Dnes Neděle - oblacno 8°C
Zítra Pondělí - oblacno 7°C
Neděle 21. 4. 2024
Svátek má Alexandra
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 17 bude na školních pozemcích kácet stromy, jsou ve špatném stavu
Radnice Prahy 17. Zdroj foto: Magistrát hl. m. Prahy

Praha 17 bude na školních pozemcích kácet stromy, jsou ve špatném stavu

Během jara přistoupí Praha 17 k rozsáhlému kácení dřevin na pozemcích škol. Informoval o tom mluvčí sedmnácté městské části Jiří Holub. „Je to z důvodu špatného zdravotního stavu a provozní bezpečnosti dřevin s rizikem vzniku škody na majetku či zdraví,“ uvedl. Na toto kácení je podle něj již vydáno platné rozhodnutí o povolení.

Pravidelně podle Holuba dochází ke kontrolám stromů v terénu a případnému následnému kácení odumřelých jedinců.   

Každoročně dochází v Praze 17, zpravidla na podzim, jak k výsadbám za odumřelé, tak k náhradním výsadbám za pokácené stromy.

„Řepy jsou převážně intravilánem a úprava zeleně spočívá v údržbě dřevin, travnatých ploch a záhonů v blízkosti bytových domů, kdy jsou pravidelně prováděny veškeré činnosti s tím spojené,“ popsal Holub.  

Letošní náklady na úpravy zeleně nechtěl predikovat, protože jsou každým rokem jiné zejména z hlediska klimatických podmínek.

V rámci péče o zeleň radnice již loni přistoupila ke změně sečí – svahy se sekají na celém území ob jednu seč a výška seče je 10 centimetrů. „Již několik let využívám v rámci zálivky samozavlažovací vaky, jejichž počet každým rokem zvyšujeme, jelikož se nám tento postup osvědčil. Zároveň máme na území městské části místa, která se sekají maximálně jednou ročně tak, aby měl hmyz a drobní živočichové možnost najít si potravu a přirozené prostředí,“ řekl mluvčí. 

Podle něj radnice i letos počítá s průběžnou výměnou mobiliáře s ohledem na požadavky občanů a dle aktuální potřeby, například se jedná o nahrazení poškozených košů.


Autor: Jan Puci

Kvůli nehodě se na Pražském okruhu u Slivence zastavil provoz

Včera v 18:26

V sobotu kolem třinácté hodiny došlo k nehodě dodávky a osobního auta na Pražském okruhu u Slivence. Frekventovaná silnice byla kompletně uzavřena dvě a půl hodiny.

Tragická nehoda na železnici

18. dubna 2024 ve 13:22

Mezi Stodůlkami a Jinonicemi ve čtvrtek ráno po deváté hodině srazil vlak člověka, který zraněním na místě podlehl. Provoz v uvedeném úseku trati zhruba dvě hodiny stál, cestující museli místo vlaku použít MHD či jiný způsob dopravy.

Do kolejiště ve stanici metra Flora spadl muž

18. dubna 2024 ve 13:17

Zhruba pětapadesátiletý cestující spadl ve čtvrtek dopoledne kolem půl desáté do kolejiště ve stanici metra Flora na lince A. Utrpěl zranění hlavy, byl převezen do nemocnice. Provoz metra mezi stanicemi Želivského a Náměstí Míru byl obnoven v 10:43 hodin.  

Další články
Nahoru