Dnes Sobota - prehanky-dest 20°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 22°C
Sobota 25. 5. 2024
Svátek má Viola
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 2 během prázdnin investuje desítky milionů korun do rekonstrukcí škol
Výstavba učeben pro žáky prvních tříd ZŠ Štěpánská o prázdninách finišuje. Zdroj foto: Facebook J.K.

Praha 2 během prázdnin investuje desítky milionů korun do rekonstrukcí škol

Během letních prázdnin druhá městská část provádí rekonstrukce základních a mateřských škol, které zřizuje. Informoval o tom starosta Jan Korseska (ODS).

Nejvýznamnější investiční akcí v oblasti školství, kterou městská část letos v létě realizuje, je výstavba pavilonového objektu učeben pro žáky prvních tříd ZŠ Štěpánská. Náklady jsou vyčísleny na 43 milionů korun. Vzniká v zahradě základní školy na pozemku ve vlastnictví Arcibiskupství pražského, které s realizací souhlasilo. Pavilon z ekologicky udržitelných materiálů bude zcela bezbariérový a poskytne dětem důležité spojení s přírodou. První žáčci by měli do lavic zasednout už v září. 

Mezi další důležité investiční akce patří vybudování půdní vestavby v ZŠ Londýnská za 23,9 milionu korun, rekonstrukce střechy, podkroví a přípravy teplé vody včetně rozvodů v ZŠ Na Smetance za 241 milionů korun. Nebo také oprava konstrukce podlah půdy v ZŠ Jana Masaryka za 19, 2 milionu korun, která je kvůli své náročnosti rozdělena na dvě etapy.

„Za zmínku stojí také plánované opravy mateřských škol, které se často stejně jako školy základní, nacházejí v historicky cenných budovách. Náročnou rekonstrukcí pod dohledem restaurátorů a památkářů projde například vzácná fasáda budovy MŠ Viničná – pobočka Trojická 18 za 7,2 milionu korun, kde se nacházejí různé historické fragmenty,“ sdělil Korseska.

Opravy se dočká i její mateřská budova ve Viničné ulici za 6,2 milionu korun, kde budou vyměněna stávající okna za bezpečnostní izolační dvojskla s protisluneční a protihlukovou úpravou, a opravena bude také předzahrádka školky. 

„A konečně k většímu bezpečí dětí přispěje oprava oplocení a podezdívky u pobočky MŠ Slovenská v ulici Koperníkova za 5,4 milionu korun a také u dětského hřiště MŠ Šumavská za 4,3 milionu korun, které se nachází na východním okraji Sadů Svatopluka Čecha,“ vysvětlil starosta Prahy 2 Jan Korseska, který má zároveň v gesci oblast financí.


Autor: puc

Střet vlaku s lokomotivou u hlavního nádraží způsobil velkou škodu

Včera ve 22:43

Škodu za více než 100 milionů korun v pátek dopoledne střet osobního vlaku s posunovací lokomotivou na pražském hlavním nádraží. Záchranáři ošetřili tři lidi, kteří utrpěli šok a odřeniny. Podle původních odhadů měla být materiální škoda výrazně nižší, mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal ale...

Zemřel herec a režisér Jan Kačer

Včera v 17:10

V pátek dopoledne zemřel herec a režisér Jan Kačer, bylo mu 87 let. ČTK to oznámila jeho dcera Adéla Kubačáková. Byl ikonou nové vlny československého filmu a stál u zrodu pražského Činoherního klubu. Prosadil se jako divadelní režisér, režíroval například v Divadle na Vinohradech nebo v Národním...

První mikrocertifikátový kurz na Fakultě stavební ČVUT má 27 absolventů

22. května 2024 ve 22:46

První mikrocertifikátový kurz pořádaný Fakultou stavební Českého vysokého učení technického v Praze úspěšně završilo 27 zájemců. V dvousemestrálním kurzu celoživotního vzdělávání „Technická zařízení budov pro energeticky efektivní a zdravé budovy“ se věnovali tématu řešení technických systémů...

Další články
Nahoru