jedna z nejzelenějších a nejatraktivnějších lokalit metropole podle radního pro bezpečnost Michala Zuny doplácí nejen na uzavření okresů ale i na to, že Policie ČR ani Městská policie hl. m. Prahy nemají dostatek sil a prostředků na zajištění potřebné bezpečnosti.

„Není možné, aby se naši občané i ostatní Pražané stali rukojmími vládních nařízení. Apelujeme proto na ministra vnitra Jana Hamáčka. Chceme, aby přehodnotil své rozhodnutí a propojil hlavní město se sousedními okresy Praha-východ a Praha-západ. Stejně jako je tomu v případě Brna. Hlavní město Praha má 1,3 milionu obyvatel. Ti chtějí za hezkého počasí vyrazit bezpečně ven do přírody. Je tak zcela logické, že stávající kapacita pražských parků a náplavek je nedostatečná. Obracíme se zároveň na primátora hlavního města Prahy Zdeňka Hřiba. Chceme, aby zajistil prostřednictvím městské policie bezpečnost a dohled nad dodržováním vládních opatření v parcích a na dalších frekventovaných místech,“ uvedl radní pro bezpečnost Prahy 2 Michal Zuna.


Letošní Den Země slaví Praha online

Včera v 11:33

Celá planeta si dnes, 22. dubna, připomíná Den Země. Miliarda lidí znovu upozorní především na dopady chování člověka na životní prostředí a na další klíčová témata ochrany životního prostředí současnosti. 

Přemýšlíte o vlastním chovu včel? Můžete to zkusit a pronajmout si včelín

Včera v 10:02

Od května začne v ekocentru Prales fungovat nová komunitní včelnice. Máte-li zájem pustit se do včelaření, můžete si jeden z úlů se včelstvem v produkční síle pronajmout a osobně si vyzkoušet, jak taková péče o včely vypadá.

Javor rostoucí v Anenském trojúhelníku se nakonec kácet nebude

21. dubna 2021 ve 22:47

Praha 1 plánovala při úpravách takzvaného Anenského trojúhelníku (parčík u Smetanova nábřeží vedle Pachtova paláce) pokácet javor, čímž by se uvolnila cesta pro budoucí zpřístupnění takzvaného čapadla (podchod pod vozovkou). Dnes večer radnice oznámila, že od kácení...

Do soutěže Nej sestřička se lze přihlašovat do 30. dubna

21. dubna 2021 v 10:32

Zdravotnictví za poslední rok prošlo ohromnou zatěžkávací zkouškou. V boji proti koronaviru jsou aktivně nasazeny desetitisíce lékařů a sester. Aby byli nablízku všem, kteří se ocitli v ohrožení života a pomohli jim vyhrát těžký boj se zákeřnou nemocí. Zviditelnit a ocenit práci sester – to je...

Další články
Nahoru