Dnes Úterý - obcasny-dest 18°C
Zítra Středa - obcasny-dest 20°C
Úterý 6. 6. 2023
Svátek má Norbert
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha 18 chce šetřit na energiích i díky ELENĚ
Program ELENA podporuje i instalaci fotovoltaických panelů. Ilustrační foto: Pexels

Praha 18 chce šetřit na energiích i díky ELENĚ

Praha 18 se zapojila do programu ELENA, který podporuje obce ve finančně náročných investicích do energetické účinnosti a obnovitelných zdrojů energie. Řídí ho Evropská investiční banka.

„ELENA je dlouhodobý projekt, díky kterému získáme finance i odborné poradenství pro realizaci energeticky úsporných opatření v našich budovách,“ popsal starosta osmnácté městské části Zdeněk Kučera (ANO).

Program podporuje řadu opatření, jako jsou například výměna starých neefektivních topných systémů, zateplení budov, instalace fotovoltaických panelů nebo modernizace osvětlení. Tyto kroky povedou ke snížení výdajů za energie a zlepšení životního prostředí.

„Do budov lze díky ELENě investovat prostřednictvím tzv. EPC projektů. To znamená, že nám na začátku finančně i odborně s realizací pomůže Národní rozvojová banka. Vynaložené investice poté budeme splácet z uspořených nákladů za energie, takže se nepromítnou do letňanského rozpočtu,“ uvedl Kučera.

Podle něj je program součástí dlouhodobého plánu, který povede k zajištění finanční udržitelnosti městské části, čemuž odpovídá i nedávno schválený rozpočet pro rok 2023.


Autor: puc

Náměstek Hlaváček a starostové řešili bytovou situaci v Praze

Včera ve 23:05

Ve středu 31. května se uskutečnilo setkání Petra Hlaváčka (STAN), náměstka primátora pro oblast strategického a územního rozvoje, se starosty pražských městských částí a jejich představiteli zodpovědnými za územní rozvoj. Tématem setkání bylo společné řešení bytové situace v hlavním...

V Praze 11 bude jednat Komise pro seniory

Včera v 11:47

Jednání komise seniorů je veřejné a bude se konat ve úterý 6. června od 16 hodin v zasedací místnosti v budově Úřadu MČ Praha 11, Vidimova 1324–1325.

Od azbestové zátěže byl definitivně vyčištěn areál bývalého hotelu InterContinental

4. června 2023 v 15:24

Objekt č. p. 44 areálu bývalého hotelu InterContinental byl v průběhu čtvrtka a pátku 1. a 2. června, za celé řady preventivních opatření nad rámec zákonných požadavků, zbaven azbestové zátěže, jež byla v 70. letech v době vzniku stavby běžná. Tím je prostředí, které prochází celkovou...

V Letňanech zasedne kontrolní výbor

3. června 2023 v 06:30

Ve středu 7. června v 18 hodin bude v Praze 18 jednat kontrolní výbor.

Školní psychologové dorazili na radnici Prahy 2

1. června 2023 ve 23:28

Starostka Prahy 2 a náměstkyně primátora Alexandra Udženija (ODS) se v pondělí 29. května setkala v budově radnice se školními psychology.

Další články
Nahoru