Dnes Neděle - skorojasno 21°C
Zítra Pondělí - skorojasno 25°C
Neděle 1. 10. 2023
Svátek má Igor
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha 18 se i letos zapojuje do projektu Corrency, podpoří přihlašování dětí do kroužků
Radnice podpoří mimoškolní aktivity dětí. Ilustrační foto: archiv

Praha 18 se i letos zapojuje do projektu Corrency, podpoří přihlašování dětí do kroužků

Praha 18 se po dobré loňské zkušenosti opět zapojí do projektu Corrency, čímž podpoří místní provozovatele mimoškolních aktivit pro děti a zároveň rodiny, kterým se náklady na kroužky sníží o polovinu. Informoval o tom starosta Zdeněk Kučera (ANO).

Princip projektu Corrency spočívá v tom, že obyvatelé zapojené městské části dostanou od radnice určitý počet correntů, z nichž každý má hodnotu jedné koruny. A pak se sami rozhodnou, u kterých ze zapojených podnikatelů correnty použijí na polovinu útraty, přičemž zbytek pak uhradí ze svého. Je to nová forma dotace, kterou radnice podpoří zvolený sektor, přičemž o konkrétním využití rozhodnou sami občané.

Loni na jaře se osmnáctá městská část zapojila do Corrency poprvé, podpořila zdraví a pohyb občanů. Projekt fungoval v květnu a červnu. Vyčleněn byl milion korun, každý občan Letňan starší patnácti let měl možnost využít 500 correntů. Radnice se rozhodla podpořit spolky a provozovatele sportovišť, ale třeba i farmářské prodejny či obchody se zdravou výživou. Občané Letňan tak ušetřili polovinu nákladů například při sportování, nebo třeba při nakupování vitaminových doplňků a zdravých potravin.

Letos je projekt v Letňanech zaměřen na mimoškolní aktivity, zejména kroužky. Rodiče, kteří mají děti ve věku od 3 do 15 let a žijí v Městské části Praha-Letňany, budou mít možnost získat finanční příspěvek, který mohou využít na nákup volnočasových aktivit pro své děti u provozovatelů nebo spolků na území Prahy 18.

Městská část letos vyčlenila 500 000 korun. Ty budou rozděleny mezi 500 registrovaných dětí, které mají trvalý pobyt v Letňanech. Tato podmínka platí i pro jejich zákonné zástupce.

„Rodič, který má zájem, se přihlásí do systému, a následně se rozhodně, na co bude čerpat correnty. Pro rodiny to znamená padesátiprocentní zvýhodnění kroužkovného. Pro radnici projekt představuje cílenou podporu letňanské ekonomiky a občanů,“ řekl Kučera. 

Zákonní zástupci budou moci přihlašovat děti od začátku července do konce září na praha18.corrency.cz. Tyto tři měsíce se mohou registrovat i letňanští provozovatelé zařízení a spolky. Correnty se budou přijímat v srpnu a září.

Městská část si ponechala rezervu půl milionu korun pro případné prodloužení projektu, který by se tak podle Kučery mohl například rozšířit na podporu seniorů nebo samoživitelek.


Autor: puc

Zoo Praha slavila, první mládě Rezervace Dja dostalo jméno Zulu

29. září 2023 v 07:21

Zoo Praha ve čtvrtek celodenním programem pro návštěvníky oslavila 92. výročí svého otevření. Jubilejní slavnost se letos nesla v duchu kulatých výročí tradičně chovaných druhů zvířat – 60 let goril a 90 let slonů či hrochů – ale také s nimi spojených pavilonů: rok otevřené Rezervace Dja a přesně...

Praha 1 spouští pilotní fázi antigraffiti programu

28. září 2023 v 10:26

Radní první městské části vybrali tento týden nejvhodnější nabídku ohledně smývání a překrývání graffiti na území a majetku Prahy 1. Rámcová smlouva by měla zajistit odstraňování graffiti na majetku Prahy 1. Za předpokladu, že bude tento antigraffiti program fungovat dle očekávání, městská část by...

Během Vánoc budou uzavřeny mateřské školy v Praze 4

28. září 2023 v 09:54

Ve dnech 23. prosince 2023 až 2. ledna 2024 dojde k přerušení provozu ve všech mateřských školách zřizovaných radnicí Prahy 4.

Uznávaný ekonom Frank z Cornell University bude přednášet na ČVUT v Praze

28. září 2023 v 07:28

České vysoké učení technické v Praze zve na přednášku Roberta H. Franka z Cornell University. Tento spoluautor knihy „Principles of Economics“ – druhým je Dr. B. S. Bernanke, nositel Nobelovy ceny za ekonomii za rok 2022 – vystoupí v pondělí 16. října od 14:30 hodin na půdě Fakulty...

V pátek bude na Magistrátu hlavního města Prahy omezen provoz

27. září 2023 ve 13:46

V pátek 29. září budou z důvodu provozních úspor uzavřena některá pracoviště Magistrátu hlavního města Prahy.

Další články
Nahoru