Dnes Pondělí - jasno 23°C
Zítra Úterý - skorojasno 21°C
Pondělí 29. 5. 2023
Svátek má Maxmilián a Maxim
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha 18 bude letos investovat 20,5 milionu korun. Oproti loňsku je to pětina
Starostou Prahy 18 je od roku 2018 Zdeněk Kučera z hnutí ANO. Foto: archiv

Praha 18 bude letos investovat 20,5 milionu korun. Oproti loňsku je to pětina

Podle nedávno schváleného rozpočtu bude Praha 18 letos hospodařit s příjmy ve výši 195 milionů a s výdaji 231 milionů korun, rozdíl pokryje z rezerv. Oproti loňsku výrazně omezí investice, zhruba na pětinu. Investičních 20,5 milionu korun radnice podle starosty Zdeňka Kučery (ANO) rozdělí do dopravních staveb, nových ordinací či navýšení kapacit ve školách.

„S ohledem na investice realizované z rozpočtu městské části v předchozích letech a výzvy, kterým čelíme na celospolečenské úrovni, bylo mou prioritou sestavit rozpočet především stabilizační,“ uvedl Kučera.

Jedním z hlavních důvodů, proč je nutné šetřit, jsou podle něj rostoucí náklady na údržbu infrastruktury a provoz budov, jež má městská část ve správě. To jsou kromě úřadu například školy, školky nebo dům s pečovatelskou službou (DPS).

„Musíme hledat úspory a zároveň stabilně dostát našim finančním závazkům z předchozích let. Jen v roce 2022 jsme proinvestovali zhruba 100 milionů korun, za které jsem postavili mimo jiné novou tělocvičnu v Rychnovské, Mateřskou školu Škarvadova nebo několik nových tříd v letňanských mateřských a základních školách,“ sdělil starosta.

I když je podle něj ve srovnání s loňským rokem v rozpočtu na investice výrazně méně peněz, pokračovat bude výstavba Letňanského korza i podpora budování nových ordinací. Navýší se kapacita Základní školy g. F. Fajtla DFC a počítá se také s dlouhodobým projektem nástavby letňanské DPS.

Městská část navíc plánuje studii na zvýšení kapacity Základní školy Fryčovická a v oblasti dopravy se počítá s kompletní výměnou povrchu komunikace Beranových.

Audit úřadu

V rámci hledání úspor je navíc v plánu ekonomický audit Úřadu městské části. „Tento krok beru jako velkou investici, ale nikoliv ve finančním smyslu. Jeho výsledky nám pomůžou vyhodnotit hospodaření úřadu a stanovit prognózu do dalších let. Díky tomu získáme jasnou představu o tom, jak si stojíme a kde máme prostor ušetřit,“ vysvětlil starosta.


Autor: puc

V Praze 11 zasedne kontrolní výbor, radnice zveřejnila program

25. května 2023 v 10:44 | Aktualizováno 24. května 2023, 10:44

Jednání kontrolního výboru jedenácté městské části je veřejné, koná se ve středu dne 31. května od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova v budově Úřadu MČ Praha 11.

Na protidrogové programy ve školách dá Praha 18 letos 75 tisíc korun

25. května 2023 v 08:37

V rámci primární protidrogové prevence osmnáctá městská část podporuje jednotlivé školy příspěvky na protidrogové programy podle individuálního výběru základními nebo mateřskými školami. Pro letošní rok je v rozpočtu počítáno s částkou 75 tisíc korun. Informovala o tom místostarostka Prahy...

Další články
Nahoru