Dnes Neděle - zatazeno 23°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 16°C
Neděle 14. 4. 2024
Svátek má Vincenc, Vincent
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Dětská PrahaLetní Praha

Praha 2 finančně podpoří dva letní dětské tábory

Praha 2 poskytne Domu dětí a mládeže Prahy 2 příspěvek na uspořádání letních dětských táborů v souhrnné výši 283 tisíc korun. Radnice tak finančně podpoří konkrétně dva tábory určené pro děti ze sociálně slabých rodin a jeden již tradiční dobrodružný tábor s brannou tématikou. Poskytnutí veřejné finanční podpory dnes schválilo zastupitelstvo.  Informovala o tom mluvčí městské části Andrea Zoulová.

„Sport a pohyb na čerstvém vzduchu v kruhu vrstevníků je pro zdravý vývoj dětí zásadní. Zvlášť v posledních letech, kdy jsme všichni prožívali nelehké období pandemie. Období, kdy děti trávily čas více doma u počítačů, než venku, a na zdravý pohyb často zapomínaly. Není třeba nad tím lamentovat, je nutné s tím něco dělat. Proto jsme se u nás v Praze 2 rozhodli pokračovat v podpoře pořádání letních dětských táborů. V letošní nabídce samozřejmě nebude chybět ani dobrodružný tábor s brannou tématikou, kde si děti zvýší svoji fyzickou kondici a získají dovednosti, které se jim mohou kdykoliv v průběhu života hodit,“ uvedla ministryně obrany a zároveň radní Prahy 2 Jana Černochová (ODS). 

Čtrnáctidenní dobrodružný letní tábor pro děti s brannou tématikou, na kterém DDM Praha 2 spolupracuje s členy Aktivních záloh AČR se letos bude konat v Máchově mlýně již pošesté v řadě. 

Radnice letos počítá také s podporou letních táborů pro děti ze sociálně slabých rodin, pro tento účel vyčlenila celkem 185 tisíc korun. Příspěvek pokryje částečně náklady na pořádání nejen klasického týdenního tábora, ale tábora příměstského. 

Kromě toho radnice nově nabízí i pomoc těm rodičům a samoživitelům, kteří nemohou z finančních důvodů dítě na tábor poslat.  

„Rostou ceny energií, rapidně se vše zdražuje. Zvyšuje se inflace a rostou náklady nejen na každodenní život, ale také na volnočasové aktivity dětí. Tábory letos budou ve většině případů také dražší a mnoho rodičů, zejména pak samoživitelů, si takový výdaj nemohou dovolit. Těmto rodinám jsme se proto rozhodli pomoci. Nabízíme jim prostřednictvím nadačního fondu městské části Dvojka srdcem příspěvek na letní tábor do výše tří tisíc korun. Pomoc je pro žadatele samozřejmě anonymní. Nikdo se tak nemusí stydět si o pomoc prostřednictvím nadace zažádat,“ přiblížila pomoc radnice její starostka Alexandra Udženija (ODS). 

Správní rada nadačního fondu podle starostky už schválila příspěvek prvním rodinám. Dalších třináct žádostí je ještě ve schvalovacím procesu. Zájemci, kteří se dosud nestihli se žádostí na radnici obrátit, tak mohou učinit ještě do 15. června. Požádat o příspěvek mohou rodiče dětí, kteří mají trvalé bydliště v Praze 2, nebo jejich dítě chodí do některé ze základních škol zřizovaných městskou částí.


Autor: Alo

Kašpárek v pekle

12. dubna 2024 ve 12:30

V sobotu 13. dubna se to bude v Městské knihovně na Mariánském náměstí  hemžit čerty.

Pohádka pro děti na Smíchově

11. dubna 2024 v 10:19

V sobotu 13. dubna v Kobce 17 na nábřeží na Smíchově uvidí děti pohádku. Od 14 hodin se promítá film Doručovací služba čarodějky Kiki z produkce Ghibli.

Vítání občánků Prahy 15

10. dubna 2024 ve 12:44

Letošní první termín Vítání občánků se uskutečnilo v březnu v obřadní síni radnice Prahy 15, kde byla slavnostně přivítána děťátka starostou Michalem Fischerem.

Jarní dětská olympiáda v Jeremi

8. dubna 2024 v 10:10

Sportovní centrum Jeremi pořádá v neděli 21. dubna již třetí ročník Jarní dětské olympiády pro děti všech věkových kategorií.

Saxofonové kvarteto hraje pro děti

5. dubna 2024 v 10:15

Další koncert @Filharmoniště pro nejmladší posluchače do 3 let Saxofonové kvarteto se bude konat 9. května na Novoměstské radnici v Praze 2.

Program Šestka táborová vstoupil do dalšího ročníku

4. dubna 2024 v 09:47

I v letošním roce podpoří Praha 6 rodiny s dětmi v tradičním programu Aktivní město – Šestka táborová. Program byl zahájen 1. dubna. Na prázdninové pobyty dětí ve věku 3 až 18 let na letních táborech, pobytových, příměstských nebo sportovních soustředěních, získají rodiče od radnice městské části...

Májová plavba pro rodiny

4. dubna 2024 v 07:41

Rodiče, tetičky, strýčkové, prarodiče z Prahy 4 mohou vyplout v úterý 14. května od 14 hodin na již tradiční jarní plavbu pro rodiny.

Filharmoniště: Péťa a vlk

31. března 2024 v 07:50

Péťa a vlk, hudební pohádka skladatele Sergeje Prokofjeva se bude hrát na Novoměstské radnici v Praze 2 v úterý 30. dubna.

Terasy Harfa zahajují sezónu, letos s Patem a Matem

28. března 2024 v 07:33

Terasy Harfa otevřou své brány v sobotu 29. března, kdy přivítají návštěvníky do nové jarní sezóny dnem plným velikonoční zábavy a her. 

Velikonoční víkend na trzích bude patřit dětem

28. března 2024 v 07:26

V centru Prahy pokračují Velikonoční trhy. Hosty trhů čeká každý den pestrý program na obou náměstích, těšit se mohou hlavně nejmenší, pro které jsou připravené dětské dílny. Chybět nebudou lidovky, staropražská kapela, romský folklór, dechovka ani divadlo. Velikonoční trhy na Staroměstském a...

Velikonoční tvůrčí dílničky na Bílé Hoře

27. března 2024 v 09:07

Výtvarné a kreativní workshopy pro děti, mládež, ale i jejich rodiče v DDM Praha 6 na Bílé Hoře.

Uplést pomlázku a nabarvit vajíčka můžete v muzeu

26. března 2024 v 08:45

Přijďte si v pátek 29. března do střešovického Muzea MHD uplést pomlázku, nabarvit vajíčka či vyrobit velikonoční výzdobu.

Praha 10: Děti ukázaly, jaká má být škola

26. března 2024 v 07:14

Praha 10 se začátkem roku zeptala dětí ze škol, jak si představují tu svou vysněnou. Děti mohly psát, kreslit, malovat i využívat moderní technologie. Soutěž “Jak si děti představují svoji vysněnou školu?” proběhla na všech základních školách na Desítce do poloviny března. Každý žák, žákyně, a...

Další články
Nahoru