Dnes Úterý - polojasno 24°C
Zítra Středa - bourky 26°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 2 dá 350 tisíc korun na odměny strážníků, podpoří také policisty a hasiče
Ilustrační foto: archiv

Praha 2 dá 350 tisíc korun na odměny strážníků, podpoří také policisty a hasiče

Praha 2 i v letošním roce pokračuje v podpoře bezpečnostních složek. Strážníkům uvolní ze svého rozpočtu 350 tisíc korun na motivační odměny a dalších 240 tisíc korun rozdělí mezi strážníky, policisty a hasiče na dovybavení posilovny, nákup výpočetní techniky a techniky potřebné pro výkon služby. Záměr na svém včerejším jednání schválili zastupitelé městské části, uvedla mluvčí radnice Andrea Zoulová.

„Strážníci, policisté a hasiči se každý den ve službě potýkají s náročnými situacemi. V posledních týdnech se museli postavit další výzvě v podobě přílivu ukrajinských uprchlíků. O to víc si zaslouží letos naši podporu. Proto pokračujeme v nastaveném trendu a přispíváme bezpečnostním složkám na lepší vybavení, motivujeme je odměnami a pomáháme jim řešit bytovou situaci,“ přiblížila podporu Prahy 2 starostka Alexandra Udženija (ODS).

Strážníci městské policie poskytnutý finanční příspěvek využijí na nákup posilovacích strojů. Policisté budou moci díky příspěvku radnice modernizovat výpočetní techniku a hasiči si zakoupí speciální vysoušeč výstroje.

„S bezpečnostními složkami úzce spolupracujeme. Pravidelně komunikujeme a společně řešíme jednotlivé problémy a bezpečnostní rizika. Díky dobře nastavené spolupráci můžeme rychle a koordinovaně reagovat na aktuální vývoj bezpečnostní situace v konkrétní lokalitě. Spolupracujeme i na zajišťování bezpečnosti či dopravy a pořádku v rámci veřejných akcí i při řešení mimořádných událostí,“ uvedl radní pro oblast bezpečnosti Michal Zuna (TOP 09) a zároveň přiznal, ze zajišťování veřejného pořádku a bezpečnosti komplikuje nedostatek sloužících policistů a strážníků.  

Radnice Prahy 2 se proto podle Zuby snaží strážníky a policisty všemožně podporovat i v personální oblasti a nové uchazeče se snaží přilákat i díky bonusům v podobě služebních bytů.

Organizuje různé akce pro děti a mládež, kde návštěvníky seznamuje s činností jednotlivých bezpečnostních složek a informuje případné zájemce o možnostech pracovního uplatnění.

V závěru roku pak pravidelně pořádá pro příslušníky bezpečnostních složek Prahy 2 slavnostní setkání na Novoměstské radnici, kde oceňuje ty nejlepší z nich.


Autor: TZ, red

Letní tábory v Kozojedech budou v moderním prostředí

Dnes v 07:41

Pražští radní odsouhlasili záměr veřejné zakázky na celkovou rekonstrukci táborové základny Kozojedy u Kolína, kterou zřizuje hlavní město Praha a provoz zde zajišťuje Dům dětí a mládeže Jižní Město. Obnova se uskuteční v letošním a příštím roce a financována bude z pražského rozpočtu...

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru