Dnes Neděle - skorojasno 21°C
Zítra Pondělí - skorojasno 25°C
Neděle 1. 10. 2023
Svátek má Igor
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha 18 spustila registraci do Corrency, v srpnu začne přijímání correntů
Radnice Prahy 18. Foto: archiv

Praha 18 spustila registraci do Corrency, v srpnu začne přijímání correntů

Městská část Praha 18 letos navazuje na úspěšnou loňskou spolupráci se systémem Corrency. Podpoří letňanské sportovní a volnočasové kroužky a děti od tří do patnácti let.

Občané s trvalým pobytem na území osmnácté městské části se mohou registrovat na webu www.praha18.corrency.cz až do konce září.

Platba correnty s padesátiprocentní spoluúčastí za služby místních poskytovatelů dětských sportovních a volnočasových aktivit bude možná od 1. srpna až do 30. září 2023.

Princip projektu Corrency spočívá v tom, že zaregistrovaní obyvatelé městské části dostanou příspěvek ve formě tzv. correntů, který pokryje až polovinu jejich výdajů za vybrané aktivity. Sami se přitom rozhodnou, u kterých ze zapojených podnikatelů je uplatní. Correnty lze využít až na polovinu útraty, zbytek uhradí občané ze svého.

Projekt je v Letňanech zaměřený na mimoškolní aktivity. Rodiče dětí ve věku od 3 do 15 let žijící v Letňanech mají možnost získat finanční příspěvek na volnočasové aktivity u provozovatelů nebo spolků na území Prahy 18. Podle letňanského starosty Zdeňka Kučery (ANO 2011) je to forma dotace, díky níž městská část podpoří zvolený sektor, o konkrétním využití ale nechá rozhodnout své občany.

„Rodič, který má zájem, se přihlásí do systému a následně se rozhodně, na co bude correnty čerpat. Pro rodiny to v našem případě znamená padesátiprocentní zvýhodnění kroužkovného, pro provozovatele zvýšený zájem a pro radnici projekt představuje cílenou podporu letňanské ekonomiky a občanů zároveň,“ vysvětlil Kučera s tím, že městská část na tyto účely vyčlenila 500 000 korun.

Registrace a více informací k celému projektu naleznete na webu: https://praha18.corrency.cz/.


Autor: puc

Zoo Praha slavila, první mládě Rezervace Dja dostalo jméno Zulu

29. září 2023 v 07:21

Zoo Praha ve čtvrtek celodenním programem pro návštěvníky oslavila 92. výročí svého otevření. Jubilejní slavnost se letos nesla v duchu kulatých výročí tradičně chovaných druhů zvířat – 60 let goril a 90 let slonů či hrochů – ale také s nimi spojených pavilonů: rok otevřené Rezervace Dja a přesně...

Praha 1 spouští pilotní fázi antigraffiti programu

28. září 2023 v 10:26

Radní první městské části vybrali tento týden nejvhodnější nabídku ohledně smývání a překrývání graffiti na území a majetku Prahy 1. Rámcová smlouva by měla zajistit odstraňování graffiti na majetku Prahy 1. Za předpokladu, že bude tento antigraffiti program fungovat dle očekávání, městská část by...

Během Vánoc budou uzavřeny mateřské školy v Praze 4

28. září 2023 v 09:54

Ve dnech 23. prosince 2023 až 2. ledna 2024 dojde k přerušení provozu ve všech mateřských školách zřizovaných radnicí Prahy 4.

Uznávaný ekonom Frank z Cornell University bude přednášet na ČVUT v Praze

28. září 2023 v 07:28

České vysoké učení technické v Praze zve na přednášku Roberta H. Franka z Cornell University. Tento spoluautor knihy „Principles of Economics“ – druhým je Dr. B. S. Bernanke, nositel Nobelovy ceny za ekonomii za rok 2022 – vystoupí v pondělí 16. října od 14:30 hodin na půdě Fakulty...

V pátek bude na Magistrátu hlavního města Prahy omezen provoz

27. září 2023 ve 13:46

V pátek 29. září budou z důvodu provozních úspor uzavřena některá pracoviště Magistrátu hlavního města Prahy.

Další články
Nahoru