Dnes Úterý - zatazeno 24°C
Zítra Středa - bourky 27°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Dětská PrahaLetní Praha

Praha 2 finančně podpoří dva letní dětské tábory

Praha 2 poskytne Domu dětí a mládeže Prahy 2 příspěvek na uspořádání letních dětských táborů v souhrnné výši 283 tisíc korun. Radnice tak finančně podpoří konkrétně dva tábory určené pro děti ze sociálně slabých rodin a jeden již tradiční dobrodružný tábor s brannou tématikou. Poskytnutí veřejné finanční podpory dnes schválilo zastupitelstvo.  Informovala o tom mluvčí městské části Andrea Zoulová.

„Sport a pohyb na čerstvém vzduchu v kruhu vrstevníků je pro zdravý vývoj dětí zásadní. Zvlášť v posledních letech, kdy jsme všichni prožívali nelehké období pandemie. Období, kdy děti trávily čas více doma u počítačů, než venku, a na zdravý pohyb často zapomínaly. Není třeba nad tím lamentovat, je nutné s tím něco dělat. Proto jsme se u nás v Praze 2 rozhodli pokračovat v podpoře pořádání letních dětských táborů. V letošní nabídce samozřejmě nebude chybět ani dobrodružný tábor s brannou tématikou, kde si děti zvýší svoji fyzickou kondici a získají dovednosti, které se jim mohou kdykoliv v průběhu života hodit,“ uvedla ministryně obrany a zároveň radní Prahy 2 Jana Černochová (ODS). 

Čtrnáctidenní dobrodružný letní tábor pro děti s brannou tématikou, na kterém DDM Praha 2 spolupracuje s členy Aktivních záloh AČR se letos bude konat v Máchově mlýně již pošesté v řadě. 

Radnice letos počítá také s podporou letních táborů pro děti ze sociálně slabých rodin, pro tento účel vyčlenila celkem 185 tisíc korun. Příspěvek pokryje částečně náklady na pořádání nejen klasického týdenního tábora, ale tábora příměstského. 

Kromě toho radnice nově nabízí i pomoc těm rodičům a samoživitelům, kteří nemohou z finančních důvodů dítě na tábor poslat.  

„Rostou ceny energií, rapidně se vše zdražuje. Zvyšuje se inflace a rostou náklady nejen na každodenní život, ale také na volnočasové aktivity dětí. Tábory letos budou ve většině případů také dražší a mnoho rodičů, zejména pak samoživitelů, si takový výdaj nemohou dovolit. Těmto rodinám jsme se proto rozhodli pomoci. Nabízíme jim prostřednictvím nadačního fondu městské části Dvojka srdcem příspěvek na letní tábor do výše tří tisíc korun. Pomoc je pro žadatele samozřejmě anonymní. Nikdo se tak nemusí stydět si o pomoc prostřednictvím nadace zažádat,“ přiblížila pomoc radnice její starostka Alexandra Udženija (ODS). 

Správní rada nadačního fondu podle starostky už schválila příspěvek prvním rodinám. Dalších třináct žádostí je ještě ve schvalovacím procesu. Zájemci, kteří se dosud nestihli se žádostí na radnici obrátit, tak mohou učinit ještě do 15. června. Požádat o příspěvek mohou rodiče dětí, kteří mají trvalé bydliště v Praze 2, nebo jejich dítě chodí do některé ze základních škol zřizovaných městskou částí.


Autor: Alo

Výstava 48 Portraits v pražské Karpuchina Gallery

Dnes v 07:46

Karpuchina Gallery, progresivní galerie současného umění, která sídlí v Rybné 22 v centru Prahy, od 23. června do 14. srpna vystavuje soubor s názvem 48 Portraits. Jde o 48 portrétů, na nichž kontroverzní umělec The Wa zachytil opuštěné psy z útulků.

Tradiční Francouzský trh letos již po patnácté

Dnes v 07:35

Ani letos v létě nebudou na pražské Kampě chybět tradiční Francouzské trhy. Festival proběhne od 12. do 17. července a návštěvníci se mohou těšit na vybrané pochoutky z francouzské kuchyně, vynikající šumivá vína, řadu hudebních vystoupení a také na bohatý doprovodný program pro nejmenší...

Prosecká zastaveníčka zvou na poslední červnový koncert

Včera ve 21:46

Další z Cyklu komorních koncertů Prahy 9 v úterý 28. června v Parku Přátelství. Začátek je v 18 hodin, vstup volný.

Pohádka Na Dvorečku: Vojta a strašidla

Včera ve 21:12

Sedmnáctý ročník oblíbených Pohádek Na Dvorečku se koná tradičně v Obecním domě v Jandově ulici ve Vysočanech.

Festival KoresponDance zve na mezinárodní současný tanec, pohybové divadlo i nový cirkus

Včera ve 20:07

Mašiny, kabely či cívky se stanou kulisami první části mezinárodního festivalu současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu KoresponDance, který vstupuje do své první dekády. Jeho představení se odehrají v neobvyklém továrním prostoru Prakab Pražské kabelovny za plného...

Oslava příchodu léta na festivalu radosti

Včera v 16:34

Začátek prázdnin v Praze nabízí festival vozů Ratha yatra, kde vás čeká zpěv, tanec a vynikající jídlo zdarma.

Výstava v Praze 2: Fenomén kočka

Včera v 10:45

Od 1. července do 26. srpna se v knihovně Antonína Švehly v Praze 2 koná výstava Feomén Kočka.

Koncert: Duchovní hudba v kostele sv. Kateřiny

25. června 2022 v 10:20

V pondělí 27. června se v Praze 2 koná koncert duchovní hudby. Vstup je zdarma. Začíná v 16 hodin.

V Cross Clubu vystoupí Daniel Romano

24. června 2022 v 10:04

Country, psychedelie, folk, rock’n'roll i punk. Daniel Romano, kanadský hudebník s několika nominacemi na prestižní ceny Juno Awards a Polaris Music Prize 26. června poprvé v Praze. Jako hosté vystoupí Adrian T. Bell a americká písničkářka Carson McHone

FOK zahraje s Tomášem Klusem

24. června 2022 v 07:58

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK vystoupí s Tomášem Klusem v jeho orchestrálním projektu Klusymfonie. Písničkář se spojil se symfonickým tělesem a nabídne svému publiku známé a oblíbené melodie ve zcela jiném kabátě.

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Dvojka srdcem pošle děti na tábor

23. června 2022 v 07:48

Další žádosti o příspěvky na dětské letní tábory, které byly podány do uzávěrky druhého kola 15. června, schválila na svém jednání správní rada nadačního fondu Dvojka srdcem.

Další články
Nahoru