Dnes Středa - oblacno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 1°C
Středa 29. 11. 2023
Svátek má Zina
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Praha 2 chystá na advent novinky, třeba Karlovo království
Karlovo náměstí. Foto: prague.eu

Praha 2 chystá na advent novinky, třeba Karlovo království

Vánočně osvětlené stromy budou letos k vidění na vybraných náměstích (Karlovo náměstí, Jiráskovo náměstí) a v parcích (Sady Svatopluka Čecha, Folimanka) v Praze 2. Chybět nebudou jako v předchozích letech ani na vánočních trzích na Tylově náměstí a na náměstí Míru, které startují jako první v metropoli již 20. listopadu. Informovala o tom mluvčí Prahy 2 Andrea Zoulová.  

V pátek 1. prosince na náměstí Míru ještě přibyde 19 menších vánočních stromečků, které ozdobí děti z mateřských a základních škol. V neděli 3. prosince se pak před bazilikou sv. Ludmily slavnostně rozsvítí vánoční stromek, který během odpoledne ozdobí malí i velcí návštěvníci tradičního Adventního zastavení u Ludmily.  

Vánoční trhy budou již tradičně na náměstí Míru a na Tylově náměstí.

Pravidelný cyklus Adventních koncertů v kostelích nebude chybět ani letos. Užít si je mohou posluchači v chrámu sv. Kateřiny Alexandrijské, v kostele sv. Jana Nepomuckého na Skalce a v kostele sv. Ignáce z Loyoly. 

Série předvánočních akcí začíná už v listopadu. Radnice pořádá vánoční výtvarné dílny, které budou v pondělí 27. listopadu určené členům klubu Dvojka pro seniory a v úterý 28. listopadu pak pro členy klubu Dvojka pro děti a rodiče.

V pátek 1. prosince v 16 hodin se slavnostně park na Karlově náměstí promění v rozzářené Karlovo království, které budou zdobit 3D instalace s vánoční tematikou. Kouzelnou atmosféru parku si budou moci návštěvníci užít až do Tří králů. První adventní neděli 3. prosince pak proběhne na náměstí Míru v rámci zdejších vánočních trhů již tradiční Adventní zastavení u Ludmily s rozsvícením vánočního stromečku. 

Chybět nebude ani rozdávání vánočky a horkého čaje nebo program pro děti v podobě výtvarné dílny a divadelního představení. Praha 2 letos nezapomene ani na mikulášskou nadílku, kterou připravuje v součinnosti s DDM Prahy 2. 

Děti si pro ni budou moci přijít v úterý 5. prosince vůbec poprvé do Vinohradského pavilonu. Dopoledne bude vyhrazeno školám, odpoledne pak veřejnosti. Na své si přijdou i děti z Nuslí a Podskalí, na které čeká mikulášská nadílka již tradičně v parku Folimanka. 

Po předchozích úspěšných sezónách radnice plánuje znovuotevření kluzišť v Grébovce a v Jammertale pod Nuselským mostem, a vůbec poprvé také v Sadech Svatopluka Čecha. Kluziště budou v provozu od začátku prosince do konce února. 

Novou sezónu přivítají radní v čele se starostou Prahy 2 Janem Korseskou (ODS) ve středu 6. prosince od 17 hodin na kluzišti v Grébovce. Na návštěvníky čeká doprovodný program v podobě krasobruslařského vystoupení a pro prvních 100 návštěvníků horký nápoj zdarma.

Poslední adventní neděli 17. prosince pak radnice pořádá od 15 hodin již tradiční společné Zpívání koled u sv. Ludmily. Připraven je bohatý repertoár nejznámějších českých koled. 


Autor: puc

Adventní neděle na Karlínském náměstí

Dnes v 07:46

Magická atmosféra, vůně svařeného vína, dřevěný betlém, koledy a spousty dobrot, to vše vám zpříjemní vánoční shon. V neděli 17. prosince si na Karlínském náměstí můžete užít poslední letošní adventní neděli.

Tradiční české Vánoce Prahy 14

Dnes v 07:02

Cimbálová kapela, ponocný Třebek, rychtář Janek, soutěže a občerstvení v pondělí 4. prosince.

Vánoční smrk na Karlínském náměstí v Praze 8 už svítí

Včera ve 14:40

První z pěti vánočních stromů Prahy 8 se v pondělí rozsvítil na Karlínském náměstí. Jde o darovaný smrk od občana osmé městské části. Z pěti vánočních stromů Prahy 8 jsou dva rostlé. Tři jsou pak dary od občanů.

Praha 7 zve na akce spojené s adventem

Včera v 10:50

Praha 7 na počátku adventního období opět rozsvítí dva vánoční stromy. Ve středu 29. listopadu v 16 hodin se uskuteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Strossmayerově náměstí a ve středu 6. prosince v 16 hodin bude rozsvícen vánoční strom na Ortenově náměstí. Informovala o tom...

Praha 5 se chystá na advent

Včera v 10:37

Radnice Prahy 5 zajistí během adventu dva vánoční stromy na veřejných prostranstvích, a to před basilikou sv. Václava na Smíchově a na Tileho náměstí na Barrandově. Jejich rozsvícení se plánuje na 3. prosince a bude spojeno se setkáním občanů a kulturně-společenskými akcemi. Osvíceny budou také...

První prosincovou sobotu se rozsvítí vánoční strom v Nuslích

Včera v 09:35

Tradičně netradiční bude v sobotu 2. prosince zahájení adventu na náměstí Bratří Synků v Nuslích. Tradiční proto, že to je již 4. ročník této akce, netradiční v tom, že se opět nerozsvítí jehličnan, ale listnáč, nyní již bez listí, uprostřed náměstí u Baštovy...

Vánoční besídka s nadílkou v hasičárně

Včera v 08:53

Baráčníci z Prahy 15 si přichystali v sobotu 16. prosince pro děti vánoční besídku

Praha 7 zve na rozsvícení vánočních stromů

Včera v 07:37

Na přelomu listopadu a prosince Sedmička rozsvítí vánoční stromy na Strossmayerově a Ortenově náměstí. V neděli 3. prosince městská část zve zejména rodiny s dětmi na Výstaviště do Malé sportovní haly na adventní bruslení. 

Praha 10 rozsvítí vánoční stromky

27. listopadu 2023 v 18:22

Vedle rozsvícení hlavního stromu na Náměstí Svatopluka Čecha ve Vršovicích se o první adventní neděli rozzáří další nazdobené vánoční stromy Prahy 10 v jednotlivých čtvrtích.

Adventní zpívání ve Vojtěšské čtvrti

27. listopadu 2023 ve 14:45

Během adventu se můžete v Praze 1 připojit k Adventnímu zpívání, ve čtvrtek 30. listopadu to bude ve Vojtěšské čtvrti.

Praha 13: Tradiční vánoční jarmark ve škole

27. listopadu 2023 ve 12:47

ZŠ Janského zve všechny žáky, rodiče i přátele školy na tradiční vánoční jarmark. Čeká vás bohatý kulturní program, stánky s občerstvením i výrobky žáků.

Vánoční punč v Kyjích

27. listopadu 2023 v 11:17

Odpoledne plné sváteční atmosféry v neděli 10. prosince. Po pohádce Vánoční diamant, která začíná již v 15 hodin si v tématické dílničce můžete vyrobit vánoční dekorace a ozdobí perníčky.

Karlovo království, zdobení stromečků nebo koncerty. Advent na Dvojce bude bohatý

27. listopadu 2023 v 10:47

Vánoční trhy na náměstí Míru jsou už v plném proudu a svou bohatou výzdobou i širokým sortimentem lákají návštěvníky z celé Prahy. Praha 2 tak odstartovala každoroční sérii předvánočních akcí. V té letos nebudou chybět jak akce tradiční, tak i novinky. 

Další články
Nahoru