Dnes Pátek - obcasny-dest 17°C
Zítra Sobota - prehanky-dest 13°C
Pátek 24. 3. 2023
Svátek má Gabriel
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Praha 2 dokončuje rozpočet na letošní rok, hospodaření bude opět vyrovnané
I letos bude Praha 2 pokračovat v investicích do oprav Novoměstské radnice. Foto: David Tesař / prague.eu

Praha 2 dokončuje rozpočet na letošní rok, hospodaření bude opět vyrovnané

Zastupitelé Prahy 2 by měli první březnové pondělí projednat rozpočet městské části na letošní rok. Podle místostarosty Jan Korsesky (ODS), který má přípravu dokumentu ve své gesci, by měla Praha 2 letos hospodařit opět vyrovnaně. Příjmová i výdajová část rozpočtu bude letos ve výši 942 milionů korun, loni to bylo 999 milionů.

„Příprava rozpočtu je ve finále, návrh projednala rada a doporučila jeho schválení zastupitelstvu. Můžeme opět hovořit o vyrovnaném hospodaření bez půjček a zadlužování,“ uvedl Korseska. 

Investiční výdaje podle něj budou zhruba 255 milionů korun. Značná část letošních investic zamíří do školství, především na opravy mateřských a základních škol. Opravovat na například bude zastřešení ZŠ Jana Masaryka, podobně jak o u další vinohradské školy v ulici Na Smetance. 

„Celková, odhadovaná investice do této školy si vyžádá celkově zhruba 200 milionů, práce se rozloží do několika let, letos je na řadě střecha, podkroví a ZTI,“ popsal Korseska.

Dále se počítá s rekonstrukcí kuchyně v ZŠ Sázavská. Vedle ZŠ u sv. Štěpána byla na pozemku Arcibiskupství pražského zahájena výstavba pavilonových učeben pro žáky prvních tříd a místnosti pro kroužky, náklady budou kolem čtyřiceti milionů korun. 

Praha 2 podle místostarosty bude letos dokončovat a připravovat další rekonstrukce bytových domů, opravovat chodníky i vysazovat nové stromy. 

„Průběžně je také potřeba investovat do oprav Novoměstské radnice. Loni došlo k opravě fasády do Vodičkovy ulice, letos je na řadě střešní krytina a připravujeme další etapy oprav. Investice do střechy je nezbytná, aby nebyl ohrožen krov,“ podotkl místostarosta. 

Praha 2 připravuje i letos rekonstrukci objektů, které využívá policie v Sokolské, Belgické ulici a v ulici Anny Letenské. Ve vnitrobloku domu Korunní 29 probíhá příprava zázemí pro nové oddělení přestupků, které bude, v případě nutnosti, připraveno i k využití pro krizové řízení městské části.


Autor: Jan Puci

V Praze 18 budou poslední březnový týden jednat výbory zastupitelstva

Včera ve 22:10

Řádné zasedání Výboru pro školství, vzdělávání a sport ZMČ Praha 18 se uskuteční v pondělí 27. března od 17 hodin v obřadní síni radnice v Bechyňské ulici.

Začala revitalizace jeslí v ulici Jakutská, práce potrvají rok

Včera ve 20:30

Praha 10 zahájila rekonstrukci budovy Střediska služeb pro děti a rodiče – Dětské skupiny v ulici Jakutská. Na místě bude probíhat celková rekonstrukce objektu a realizace by měla být dokončena za 12 měsíců. Městská část o tom informovala v tiskové zprávě.

Praha 2: Sousedské setkání s radním pro dopravu

22. března 2023 v 11:02

Sousedské setkání a diskuze a radním pro dopravu Tomášem Halvou na téma Sekaninovi ulice – zvýšení bezpečnosti chodců, snížení průjezdové rychlosti, navýšení počtu parkovacích míst či bezpečná cyklostezka.

Přístup státu k Praze v oblasti školství se musí změnit, usnesl se Sněm starostů

21. března 2023 ve 20:33

Kdy přijde náraz a pražské děti nebudou mít kam usednout do lavic? Už přišel, shodli se starostové a starostky 57 městských částí, kteří se v pondělí 20. března sešli na vysočanské radnici Prahy 9 na Sněmu starostů. Hlavním tématem jednání byl hrozící kolaps pražského školství, katastrofální...

Další články
Nahoru