Dnes Úterý - oblacno 10°C
Zítra Středa - obcasny-dest 10°C
Úterý 23. 4. 2024
Svátek má Vojtěch
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha 2 dá na podporu strážníků, policistů a hasičů přes půl milionu korun

Praha 2 ze svého rozpočtu uvolní 350 tisíc korun na motivační odměny strážníků městské policie, dalších 240 tisíc korun pak rozdělí mezi strážníky, policisty a hasiče na nákup techniky a vybavení. Záměr schválili v pondělí zastupitelé, informovala mluvčí radnice Andrea Zoulová.

„Bezpečnost patří dlouhodobě mezi hlavní priority radnice Prahy 2. Její zajištění považujeme za svůj prvořadý úkol, což by samozřejmě bez úzké spolupráce se strážníky, policisty a hasiči nebylo možné. Tito lidé se každodenně potýkají s náročnými situacemi a při jejich řešení často nasazují zdraví i život. O to víc si proto zaslouží naše poděkování a maximální podporu,“ uvedla starostka Prahy 2 Alexandra Udženija (ODS.

„S bezpečnostními složkami úzce spolupracujeme a pravidelně se scházíme na bezpečnostních poradách. Díky dobře nastavené spolupráci můžeme reagovat na aktuální vývoj bezpečnostní situace včas,“ uvedl radní pro oblast bezpečnosti Michal Zuna (TOP 09).

„Uvítali bychom samozřejmě, aby v ulicích Dvojky bylo více strážníků a policistů. Ale uvědomujeme si, jak složité to v poslední době na pracovním trhu bezpečnostní sbory mají. Těžké je kvalitní a zkušené příslušníky nejen udržet, ale zároveň motivovat k nástupu ty nové. Pokračujeme proto v naší podpoře, přispíváme bezpečnostním složkám na nákup lepšího vybavení, na odměňování a poskytujeme jim služební byty,“ dodal.

Jednotlivé bezpečnostní složky finanční příspěvek radnice ve výši 80 tisíc korun využijí již tradičně po svém. Například strážníci městské policie si díky příspěvku pořídí zařízení a technologie pro noční vidění, policisté bezdrátová sluchátka, videokamery do vozidel a detektory úniku plynu, a hasiči sportovní vybavení, které jim poslouží k udržování tolik potřebné fyzické kondice. 


Autor: TZ, red

Škola a školka hledají školníka

21. dubna 2024 v 10:05

ZŠ a MŠ Praha 4, Sdružení 1080 přijme do svého kolektivu od 1. srpna na hlavní pracovní poměr školníka. Jeho úkoly budou zahrnovat běžné údržbářské a provozní práce ve škole a na školním pozemku.

Praha 14 uspořádala deváté setkání koordinátorů environmentální výchovy

21. dubna 2024 v 10:03

Praha 14 byla letos již podeváté hostitelem setkání koordinátorů environmentální výchovy v pražských mateřských, základních a středních školách. Na organizaci dubnové akce se vedle městské části i tentokrát podílely dvě stálice: „Ekoškola“ ZŠ Generála Janouška, vedená ředitelkou Jaroslavou...

Při výročí tísňové linky 112 se oceňovalo

21. dubna 2024 v 09:44

Před dvaceti lety, 20. dubna 2004, byl v Praze spuštěn provoz linky 112 v současné moderní podobě. Jedním z důvodů byl i světový šampionát v ledním hokeji, který se tehdy konal v Praze. Moderní technologie tísňové komunikace tak byly uvedeny do ostrého provozu.

Kvůli nehodě se na Pražském okruhu u Slivence zastavil provoz

20. dubna 2024 v 18:26

V sobotu kolem třinácté hodiny došlo k nehodě dodávky a osobního auta na Pražském okruhu u Slivence. Frekventovaná silnice byla kompletně uzavřena dvě a půl hodiny.

Další články
Nahoru