Dnes Čtvrtek - jasno 13°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 9°C
Čtvrtek 13. 6. 2024
Svátek má Antonín
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 18 spustila registraci do Corrency, v srpnu začne přijímání correntů
Radnice Prahy 18. Foto: archiv

Praha 18 spustila registraci do Corrency, v srpnu začne přijímání correntů

Městská část Praha 18 letos navazuje na úspěšnou loňskou spolupráci se systémem Corrency. Podpoří letňanské sportovní a volnočasové kroužky a děti od tří do patnácti let.

Občané s trvalým pobytem na území osmnácté městské části se mohou registrovat na webu www.praha18.corrency.cz až do konce září.

Platba correnty s padesátiprocentní spoluúčastí za služby místních poskytovatelů dětských sportovních a volnočasových aktivit bude možná od 1. srpna až do 30. září 2023.

Princip projektu Corrency spočívá v tom, že zaregistrovaní obyvatelé městské části dostanou příspěvek ve formě tzv. correntů, který pokryje až polovinu jejich výdajů za vybrané aktivity. Sami se přitom rozhodnou, u kterých ze zapojených podnikatelů je uplatní. Correnty lze využít až na polovinu útraty, zbytek uhradí občané ze svého.

Projekt je v Letňanech zaměřený na mimoškolní aktivity. Rodiče dětí ve věku od 3 do 15 let žijící v Letňanech mají možnost získat finanční příspěvek na volnočasové aktivity u provozovatelů nebo spolků na území Prahy 18. Podle letňanského starosty Zdeňka Kučery (ANO 2011) je to forma dotace, díky níž městská část podpoří zvolený sektor, o konkrétním využití ale nechá rozhodnout své občany.

„Rodič, který má zájem, se přihlásí do systému a následně se rozhodně, na co bude correnty čerpat. Pro rodiny to v našem případě znamená padesátiprocentní zvýhodnění kroužkovného, pro provozovatele zvýšený zájem a pro radnici projekt představuje cílenou podporu letňanské ekonomiky a občanů zároveň,“ vysvětlil Kučera s tím, že městská část na tyto účely vyčlenila 500 000 korun.

Registrace a více informací k celému projektu naleznete na webu: https://praha18.corrency.cz/.


Autor: puc

O více než 70 procent snížila Praha počet reklamních zařízení v ulicích

Dnes v 17:33

Hlavní město pokračuje v procesu kompletní výměny zastávkových přístřešků a postupné redukce samostatně stojících nepřístřeškových reklamních prvků rozmístěných na území metropole. Z původního počtu přibližně 650 kusů těchto zařízení, která byla primárně tvořena reklamními vitrínami nebo sloupy...

Úplný zákaz sdílení motorových koloběžek na svém území chce Praha 1

Včera ve 22:20

Vedení hlavního města se chce nyní pokusit řešit novou smlouvou s provozovateli sdílených koloběžek s motorovým pohonem, která by obsahovala udělení úplatného souhlasu se zvláštním užíváním veřejného prostoru. Tedy jakousi regulací. Praha 1 ale dál trvá na úplném vyloučení nabízení motorových...

Další články
Nahoru