Dnes Pondělí - polojasno 20°C
Zítra Úterý - polojasno 25°C
Pondělí 25. 9. 2023
Svátek má Zlata
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha 2 během prázdnin investuje desítky milionů korun do rekonstrukcí škol
Výstavba učeben pro žáky prvních tříd ZŠ Štěpánská o prázdninách finišuje. Zdroj foto: Facebook J.K.

Praha 2 během prázdnin investuje desítky milionů korun do rekonstrukcí škol

Během letních prázdnin druhá městská část provádí rekonstrukce základních a mateřských škol, které zřizuje. Informoval o tom starosta Jan Korseska (ODS).

Nejvýznamnější investiční akcí v oblasti školství, kterou městská část letos v létě realizuje, je výstavba pavilonového objektu učeben pro žáky prvních tříd ZŠ Štěpánská. Náklady jsou vyčísleny na 43 milionů korun. Vzniká v zahradě základní školy na pozemku ve vlastnictví Arcibiskupství pražského, které s realizací souhlasilo. Pavilon z ekologicky udržitelných materiálů bude zcela bezbariérový a poskytne dětem důležité spojení s přírodou. První žáčci by měli do lavic zasednout už v září. 

Mezi další důležité investiční akce patří vybudování půdní vestavby v ZŠ Londýnská za 23,9 milionu korun, rekonstrukce střechy, podkroví a přípravy teplé vody včetně rozvodů v ZŠ Na Smetance za 241 milionů korun. Nebo také oprava konstrukce podlah půdy v ZŠ Jana Masaryka za 19, 2 milionu korun, která je kvůli své náročnosti rozdělena na dvě etapy.

„Za zmínku stojí také plánované opravy mateřských škol, které se často stejně jako školy základní, nacházejí v historicky cenných budovách. Náročnou rekonstrukcí pod dohledem restaurátorů a památkářů projde například vzácná fasáda budovy MŠ Viničná – pobočka Trojická 18 za 7,2 milionu korun, kde se nacházejí různé historické fragmenty,“ sdělil Korseska.

Opravy se dočká i její mateřská budova ve Viničné ulici za 6,2 milionu korun, kde budou vyměněna stávající okna za bezpečnostní izolační dvojskla s protisluneční a protihlukovou úpravou, a opravena bude také předzahrádka školky. 

„A konečně k většímu bezpečí dětí přispěje oprava oplocení a podezdívky u pobočky MŠ Slovenská v ulici Koperníkova za 5,4 milionu korun a také u dětského hřiště MŠ Šumavská za 4,3 milionu korun, které se nachází na východním okraji Sadů Svatopluka Čecha,“ vysvětlil starosta Prahy 2 Jan Korseska, který má zároveň v gesci oblast financí.


Autor: puc

Jak bude vypadat nové centrum Hostivaře? Určí to urbanistická soutěž

21. září 2023 ve 14:49

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Prahou 15 a magistrátem vyhlašuje urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, realizovanou Českou komorou architektů (ČKA), která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka...

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

20. září 2023 ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru