Dnes Úterý - snih 0°C
Zítra Středa - prehanky-snih 1°C
Úterý 26. 1. 2021
Svátek má Zora
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Radotín na podzim dokončí revitalizaci Centra Koruna, pod jednou střechou bude umělecká škola nebo policie
Současná podoba budovaného centra v Radotíně. Foto: P16

Radotín na podzim dokončí revitalizaci Centra Koruna, pod jednou střechou bude umělecká škola nebo policie

Letošní největší investiční akcí Prahy 16 je dokončení revitalizace vnitrobloku za objektem kulturního střediska, zvaného Centrum Koruna. Polyfunkční stavba se skládá ze čtyř samostatných funkčních celků. Po dokončení zde bude sídlit Kulturně-komunitní centrum Koruna, Dům na půli cesty Koruna, Policie ČR a Základní umělecká škola. Stavba byla zahájena na začátku loňského roku, s dokončením se počítá letos na podzim. 

„Jedná se o unikátní záležitost, je to spojení a realizace čtyř projektů v jeden čas,“ uvedl starosta Prahy 16 Karel Hanzlík (ODS).

Svou novou základnu zde bude mít Policie České republiky, která má nyní služebnu v nevyhovujících podmínkách ve Výpadové ulici, v záplavové lokalitě poblíž řeky Berounky. V areálu vzniknou i nové učebny pro Základní uměleckou školu Klementa Slavického.

Oba tyto stavební projekty jsou hrazeny z rozpočtu hlavního města. Zázemí pro školu bude stát 25 milionů korun, služebna pro policisty 35 milionů.

Ve vnitrobloku dále vznikne Kulturně-komunitní centrum Koruna, které bude plnit funkci rozšířeného zázemí pro kulturní středisko a nabídne prostory pro spolkovou činnost. Zde bude 13,5 milionu korun uhrazeno z Operačního programu Praha – pól růstu. Městská část navrch přidá ze svých zdrojů 1,5 milionu korun.

V areálu najde zázemí i Dům na půli cesty Koruna pro poskytování sociálních služeb v Radotíně. Bude sloužit napříkald mladým lidem, kteří odešli z dětských domovů nebo z pěstounské péče.

Zde bude z operačního programu uhrazeno 17,3 milionu korun, městská část přidá 1,9 milionu.

„Celkové investiční náklady všech staveb jsou v sumarizované podobě lehce přes sto milionů korun, spoluúčast naší městské části je 15 milionů,“ dodal starosta Hanzlík. Celkové dokončení je naplánováno na letošní září.


Přihlaste svůj nápad do soutěže Adapterra Awards

Dnes v 15:35

Třetí ročník soutěže Adapterra Awards odstartoval a až do konce letošního března mohou lidé na webuwww.adapterraawards.cz přihlašovat již hotové projekty, které pomáhají zvládat dopady klimatické krize.

Zítra zasedne Zastupitelstvo městské části Praha 5

Včera v 16:40

Zasedání Zastupitelstva městské části Praha 5 se koná 26. ledna od 9 hodin a bude online.

Tragédie v Uhříněvsi, vlak tam na přejezdu srazil člověka

Včera v 11:55

Na železničním přejezdu v Uhříněvsi srazil včera krátce podevatenácté hodině rychlík člověka. Signalizační zařízení bylo údajně v provozu.

Hořel částečně devastovaný byt

22. ledna 2021 ve 14:40

Hodinu a dvanáct minut po dnešní půlnoci zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči u požáru bytu obytného domu v suchdolské ulici K Háji.

Další články
Nahoru