Dnes Sobota - zatazeno 0°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 1°C
Sobota 9. 12. 2023
Svátek má Vratislav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Praha 2 dá 350 tisíc korun na odměny strážníků, podpoří také policisty a hasiče
Ilustrační foto: archiv

Praha 2 dá 350 tisíc korun na odměny strážníků, podpoří také policisty a hasiče

Praha 2 i v letošním roce pokračuje v podpoře bezpečnostních složek. Strážníkům uvolní ze svého rozpočtu 350 tisíc korun na motivační odměny a dalších 240 tisíc korun rozdělí mezi strážníky, policisty a hasiče na dovybavení posilovny, nákup výpočetní techniky a techniky potřebné pro výkon služby. Záměr na svém včerejším jednání schválili zastupitelé městské části, uvedla mluvčí radnice Andrea Zoulová.

„Strážníci, policisté a hasiči se každý den ve službě potýkají s náročnými situacemi. V posledních týdnech se museli postavit další výzvě v podobě přílivu ukrajinských uprchlíků. O to víc si zaslouží letos naši podporu. Proto pokračujeme v nastaveném trendu a přispíváme bezpečnostním složkám na lepší vybavení, motivujeme je odměnami a pomáháme jim řešit bytovou situaci,“ přiblížila podporu Prahy 2 starostka Alexandra Udženija (ODS).

Strážníci městské policie poskytnutý finanční příspěvek využijí na nákup posilovacích strojů. Policisté budou moci díky příspěvku radnice modernizovat výpočetní techniku a hasiči si zakoupí speciální vysoušeč výstroje.

„S bezpečnostními složkami úzce spolupracujeme. Pravidelně komunikujeme a společně řešíme jednotlivé problémy a bezpečnostní rizika. Díky dobře nastavené spolupráci můžeme rychle a koordinovaně reagovat na aktuální vývoj bezpečnostní situace v konkrétní lokalitě. Spolupracujeme i na zajišťování bezpečnosti či dopravy a pořádku v rámci veřejných akcí i při řešení mimořádných událostí,“ uvedl radní pro oblast bezpečnosti Michal Zuna (TOP 09) a zároveň přiznal, ze zajišťování veřejného pořádku a bezpečnosti komplikuje nedostatek sloužících policistů a strážníků.  

Radnice Prahy 2 se proto podle Zuby snaží strážníky a policisty všemožně podporovat i v personální oblasti a nové uchazeče se snaží přilákat i díky bonusům v podobě služebních bytů.

Organizuje různé akce pro děti a mládež, kde návštěvníky seznamuje s činností jednotlivých bezpečnostních složek a informuje případné zájemce o možnostech pracovního uplatnění.

V závěru roku pak pravidelně pořádá pro příslušníky bezpečnostních složek Prahy 2 slavnostní setkání na Novoměstské radnici, kde oceňuje ty nejlepší z nich.


Autor: TZ, red

Praha hostila jednání Rady evropských obcí a regionů

Včera v 07:41

Svaz měst a obcí České republiky (SMO ČR) uspořádal ve dnech 6. a 7. prosince jednání Politického výboru Rady evropských obcí a regionů CEMR. Toto jednání bylo zaměřené především na otázky transformace společnosti, zapojení samospráv do tohoto procesu a také na možné dopady samotné...

Praha 4 vyhlásila dotace na rok 2024

Včera v 07:26

Rada Prahy 4 vyhlásila v pondělí 4. prosince dotační programy městské části na rok 2024, včetně harmonogramu dotačního řízení a zásad pro poskytování dotací městské části Praha 4.

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

7. prosince 2023 v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

6. prosince 2023 ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

6. prosince 2023 v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Další články
Nahoru