Dnes Středa - jasno 26°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 27°C
Středa 28. 7. 2021
Svátek má Viktor
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
KoronavirusPražský život

Praha 2 Hamáčkovi: Propojte hlavní město se sousedními okresy

Praha 2 apeluje na ministra vnitra Jana Hamáčka a primátora hlavního města Zdeňka Hřiba, aby zajistili bezpečnost Pražanů. Téměř letní teploty těchto dní vylákaly Pražany ve velkém do ulic, parků i na náplavky, kde docházelo k četnému porušování vládních opatření.

Druhá městská část jako jedna z nejzelenějších a nejatraktivnějších lokalit metropole podle radního pro bezpečnost Michala Zuny doplácí nejen na uzavření okresů ale i na to, že Policie ČR ani Městská policie hl. m. Prahy nemají dostatek sil a prostředků na zajištění potřebné bezpečnosti.

„Není možné, aby se naši občané i ostatní Pražané stali rukojmími vládních nařízení. Apelujeme proto na ministra vnitra Jana Hamáčka. Chceme, aby přehodnotil své rozhodnutí a propojil hlavní město se sousedními okresy Praha-východ a Praha-západ. Stejně jako je tomu v případě Brna. Hlavní město Praha má 1,3 milionu obyvatel. Ti chtějí za hezkého počasí vyrazit bezpečně ven do přírody. Je tak zcela logické, že stávající kapacita pražských parků a náplavek je nedostatečná. Obracíme se zároveň na primátora hlavního města Prahy Zdeňka Hřiba. Chceme, aby zajistil prostřednictvím městské policie bezpečnost a dohled nad dodržováním vládních opatření v parcích a na dalších frekventovaných místech,“ uvedl radní pro bezpečnost Prahy 2 Michal Zuna.


Praha 13 očkuje na radnici bez přechozí registrace

Včera ve 14:59

Praha 13 otevřela 26. července očkovací místo přímo v budově radnice na Slunečním náměstí. Na očkování dvoufázovou vakcínou Moderna se zájemci nemusí registrovat předem a přijít mohou ve vyhlášených otevíracích hodinách.

Dětské poklady se vrátily malému majiteli

Včera v 10:41

Každé malé dítě nosí ve svém batohu věci, bez kterých se neobejde. Panenky, autíčka, plyšáky, kamínky, dinosaury, pití v oblíbené barevné láhvi. A kolik je pláče, když se takový batůžek ztratí.

Anketa Prahy 6: Zůstane „Šiška“ na Ladronce nastálo?

Včera v 07:03

Železné sochy z dílny Čestmíra Sušky instalovala městská část naproti usedlosti Ladronka na zkoušku díky bezplatné výpůjčce děl na jeden a půl roku. Oba objekty se během krátké doby staly přirozenou součástí parku a zajímavou atrakcí pro návštěvníky, která snoubí estetickou funkci s volnočasovou....

V mateřinkách a školách Prahy 1 panuje čilý stavební ruch

25. července 2021 v 11:38

Praha 1 každým rokem před prázdninami spolupracuje s řediteli a ředitelkami škol, kteří předkládají své návrhy na to, jak by chtěli využít zavření budov a školních hřišť k opravám, úpravám a doplnění. Všechny jedničkové školy, tedy jak mateřské, tak i základní, jsou v historických, mnohdy více než...

Na Kampě končí výstava Rudé století. Sto let KSČ bude i tématem debaty s historiky

24. července 2021 ve 20:52

Pražané i návštěvníci hlavního města mají posledních pár dní příležitost navštívit plenérovou výstavu Rudé století, kterou ke 100 letem vzniku Komunistické strany Československa připravilo společně Muzeum paměti XX. století a Museum Kampa – Nadace Jana a Medy...

Koncem července nepoteče voda v těchto ulicích

23. července 2021 v 07:04

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Další články
Nahoru