Dnes Pondělí - polojasno -1°C
Zítra Úterý - jasno -1°C
Pondělí 6. 2. 2023
Svátek má Vanda
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Dětská PrahaLetní Praha

Praha 2 finančně podpoří dva letní dětské tábory

Praha 2 poskytne Domu dětí a mládeže Prahy 2 příspěvek na uspořádání letních dětských táborů v souhrnné výši 283 tisíc korun. Radnice tak finančně podpoří konkrétně dva tábory určené pro děti ze sociálně slabých rodin a jeden již tradiční dobrodružný tábor s brannou tématikou. Poskytnutí veřejné finanční podpory dnes schválilo zastupitelstvo.  Informovala o tom mluvčí městské části Andrea Zoulová.

„Sport a pohyb na čerstvém vzduchu v kruhu vrstevníků je pro zdravý vývoj dětí zásadní. Zvlášť v posledních letech, kdy jsme všichni prožívali nelehké období pandemie. Období, kdy děti trávily čas více doma u počítačů, než venku, a na zdravý pohyb často zapomínaly. Není třeba nad tím lamentovat, je nutné s tím něco dělat. Proto jsme se u nás v Praze 2 rozhodli pokračovat v podpoře pořádání letních dětských táborů. V letošní nabídce samozřejmě nebude chybět ani dobrodružný tábor s brannou tématikou, kde si děti zvýší svoji fyzickou kondici a získají dovednosti, které se jim mohou kdykoliv v průběhu života hodit,“ uvedla ministryně obrany a zároveň radní Prahy 2 Jana Černochová (ODS). 

Čtrnáctidenní dobrodružný letní tábor pro děti s brannou tématikou, na kterém DDM Praha 2 spolupracuje s členy Aktivních záloh AČR se letos bude konat v Máchově mlýně již pošesté v řadě. 

Radnice letos počítá také s podporou letních táborů pro děti ze sociálně slabých rodin, pro tento účel vyčlenila celkem 185 tisíc korun. Příspěvek pokryje částečně náklady na pořádání nejen klasického týdenního tábora, ale tábora příměstského. 

Kromě toho radnice nově nabízí i pomoc těm rodičům a samoživitelům, kteří nemohou z finančních důvodů dítě na tábor poslat.  

„Rostou ceny energií, rapidně se vše zdražuje. Zvyšuje se inflace a rostou náklady nejen na každodenní život, ale také na volnočasové aktivity dětí. Tábory letos budou ve většině případů také dražší a mnoho rodičů, zejména pak samoživitelů, si takový výdaj nemohou dovolit. Těmto rodinám jsme se proto rozhodli pomoci. Nabízíme jim prostřednictvím nadačního fondu městské části Dvojka srdcem příspěvek na letní tábor do výše tří tisíc korun. Pomoc je pro žadatele samozřejmě anonymní. Nikdo se tak nemusí stydět si o pomoc prostřednictvím nadace zažádat,“ přiblížila pomoc radnice její starostka Alexandra Udženija (ODS). 

Správní rada nadačního fondu podle starostky už schválila příspěvek prvním rodinám. Dalších třináct žádostí je ještě ve schvalovacím procesu. Zájemci, kteří se dosud nestihli se žádostí na radnici obrátit, tak mohou učinit ještě do 15. června. Požádat o příspěvek mohou rodiče dětí, kteří mají trvalé bydliště v Praze 2, nebo jejich dítě chodí do některé ze základních škol zřizovaných městskou částí.


Autor: Alo

Den plný Pokémonů na radnici

Dnes v 07:52

Pro sběratele, hráče nebo fanoušky Pokémonů je připravena v sobotu 11. února akce na radnici – Den Pokémon!

O princezně, Luciášovi a makových buchtách

4. února 2023 v 07:50

Nedělní pohádkové odpoledne v KD Kyje v Praze 14.

Břevnovský masopust

2. února 2023 v 11:10

Břevnovský masopustní průvod projde Břevnovem v úterý 21. února. Vyjde od křižovatky Bělohorská-Pod Královkou. Sraz masek je v 15:45, v 16 hodin bude uděleno masopustní právo zástupcem radnice Prahy 6 a průvod se vydá za náležitého veselí masek na svoji cestu po Bělohorské až do břevnovského...

Dětské skupiny v Praze 4 otevřou dveře veřejnosti

1. února 2023 ve 21:57

Informace o provozu dětských skupin Kotorská a Rabasova v Praze 4 mohou rodiče získat 8. a 9. března.

Vítání nejmladších občánků Prahy 11 na Chodovské tvrzi

31. ledna 2023 v 09:43

Ve středu 25. ledna proběhlo za účasti místostarosty Prahy 11 Jana Jaroše v obřadní síni Chodovské tvrze další vítání nejmladších občánků Prahy 11.

Praha 14: Zimní kouzelná stezka

30. ledna 2023 ve 20:25

Na výpravu v Praze 14 se můžete vydat neděli 26. února od 15 do 17 hodin.

S vysvědčením na kluziště zdarma

30. ledna 2023 ve 14:39

Na kluzišti Střížkov se koná zítra, 31. ledna, Dětský den. Od 12:30 hodin je vstup pro děti s vysvědčením zdarma. 

Za vysvědčení na brusle

30. ledna 2023 v 10:05

Kdo přinese v úterý 31. ledna od 14 do 16 hodin vysvědčení, může na Podviňáku v Praze 9 bruslit zdarma.

Pololetní prázdniny v Praze 6

27. ledna 2023 v 17:46

Dům Dětí a Mládeže v Praze 6 otevře dveře pro školní děti v době pololetních prázdnin a nabídne různé druhy činnost, jako hry v klubu, turnaj v šipkách, rytmohraní, divadlo, zookoutek, výtvarné dílny, netradiční sporty, 3D tisk, počítačová herna a mnoho dalšího.

Pohádky na Vyšehradě

27. ledna 2023 v 15:47

Počínaje nedělí 29. ledna až do neděle 26. února se mohou děti těšit na pohádky.

Dětská diskotéka na Plechárně

25. ledna 2023 ve 12:43

Plechárna v sobotu 28. ledna ožije zimními maskami. Od 15 hodin na zájemce čekají tanec, promenáda i soutěže.

Natáčejte a hlaste se. Začíná Antifetfest 2023

24. ledna 2023 v 17:17

Antifetfest aneb Jde to i jinak! 2023 je soutěžní festival amatérských filmů s tematikou rizikového chování, určený dětem a mládeži ze školských zařízení a nízkoprahových klubů pro děti a mládež.

Pro děti: Čiperkové v KD Kyje

24. ledna 2023 ve 12:33

Písničky, které baví děti, rodiče, babičky i dědy v sobotu 28. ledna v Praze 14.

Další články
Nahoru