Dnes Pátek - zatazeno 18°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 18°C
Pátek 22. 9. 2023
Svátek má Darina
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha 2 dokončuje rozpočet na letošní rok, hospodaření bude opět vyrovnané
I letos bude Praha 2 pokračovat v investicích do oprav Novoměstské radnice. Foto: David Tesař / prague.eu

Praha 2 dokončuje rozpočet na letošní rok, hospodaření bude opět vyrovnané

Zastupitelé Prahy 2 by měli první březnové pondělí projednat rozpočet městské části na letošní rok. Podle místostarosty Jan Korsesky (ODS), který má přípravu dokumentu ve své gesci, by měla Praha 2 letos hospodařit opět vyrovnaně. Příjmová i výdajová část rozpočtu bude letos ve výši 942 milionů korun, loni to bylo 999 milionů.

„Příprava rozpočtu je ve finále, návrh projednala rada a doporučila jeho schválení zastupitelstvu. Můžeme opět hovořit o vyrovnaném hospodaření bez půjček a zadlužování,“ uvedl Korseska. 

Investiční výdaje podle něj budou zhruba 255 milionů korun. Značná část letošních investic zamíří do školství, především na opravy mateřských a základních škol. Opravovat na například bude zastřešení ZŠ Jana Masaryka, podobně jak o u další vinohradské školy v ulici Na Smetance. 

„Celková, odhadovaná investice do této školy si vyžádá celkově zhruba 200 milionů, práce se rozloží do několika let, letos je na řadě střecha, podkroví a ZTI,“ popsal Korseska.

Dále se počítá s rekonstrukcí kuchyně v ZŠ Sázavská. Vedle ZŠ u sv. Štěpána byla na pozemku Arcibiskupství pražského zahájena výstavba pavilonových učeben pro žáky prvních tříd a místnosti pro kroužky, náklady budou kolem čtyřiceti milionů korun. 

Praha 2 podle místostarosty bude letos dokončovat a připravovat další rekonstrukce bytových domů, opravovat chodníky i vysazovat nové stromy. 

„Průběžně je také potřeba investovat do oprav Novoměstské radnice. Loni došlo k opravě fasády do Vodičkovy ulice, letos je na řadě střešní krytina a připravujeme další etapy oprav. Investice do střechy je nezbytná, aby nebyl ohrožen krov,“ podotkl místostarosta. 

Praha 2 připravuje i letos rekonstrukci objektů, které využívá policie v Sokolské, Belgické ulici a v ulici Anny Letenské. Ve vnitrobloku domu Korunní 29 probíhá příprava zázemí pro nové oddělení přestupků, které bude, v případě nutnosti, připraveno i k využití pro krizové řízení městské části.


Autor: Jan Puci

Jak bude vypadat nové centrum Hostivaře? Určí to urbanistická soutěž

Včera ve 14:49

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Prahou 15 a magistrátem vyhlašuje urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, realizovanou Českou komorou architektů (ČKA), která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka...

Novým zastupitelem Prahy 4 je Dvořák, nahradil Vansu

Včera v 09:30

Novým zastupitelem Prahy 4 se stal Ladislav Dvořák ve funkci nahradil již bývalého zastupitele a někdejšího místostarostu Tibora Vansu (oba Piráti), uvedla ČTK. Slib zastupitele na úvod středečního zasedání Dvořák složil do rukou starosty Ondřeje Kubína (ODS). Piráti jsou v zastupitelstvu...

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

20. září 2023 ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru