Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 4°C
Středa 14. 4. 2021
Svátek má Vincenc, Vincent
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 2 darovala strážníkům figuríny pro nácvik resuscitace
Little Anne QCPR je odolná figurína, která poskytuje zpětnou vazbu ke kompresím a ventilaci v reálném čase. Foto: alfarescue.cz

Praha 2 darovala strážníkům figuríny pro nácvik resuscitace

Zástupci vedení druhé městské části dnes ráno předali Obvodnímu ředitelství městské policie Praha 2 věcný dar v podobě figurín dospělého člověka a dítěte pro nácvik resuscitace spolu s příslušenstvím v celkové hodnotě 47 843 korun. O nákupu rozhodli radní na jednání v červnu. 

„Městskou policii podporujeme již dlouhodobě a systematicky ať již ve formě věcných darů a příspěvků z rozpočtu městské části, nebo v rámci bytové politiky. Velice si vážíme úsilí, které strážníci vyvíjí při zajišťování veřejného pořádku a bezpečnosti a také v rámci prevence kriminality a šíření osvěty na úseku zdravotnictvím a požární ochrany. Proto také považujeme za důležité je v této činnosti podporovat a dnešní dar je toho důkazem,“ uvedla starostka Prahy 2 Jana Černochová (ODS).

Loni na jaře se rozhodla Praha 2 věnovat na motivační odměny pro strážníky Městské policie, kteří slouží na území druhé městské části, 350 tisíc korun. Zároveň loni v květnu Praha 2 darovala Policii České republiky deset defibrilátorů v hodnotě 100 tisíc korun a stejnou částku vyčlenila z rozpočtu na nákup technických prostředků pro zkvalitnění práce hasičů.

Obě aktulně darované figuríny Littel Anne QCPR, které jsou doplněny o projektor s ovladačem, umožňují moderní výuku zásad první pomoci s využitím moderní technologie. Díky aplikaci mohou totiž uživatelé na tabletu nebo chytrém telefonu získat zpětnou vazbu, zda v resuscitaci postupují správně.

„Strážníci městské policie se věnují besední a přednáškové činnosti v rámci prevence kriminality celoročně. Cvičné figuríny s chytrou technologií budou jistě vítaným pomocníkem při názorné ukázce správného postupu poskytování první pomoci. Městská policie je využije nejen při práci s dětmi ale i širokou veřejností například při Dnech integrovaného záchranného systému, na dětských dnech či táborech, v rámci senior akademie nebo při zdokonalování dovedností svých strážníků,“ dodal radní Prahy 2 Michal Zuna (TOP 09), který má ve své gesci bezpečnost.  


Praha pronajme byty neziskové organizaci Bona

12. dubna 2021 v 16:48

Rada hlavního města Prahy dnes rozhodla o pronájmu dvou městských bytů neziskové organizaci Bona. Organizace tyto byty poskytne svým klientům v režimu chráněného bydlení.

Praha 6 rozšířila úřední hodiny radnice

12. dubna 2021 v 10:02

Praha 6 s ukončením nouzového stavu rozšiřuje od dnešního dne úřední hodiny u nejvíce poptávaných služeb. Jedná se o agendu osobních dokladů – občanských průkazů a cestovních dokladů, Czech POINT, podatelnu a také kancelář pro zóny placeného stání.

Praha 5: Úřední hodiny radnice se prozatím nemění

12. dubna 2021 v 09:29

V pondělí 12. dubna přestalo platit opatření, které upravuje provoz orgánů veřejné moci a správních orgánů. Provoz úřadu je pro občany bez omezení agend.

Praha 15: Třetí ročník Participativního rozpočtu

11. dubna 2021 v 19:12

Od pondělí 19. dubna mohou obyvatelé patnácté městské části podávat své návrhy do 3. ročníku Participativního rozpočtu Prahy 15.

Další články
Nahoru