Dnes Sobota - obcasny-dest 12°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 11°C
Sobota 18. 5. 2024
Svátek má Nataša
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 18 chce šetřit na energiích i díky ELENĚ
Program ELENA podporuje i instalaci fotovoltaických panelů. Ilustrační foto: Pexels

Praha 18 chce šetřit na energiích i díky ELENĚ

Praha 18 se zapojila do programu ELENA, který podporuje obce ve finančně náročných investicích do energetické účinnosti a obnovitelných zdrojů energie. Řídí ho Evropská investiční banka.

„ELENA je dlouhodobý projekt, díky kterému získáme finance i odborné poradenství pro realizaci energeticky úsporných opatření v našich budovách,“ popsal starosta osmnácté městské části Zdeněk Kučera (ANO).

Program podporuje řadu opatření, jako jsou například výměna starých neefektivních topných systémů, zateplení budov, instalace fotovoltaických panelů nebo modernizace osvětlení. Tyto kroky povedou ke snížení výdajů za energie a zlepšení životního prostředí.

„Do budov lze díky ELENě investovat prostřednictvím tzv. EPC projektů. To znamená, že nám na začátku finančně i odborně s realizací pomůže Národní rozvojová banka. Vynaložené investice poté budeme splácet z uspořených nákladů za energie, takže se nepromítnou do letňanského rozpočtu,“ uvedl Kučera.

Podle něj je program součástí dlouhodobého plánu, který povede k zajištění finanční udržitelnosti městské části, čemuž odpovídá i nedávno schválený rozpočet pro rok 2023.


Autor: puc

Očkování zvířat osob bez domova

Dnes v 15:07

V areálu noclehárny Michle proběhne 22. května od 9 do 11:30 hodin již tradiční očkování zvířat osob bez domova.

Praha 4 hledá členy do komise pro Eurovolby

Včera ve 14:47

Praha 4 uvítá na doplnění komisí pro Eurovolby 2024 nové zájemce o členství. Vhodné je i pro studenty 18+ a zdatnější seniory. Bydliště na Praze 4 není podmínkou.

Praha 13: Pomozte zajistit hladký průběh voleb

Včera v 10:46

Ve dnech 7. a 8. června proběhnou volby do Evropského parlamentu. Volební komise, které zajišťují průběh hlasování a následné sčítání hlasů, nejsou dosud plně obsazeny.

Hasiči zasahovali u převráceného návěsu

16. května 2024 ve 21:55

Ve čtvrtek 16. května od 18:45 hodin zasahovali hasiči ze dvou stanic v ulici Českobrodská v Praze 10. Převrátil se tam plně naložený návěs. Hasiči museli vyložit náklad před jeho vyproštěním.

Poslední rozloučení s Harapesem bude v Národním divadle

16. května 2024 v 18:25

Poslední rozloučení s tanečníkem a hercem Vlastimilem Harapesem, který zemřel ve středu ve věku 77 let, se uskuteční 27. května v poledne v Národním divadle (ND). Informoval o tom mluvčí ND Tomáš Staněk. Harapes, který byl dlouholetým baletním sólistou Národního divadla a později baletní soubor...

Další články
Nahoru