Dnes Čtvrtek - zatazeno 20°C
Zítra Pátek - bourky 21°C
Čtvrtek 30. 5. 2024
Svátek má Ferdinand
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 2 dokončuje rozpočet na letošní rok, hospodaření bude opět vyrovnané
I letos bude Praha 2 pokračovat v investicích do oprav Novoměstské radnice. Foto: David Tesař / prague.eu

Praha 2 dokončuje rozpočet na letošní rok, hospodaření bude opět vyrovnané

Zastupitelé Prahy 2 by měli první březnové pondělí projednat rozpočet městské části na letošní rok. Podle místostarosty Jan Korsesky (ODS), který má přípravu dokumentu ve své gesci, by měla Praha 2 letos hospodařit opět vyrovnaně. Příjmová i výdajová část rozpočtu bude letos ve výši 942 milionů korun, loni to bylo 999 milionů.

„Příprava rozpočtu je ve finále, návrh projednala rada a doporučila jeho schválení zastupitelstvu. Můžeme opět hovořit o vyrovnaném hospodaření bez půjček a zadlužování,“ uvedl Korseska. 

Investiční výdaje podle něj budou zhruba 255 milionů korun. Značná část letošních investic zamíří do školství, především na opravy mateřských a základních škol. Opravovat na například bude zastřešení ZŠ Jana Masaryka, podobně jak o u další vinohradské školy v ulici Na Smetance. 

„Celková, odhadovaná investice do této školy si vyžádá celkově zhruba 200 milionů, práce se rozloží do několika let, letos je na řadě střecha, podkroví a ZTI,“ popsal Korseska.

Dále se počítá s rekonstrukcí kuchyně v ZŠ Sázavská. Vedle ZŠ u sv. Štěpána byla na pozemku Arcibiskupství pražského zahájena výstavba pavilonových učeben pro žáky prvních tříd a místnosti pro kroužky, náklady budou kolem čtyřiceti milionů korun. 

Praha 2 podle místostarosty bude letos dokončovat a připravovat další rekonstrukce bytových domů, opravovat chodníky i vysazovat nové stromy. 

„Průběžně je také potřeba investovat do oprav Novoměstské radnice. Loni došlo k opravě fasády do Vodičkovy ulice, letos je na řadě střešní krytina a připravujeme další etapy oprav. Investice do střechy je nezbytná, aby nebyl ohrožen krov,“ podotkl místostarosta. 

Praha 2 připravuje i letos rekonstrukci objektů, které využívá policie v Sokolské, Belgické ulici a v ulici Anny Letenské. Ve vnitrobloku domu Korunní 29 probíhá příprava zázemí pro nové oddělení přestupků, které bude, v případě nutnosti, připraveno i k využití pro krizové řízení městské části.


Autor: Jan Puci

Zastupitelstvo Prahy 9 se sejde na šestém zasedání

Dnes v 17:26

V úterý 4. června se bude od 14 hodin konat v zasedací místnosti v nové budově radnice v Sokolovské ulici 6. zasedání Zastupitelstva MČ Praha .

Městské části budou moci ovlivňovat technické řešení trasy vysokorychlostní železnice

Včera v 18:52

Na jednání pražského zastupitelstva byly minulý týden ve čtvrtek projednávány i body důležité pro Prahu 15. Městská část o tom informovala na sociálních sítích.

Konal se již desátý ročník mezinárodního sympozia

Včera v 07:55

V uplynulém týdnu se ve dnech 23. a 24. května již podesáté setkali odborníci z celého světa k diskusi nad tématy udržitelného konceptu dopravy, kvality života a dalších oblastí spojených s chytrými městy. Konalo se sympozium Smart Cities Symposium Prague 2024 (SCSP).

Dotační program Prahy 15 pro sociální oblast

Včera v 07:07

Praha 15 vyhlásila dotační program pod názvem „MČ Praha 15 pro sociální oblast 2024“. Dotace se vztahuje na pomoc dětem a mládeži, pomoc seniorům, pomoc osobám se zdravotním postižením a ostatní služby a činnosti v oblasti sociální prevence.

Další články
Nahoru