Dnes Sobota - jasno 26°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 25°C
Sobota 13. 8. 2022
Svátek má Alena
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 2 darovala strážníkům figuríny pro nácvik resuscitace
Little Anne QCPR je odolná figurína, která poskytuje zpětnou vazbu ke kompresím a ventilaci v reálném čase. Foto: alfarescue.cz

Praha 2 darovala strážníkům figuríny pro nácvik resuscitace

Zástupci vedení druhé městské části dnes ráno předali Obvodnímu ředitelství městské policie Praha 2 věcný dar v podobě figurín dospělého člověka a dítěte pro nácvik resuscitace spolu s příslušenstvím v celkové hodnotě 47 843 korun. O nákupu rozhodli radní na jednání v červnu. 

„Městskou policii podporujeme již dlouhodobě a systematicky ať již ve formě věcných darů a příspěvků z rozpočtu městské části, nebo v rámci bytové politiky. Velice si vážíme úsilí, které strážníci vyvíjí při zajišťování veřejného pořádku a bezpečnosti a také v rámci prevence kriminality a šíření osvěty na úseku zdravotnictvím a požární ochrany. Proto také považujeme za důležité je v této činnosti podporovat a dnešní dar je toho důkazem,“ uvedla starostka Prahy 2 Jana Černochová (ODS).

Loni na jaře se rozhodla Praha 2 věnovat na motivační odměny pro strážníky Městské policie, kteří slouží na území druhé městské části, 350 tisíc korun. Zároveň loni v květnu Praha 2 darovala Policii České republiky deset defibrilátorů v hodnotě 100 tisíc korun a stejnou částku vyčlenila z rozpočtu na nákup technických prostředků pro zkvalitnění práce hasičů.

Obě aktulně darované figuríny Littel Anne QCPR, které jsou doplněny o projektor s ovladačem, umožňují moderní výuku zásad první pomoci s využitím moderní technologie. Díky aplikaci mohou totiž uživatelé na tabletu nebo chytrém telefonu získat zpětnou vazbu, zda v resuscitaci postupují správně.

„Strážníci městské policie se věnují besední a přednáškové činnosti v rámci prevence kriminality celoročně. Cvičné figuríny s chytrou technologií budou jistě vítaným pomocníkem při názorné ukázce správného postupu poskytování první pomoci. Městská policie je využije nejen při práci s dětmi ale i širokou veřejností například při Dnech integrovaného záchranného systému, na dětských dnech či táborech, v rámci senior akademie nebo při zdokonalování dovedností svých strážníků,“ dodal radní Prahy 2 Michal Zuna (TOP 09), který má ve své gesci bezpečnost.  


Autor: TZ, red

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek potřebný pro smíchovský terminál

6. srpna 2022 v 17:58

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek za účelem realizace „Terminálu Smíchov“, na němž bude po celý rok 2024 zřízeno stanoviště pro stavbu. O rozhodnutí městské části informovala její mluvčí Lenka Abessi.  

Praha 1 je podle Hlídače státu nejlépe hospodařící městská část

5. srpna 2022 v 07:53

První městská část má podle Hlídače státu nejlépe hospodařící radnici v celé Praze. Zároveň je zde také nejnižší riziko korupce.

Další články
Nahoru