Dnes Pondělí - skorojasno 24°C
Zítra Úterý - jasno 27°C
Pondělí 24. 6. 2024
Svátek má Jan
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 2 chystá na advent novinky, třeba Karlovo království
Karlovo náměstí. Foto: prague.eu

Praha 2 chystá na advent novinky, třeba Karlovo království

Vánočně osvětlené stromy budou letos k vidění na vybraných náměstích (Karlovo náměstí, Jiráskovo náměstí) a v parcích (Sady Svatopluka Čecha, Folimanka) v Praze 2. Chybět nebudou jako v předchozích letech ani na vánočních trzích na Tylově náměstí a na náměstí Míru, které startují jako první v metropoli již 20. listopadu. Informovala o tom mluvčí Prahy 2 Andrea Zoulová.  

V pátek 1. prosince na náměstí Míru ještě přibyde 19 menších vánočních stromečků, které ozdobí děti z mateřských a základních škol. V neděli 3. prosince se pak před bazilikou sv. Ludmily slavnostně rozsvítí vánoční stromek, který během odpoledne ozdobí malí i velcí návštěvníci tradičního Adventního zastavení u Ludmily.  

Vánoční trhy budou již tradičně na náměstí Míru a na Tylově náměstí.

Pravidelný cyklus Adventních koncertů v kostelích nebude chybět ani letos. Užít si je mohou posluchači v chrámu sv. Kateřiny Alexandrijské, v kostele sv. Jana Nepomuckého na Skalce a v kostele sv. Ignáce z Loyoly. 

Série předvánočních akcí začíná už v listopadu. Radnice pořádá vánoční výtvarné dílny, které budou v pondělí 27. listopadu určené členům klubu Dvojka pro seniory a v úterý 28. listopadu pak pro členy klubu Dvojka pro děti a rodiče.

V pátek 1. prosince v 16 hodin se slavnostně park na Karlově náměstí promění v rozzářené Karlovo království, které budou zdobit 3D instalace s vánoční tematikou. Kouzelnou atmosféru parku si budou moci návštěvníci užít až do Tří králů. První adventní neděli 3. prosince pak proběhne na náměstí Míru v rámci zdejších vánočních trhů již tradiční Adventní zastavení u Ludmily s rozsvícením vánočního stromečku. 

Chybět nebude ani rozdávání vánočky a horkého čaje nebo program pro děti v podobě výtvarné dílny a divadelního představení. Praha 2 letos nezapomene ani na mikulášskou nadílku, kterou připravuje v součinnosti s DDM Prahy 2. 

Děti si pro ni budou moci přijít v úterý 5. prosince vůbec poprvé do Vinohradského pavilonu. Dopoledne bude vyhrazeno školám, odpoledne pak veřejnosti. Na své si přijdou i děti z Nuslí a Podskalí, na které čeká mikulášská nadílka již tradičně v parku Folimanka. 

Po předchozích úspěšných sezónách radnice plánuje znovuotevření kluzišť v Grébovce a v Jammertale pod Nuselským mostem, a vůbec poprvé také v Sadech Svatopluka Čecha. Kluziště budou v provozu od začátku prosince do konce února. 

Novou sezónu přivítají radní v čele se starostou Prahy 2 Janem Korseskou (ODS) ve středu 6. prosince od 17 hodin na kluzišti v Grébovce. Na návštěvníky čeká doprovodný program v podobě krasobruslařského vystoupení a pro prvních 100 návštěvníků horký nápoj zdarma.

Poslední adventní neděli 17. prosince pak radnice pořádá od 15 hodin již tradiční společné Zpívání koled u sv. Ludmily. Připraven je bohatý repertoár nejznámějších českých koled. 


Autor: puc

Nejkrásnější vánoční destinace světa? Podle amerického žebříku Praha

3. ledna 2024 ve 20:07

Česká metropole opět získala prvenství v americkém žebříčku nejkrásnějších vánočních míst na světě podle zpravodajského serveru U.S. News. Praha v něm předběhla evropské metropole Vídeň, Řím i Salcburk, lyžařský ráj Aspen nebo exotické Maledivy, které se umístily na...

Jakub Jan Ryba: Česká mše vánoční na Smíchově

24. prosince 2023 v 10:52

Koncert se koná v kostele sv. Václava na Smíchově, na Náměstí 14. října.

Kostel Pražského Jezulátka: Česká mše vánoční

24. prosince 2023 v 09:03

V kostele Panny Marie Vítězné a Pražského Jezulátka uslyšíte 25. prosince Českou mši vánoční. Karmelitská 15, Praha 1.

Hlavním nádražím v Praze zněla Rybova mše, uctila oběti střelby

24. prosince 2023 ve 04:43

Hlavním nádražím v Praze v sobotu opět zněla Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby. S ohledem na čtvrteční tragickou střelbu v budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy hudebníci letos mimořádně zařadili také skladby Lacrimosa z Requiem Wolfganga Amadea Mozarta a Modlitba pro Martu, vypustili...

Praha 1 bude rozlévat rybí polévku

23. prosince 2023 v 18:21

Sváteční rozlévání rybí polévky na Štědrý den 24. prosince se uskuteční od 11 hodin na Kampě a od 14 hodin na Václavském náměstí. Akci organizuje Praha 1, rozlévání se zúčastní starostka Terezie Radoměřská, místostarostka Kateřina Klasnová, místostarosta Tomáš Heres, radní Ivana Antalová a a...

Dnes: Rybí polévka u Edenu

23. prosince 2023 v 09:27

Dnes bude Praha 10 před nákupním centrem Eden od 11:00 servírovat rybí polévku do poslední porce.

Petřínská půlnoční

23. prosince 2023 v 09:11

Půlnoční mše v kostele sv. Vavřince na Petříně 24. prosince ve 24 hodin.

Praha 18: Na Štědrý den pro Betlémské světlo

23. prosince 2023 v 07:50

Na Štědrý den budou od 10 do 14 hodin rozdávat skauti ze střediska Athabaska u Úřadu městské části Praha 18 Betlémské světlo.

Štědrý večer na Chodově: Osamělí lidé oslaví Vánoce ve Westfield Chodov

23. prosince 2023 v 05:06

Na Štědrý den v poledne uzavře Westfield Chodov své brány zákazníkům. Chodby obchodního centra se následně promění ve slavnostní společenskou místnost, ve které proběhne už šestý ročník charitativní akce Štědrý večer na Chodově. Ke štědrovečerní tabuli zde usednou lidé, kteří by jinak strávili...

Jarmark v Panské

21. prosince 2023 v 10:35

Tradiční jarmark ve čtvrtek 22. prosince od 10 hodin na půdě SPŠST v Panské.

Praha 1 zve na rybí polévku

20. prosince 2023 ve 21:47

Zástupci Prahy 1 budou v neděli 24. prosince na dvou místech v historickém centru rozdávat kolemjdoucím rybí polévku. Od 11 hodin na Kampě a od 14 hodin v horní části Václavského náměstí na trzích.

Další články
Nahoru