Dnes Neděle - mlha 9°C
Zítra Pondělí - zatazeno 8°C
Neděle 25. 2. 2024
Svátek má Liliana
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 18 bude letos investovat 20,5 milionu korun. Oproti loňsku je to pětina
Starostou Prahy 18 je od roku 2018 Zdeněk Kučera z hnutí ANO. Foto: archiv

Praha 18 bude letos investovat 20,5 milionu korun. Oproti loňsku je to pětina

Podle nedávno schváleného rozpočtu bude Praha 18 letos hospodařit s příjmy ve výši 195 milionů a s výdaji 231 milionů korun, rozdíl pokryje z rezerv. Oproti loňsku výrazně omezí investice, zhruba na pětinu. Investičních 20,5 milionu korun radnice podle starosty Zdeňka Kučery (ANO) rozdělí do dopravních staveb, nových ordinací či navýšení kapacit ve školách.

„S ohledem na investice realizované z rozpočtu městské části v předchozích letech a výzvy, kterým čelíme na celospolečenské úrovni, bylo mou prioritou sestavit rozpočet především stabilizační,“ uvedl Kučera.

Jedním z hlavních důvodů, proč je nutné šetřit, jsou podle něj rostoucí náklady na údržbu infrastruktury a provoz budov, jež má městská část ve správě. To jsou kromě úřadu například školy, školky nebo dům s pečovatelskou službou (DPS).

„Musíme hledat úspory a zároveň stabilně dostát našim finančním závazkům z předchozích let. Jen v roce 2022 jsme proinvestovali zhruba 100 milionů korun, za které jsem postavili mimo jiné novou tělocvičnu v Rychnovské, Mateřskou školu Škarvadova nebo několik nových tříd v letňanských mateřských a základních školách,“ sdělil starosta.

I když je podle něj ve srovnání s loňským rokem v rozpočtu na investice výrazně méně peněz, pokračovat bude výstavba Letňanského korza i podpora budování nových ordinací. Navýší se kapacita Základní školy g. F. Fajtla DFC a počítá se také s dlouhodobým projektem nástavby letňanské DPS.

Městská část navíc plánuje studii na zvýšení kapacity Základní školy Fryčovická a v oblasti dopravy se počítá s kompletní výměnou povrchu komunikace Beranových.

Audit úřadu

V rámci hledání úspor je navíc v plánu ekonomický audit Úřadu městské části. „Tento krok beru jako velkou investici, ale nikoliv ve finančním smyslu. Jeho výsledky nám pomůžou vyhodnotit hospodaření úřadu a stanovit prognózu do dalších let. Díky tomu získáme jasnou představu o tom, jak si stojíme a kde máme prostor ušetřit,“ vysvětlil starosta.


Autor: puc

V Podolí hořela garáž

Dnes v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

V Ruské ulici někdo na cedule nalepil jména ruských politických vězňů

Včera v 17:43

Ve Vršovicích v Ruské ulici někdo na zhruba pětadvacet cedulí s názvem ulice a na tramvajovou zastávku nalepil jména ruských politických vězňů a disidentů. Ve vzkazu připevněném na pouliční lampě připomněl druhé výročí vpádu ruské armády na Ukrajinu a také nedávnou smrt ruského opozičního politika...

Před magistrátem demonstrovali mladí lidé proti zdražení MHD

22. února 2024 v 10:29

Před pražským magistrátem na Mariánském náměstí ve středu demonstrovalo několik desítek převážně mladých lidí proti možnému zdražení ročního kuponu na městskou hromadnou dopravu, informovala ČTK.

Praha 14: Setkání k revitalizaci parku Bílý kůň

22. února 2024 v 08:24

Radnice Prahy 14 zve ve středu 28. února do Kyjosku na Hutích – Splavná 652, kde můžete vyjádřit svůj názor na novou studii úpravy terénu nad bývalou pískovnou Bílý kůň na Hutích.

Další články
Nahoru