Dnes Pátek - obcasny-dest 6°C
Zítra Sobota - jasno 3°C
Pátek 23. 2. 2024
Svátek má Svatopluk
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha 2 dotacemi podpoří sedm oblastí, od sociální až po sport a kulturu

Praha 2 letos vyčlenila na dotace 4,12 milionu korun, což je meziročně o 50 000 korun více. Radnice poskytne na období roku 2023 a 1. čtvrtletí roku 2024 veřejnou finanční podporu v těchto oblastech: sociální a sociálně zdravotní, sport, kultura, mimoškolní činnost dětí a mládeže, životní prostředí, prevence kriminality a prevence sociálně patologických jevů a návazné kriminality. O vypsání grantů rozhodli radní Prahy 2 tento týden. Informovala o tom mluvčí druhé městské části Andrea Zoulová. Žadateli mohou být právnické nebo fyzické osoby. O peníze mohou žádat do konce letošního března a své projekty musí uskutečnit nejpozději do konce března 2024.

„Prostřednictvím dotací se nám daří významnou měrou podporovat veřejně prospěšné programy nebo pomáhat lidem v situacích, které by pro ně bez finanční pomoci byly obtížně zvládnutelné. Za zvlášť potřebnou považuji podporu nestátních neziskových organizací, které poskytují sociální a podpůrné služby pro různé skupiny obyvatel. Do sociální oblasti proto každoročně míří z rozpočtu naší městské části nejvíc finančních prostředků,“ řekla starostka Prahy 2 Alexandra Udženija (ODS), která je zároveň zodpovědná za oblast sociální.

 „V posledních čtyřech letech bylo na podporu aktivit a organizací z Prahy 2 vyhrazeno z rozpočtu městské části celkem 15 605 000 korun“ uvedl místostarosta Prahy 2 Jan Korseska (ODS), který má oblast financí ve své gesci.

Částka, kterou radnice vydává, každoročně stoupá. Zatímco v roce 2019 to bylo přibližně 3,7 milionu, v následujících letech to bylo vždy o zhruba 100 000 korun více. Loni vyčlenila městská část 4,07 milionu korun.

Nejvyšší částky z rozpočtu městské části určené na dotace půjdou na kulturu (1 000 000 korun) a oblast sociálních a sociálně zdravotních programů (900 000 korun). O podporu v oblasti kultury mohou žádat například kulturní spolky nebo organizátoři kulturních a společensko-vzdělávacích aktivit.

Pokud jde o sociální projekty, jedná se zejména o podporu programů pro rodiny s ohroženými dětmi, seniory, občany v tíživé životní situaci, chronicky nemocné nebo zdravotně postižené.

Předpokládaný celkový objem dotací v oblasti prevence kriminality činí 620 000 korun, v oblasti prevence sociálně patologických jevů a návazné kriminality, o niž se mohou ucházet například nízkoprahové kluby, je celková výše 450 000 korun.

Na podporu mimoškolní činnosti dětí a mládeže je vyhrazeno 500 000 korun, na oblast sportu celkem 400 000 korun. V oblasti životního prostředí se počítá s celkovou částkou 250 000 korun.

Veškeré podporované aktivity se musí vztahovat k období od 1. ledna 2023 do 31. března 2024. Žadateli mohou být právnické nebo fyzické osoby, jejichž žádosti budou splňovat stanovená kritéria. Jedním z nich je přínos projektu, subjektu nebo činnosti pro rozvoj Prahy 2. 

Nejzazší termín pro podání žádostí je pátek 31. března do 13:30 hodin. Žádosti se mohou podávat písemně od konce února na adresu městská část Praha 2, nám. Míru 20/600, 120 39 Praha 2 na určeném formuláři nebo ve formě datové zprávy do datové schránky MČ Praha 2 ve formátu PDF.


Autor: puc

Před magistrátem demonstrovali mladí lidé proti zdražení MHD

Včera v 10:29

Před pražským magistrátem na Mariánském náměstí ve středu demonstrovalo několik desítek převážně mladých lidí proti možnému zdražení ročního kuponu na městskou hromadnou dopravu, informovala ČTK.

Praha 14: Setkání k revitalizaci parku Bílý kůň

Včera v 08:24

Radnice Prahy 14 zve ve středu 28. února do Kyjosku na Hutích – Splavná 652, kde můžete vyjádřit svůj názor na novou studii úpravy terénu nad bývalou pískovnou Bílý kůň na Hutích.

Další články
Nahoru