Dnes Úterý - obcasny-dest 18°C
Zítra Středa - obcasny-dest 20°C
Úterý 6. 6. 2023
Svátek má Norbert
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

Praha 2 dá na podporu strážníků, policistů a hasičů přes půl milionu korun

Praha 2 ze svého rozpočtu uvolní 350 tisíc korun na motivační odměny strážníků městské policie, dalších 240 tisíc korun pak rozdělí mezi strážníky, policisty a hasiče na nákup techniky a vybavení. Záměr schválili v pondělí zastupitelé, informovala mluvčí radnice Andrea Zoulová.

„Bezpečnost patří dlouhodobě mezi hlavní priority radnice Prahy 2. Její zajištění považujeme za svůj prvořadý úkol, což by samozřejmě bez úzké spolupráce se strážníky, policisty a hasiči nebylo možné. Tito lidé se každodenně potýkají s náročnými situacemi a při jejich řešení často nasazují zdraví i život. O to víc si proto zaslouží naše poděkování a maximální podporu,“ uvedla starostka Prahy 2 Alexandra Udženija (ODS.

„S bezpečnostními složkami úzce spolupracujeme a pravidelně se scházíme na bezpečnostních poradách. Díky dobře nastavené spolupráci můžeme reagovat na aktuální vývoj bezpečnostní situace včas,“ uvedl radní pro oblast bezpečnosti Michal Zuna (TOP 09).

„Uvítali bychom samozřejmě, aby v ulicích Dvojky bylo více strážníků a policistů. Ale uvědomujeme si, jak složité to v poslední době na pracovním trhu bezpečnostní sbory mají. Těžké je kvalitní a zkušené příslušníky nejen udržet, ale zároveň motivovat k nástupu ty nové. Pokračujeme proto v naší podpoře, přispíváme bezpečnostním složkám na nákup lepšího vybavení, na odměňování a poskytujeme jim služební byty,“ dodal.

Jednotlivé bezpečnostní složky finanční příspěvek radnice ve výši 80 tisíc korun využijí již tradičně po svém. Například strážníci městské policie si díky příspěvku pořídí zařízení a technologie pro noční vidění, policisté bezdrátová sluchátka, videokamery do vozidel a detektory úniku plynu, a hasiči sportovní vybavení, které jim poslouží k udržování tolik potřebné fyzické kondice. 


Autor: TZ, red

V Praze 11 bude jednat Komise pro seniory

Včera v 11:47

Jednání komise seniorů je veřejné a bude se konat ve úterý 6. června od 16 hodin v zasedací místnosti v budově Úřadu MČ Praha 11, Vidimova 1324–1325.

Od azbestové zátěže byl definitivně vyčištěn areál bývalého hotelu InterContinental

4. června 2023 v 15:24

Objekt č. p. 44 areálu bývalého hotelu InterContinental byl v průběhu čtvrtka a pátku 1. a 2. června, za celé řady preventivních opatření nad rámec zákonných požadavků, zbaven azbestové zátěže, jež byla v 70. letech v době vzniku stavby běžná. Tím je prostředí, které prochází celkovou...

V Letňanech zasedne kontrolní výbor

3. června 2023 v 06:30

Ve středu 7. června v 18 hodin bude v Praze 18 jednat kontrolní výbor.

Školní psychologové dorazili na radnici Prahy 2

1. června 2023 ve 23:28

Starostka Prahy 2 a náměstkyně primátora Alexandra Udženija (ODS) se v pondělí 29. května setkala v budově radnice se školními psychology.

Další články
Nahoru