Dnes Úterý - obcasny-dest 18°C
Zítra Středa - obcasny-dest 20°C
Úterý 6. 6. 2023
Svátek má Norbert
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

Praha 2 bude pokračovat v antigraffiti programu, týká se už více než 700 domů

Praha 2 bude i v následujících letech pokračovat v antigraffiti programu, který realizuje už od roku 2010. Zajišťovat ho bude nadále na základě výběrového řízení společnost Komwag. Rozhodli o tom během pondělního jednání radní městské části, informovala mluvčí radnice Andrea Zoulová.

Radnice Prahy 2 na boj proti graffiti ročně vynakládá nemalé finanční prostředky. V roce 2022 nechala městská část odstranit celkem 3 206 metrů čtverečních graffiti (1 440 m2 z fasád domů a 1 766 m2 z parků), na což vynaložila více než 2,6 milionu korun.

Program Dvojka proti graffiti vznikl před třinácti lety. „Osvědčil se a hodláme v něm rozhodně pokračovat. Posprejované domy ani památky na Dvojce nikdo nechceme,“ uvedla starostka Prahy 2 a iniciátorka programu Alexandra Udženija (ODS). 

„Počty nelegálních graffiti na území Prahy 2 v poslední době přibývají. Až polovinu všech stížností občanů, které eviduji, tvoří dnes stížnosti na nelegální graffiti a kresby nejen ve veřejném prostoru, ale také na fasádách domů v osobním vlastnictví. Každý výskyt graffiti se snažíme odstraňovat co nejrychleji,“ sdělil místostarosta Jan Recman (ODS), podle kterého se radnice domluvila s městskou policí, že strážníci téma zařadí i do přednáškové činnosti ve školách v rámci prevence kriminality.

Vlastníci nemovitostí, kteří se do programu Dvojka proti graffiti zapojí, mohou počítat nejen s aplikací speciálního ochranného nástřiku fasády, ale i s rychlým odstraněním případného graffiti.

Díky použití nejmodernějšího antigraffiti nátěru PSS 20, který je povolený i památkáři, se graffiti z omítek odstraňují pouze smytím teplou vodou bez použití chemikálií. 

Zájem vlastníků nemovitostí o zapojení do programu každoročně stoupá, jen v loňském roce se nově přihlásilo více než 100 zájemců. V současnosti je tak do antigraffiti programu zapojeno 711 nemovitostí. 

Veškerá pravidla a podmínky se zájemci dozvědí přímo na webu projektu http://www.2protigraffiti.cz/.


Autor: Cen

Náměstek Hlaváček a starostové řešili bytovou situaci v Praze

Včera ve 23:05

Ve středu 31. května se uskutečnilo setkání Petra Hlaváčka (STAN), náměstka primátora pro oblast strategického a územního rozvoje, se starosty pražských městských částí a jejich představiteli zodpovědnými za územní rozvoj. Tématem setkání bylo společné řešení bytové situace v hlavním...

V Praze 11 bude jednat Komise pro seniory

Včera v 11:47

Jednání komise seniorů je veřejné a bude se konat ve úterý 6. června od 16 hodin v zasedací místnosti v budově Úřadu MČ Praha 11, Vidimova 1324–1325.

Od azbestové zátěže byl definitivně vyčištěn areál bývalého hotelu InterContinental

4. června 2023 v 15:24

Objekt č. p. 44 areálu bývalého hotelu InterContinental byl v průběhu čtvrtka a pátku 1. a 2. června, za celé řady preventivních opatření nad rámec zákonných požadavků, zbaven azbestové zátěže, jež byla v 70. letech v době vzniku stavby běžná. Tím je prostředí, které prochází celkovou...

Školní psychologové dorazili na radnici Prahy 2

1. června 2023 ve 23:28

Starostka Prahy 2 a náměstkyně primátora Alexandra Udženija (ODS) se v pondělí 29. května setkala v budově radnice se školními psychology.

Další články
Nahoru