Dnes Sobota - oblacno 17°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 20°C
Sobota 18. 5. 2024
Svátek má Nataša
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 18 se i letos zapojuje do projektu Corrency, podpoří přihlašování dětí do kroužků
Radnice podpoří mimoškolní aktivity dětí. Ilustrační foto: archiv

Praha 18 se i letos zapojuje do projektu Corrency, podpoří přihlašování dětí do kroužků

Praha 18 se po dobré loňské zkušenosti opět zapojí do projektu Corrency, čímž podpoří místní provozovatele mimoškolních aktivit pro děti a zároveň rodiny, kterým se náklady na kroužky sníží o polovinu. Informoval o tom starosta Zdeněk Kučera (ANO).

Princip projektu Corrency spočívá v tom, že obyvatelé zapojené městské části dostanou od radnice určitý počet correntů, z nichž každý má hodnotu jedné koruny. A pak se sami rozhodnou, u kterých ze zapojených podnikatelů correnty použijí na polovinu útraty, přičemž zbytek pak uhradí ze svého. Je to nová forma dotace, kterou radnice podpoří zvolený sektor, přičemž o konkrétním využití rozhodnou sami občané.

Loni na jaře se osmnáctá městská část zapojila do Corrency poprvé, podpořila zdraví a pohyb občanů. Projekt fungoval v květnu a červnu. Vyčleněn byl milion korun, každý občan Letňan starší patnácti let měl možnost využít 500 correntů. Radnice se rozhodla podpořit spolky a provozovatele sportovišť, ale třeba i farmářské prodejny či obchody se zdravou výživou. Občané Letňan tak ušetřili polovinu nákladů například při sportování, nebo třeba při nakupování vitaminových doplňků a zdravých potravin.

Letos je projekt v Letňanech zaměřen na mimoškolní aktivity, zejména kroužky. Rodiče, kteří mají děti ve věku od 3 do 15 let a žijí v Městské části Praha-Letňany, budou mít možnost získat finanční příspěvek, který mohou využít na nákup volnočasových aktivit pro své děti u provozovatelů nebo spolků na území Prahy 18.

Městská část letos vyčlenila 500 000 korun. Ty budou rozděleny mezi 500 registrovaných dětí, které mají trvalý pobyt v Letňanech. Tato podmínka platí i pro jejich zákonné zástupce.

„Rodič, který má zájem, se přihlásí do systému, a následně se rozhodně, na co bude čerpat correnty. Pro rodiny to znamená padesátiprocentní zvýhodnění kroužkovného. Pro radnici projekt představuje cílenou podporu letňanské ekonomiky a občanů,“ řekl Kučera. 

Zákonní zástupci budou moci přihlašovat děti od začátku července do konce září na praha18.corrency.cz. Tyto tři měsíce se mohou registrovat i letňanští provozovatelé zařízení a spolky. Correnty se budou přijímat v srpnu a září.

Městská část si ponechala rezervu půl milionu korun pro případné prodloužení projektu, který by se tak podle Kučery mohl například rozšířit na podporu seniorů nebo samoživitelek.


Autor: puc

Praha 4 hledá členy do komise pro Eurovolby

Včera ve 14:47

Praha 4 uvítá na doplnění komisí pro Eurovolby 2024 nové zájemce o členství. Vhodné je i pro studenty 18+ a zdatnější seniory. Bydliště na Praze 4 není podmínkou.

Praha 13: Pomozte zajistit hladký průběh voleb

Včera v 10:46

Ve dnech 7. a 8. června proběhnou volby do Evropského parlamentu. Volební komise, které zajišťují průběh hlasování a následné sčítání hlasů, nejsou dosud plně obsazeny.

Hasiči zasahovali u převráceného návěsu

16. května 2024 ve 21:55

Ve čtvrtek 16. května od 18:45 hodin zasahovali hasiči ze dvou stanic v ulici Českobrodská v Praze 10. Převrátil se tam plně naložený návěs. Hasiči museli vyložit náklad před jeho vyproštěním.

Poslední rozloučení s Harapesem bude v Národním divadle

16. května 2024 v 18:25

Poslední rozloučení s tanečníkem a hercem Vlastimilem Harapesem, který zemřel ve středu ve věku 77 let, se uskuteční 27. května v poledne v Národním divadle (ND). Informoval o tom mluvčí ND Tomáš Staněk. Harapes, který byl dlouholetým baletním sólistou Národního divadla a později baletní soubor...

Nový cirkulární spot Sto•re v Holešovické tržnici představuje disrupci v nakupování

16. května 2024 ve 12:34

V nově otevřeném cirkulárním obchodě Sto•re je normální STOkrát REcyklovat. Podle jeho tří hlavních zakladatelek je přirozené nenakupovat pořád nové. Pražané tak mají možnost pořídit si kurátorovaný nábytek, opravenou elektroniku, nádobí, předměty běžné denní potřeby i zachráněné pokojové...

Další články
Nahoru