Dnes Úterý - zatazeno 19°C
Zítra Středa - bourky 17°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Radotín na podzim dokončí revitalizaci Centra Koruna, pod jednou střechou bude umělecká škola nebo policie
Současná podoba budovaného centra v Radotíně. Foto: P16

Radotín na podzim dokončí revitalizaci Centra Koruna, pod jednou střechou bude umělecká škola nebo policie

Letošní největší investiční akcí Prahy 16 je dokončení revitalizace vnitrobloku za objektem kulturního střediska, zvaného Centrum Koruna. Polyfunkční stavba se skládá ze čtyř samostatných funkčních celků. Po dokončení zde bude sídlit Kulturně-komunitní centrum Koruna, Dům na půli cesty Koruna, Policie ČR a Základní umělecká škola. Stavba byla zahájena na začátku loňského roku, s dokončením se počítá letos na podzim. 

„Jedná se o unikátní záležitost, je to spojení a realizace čtyř projektů v jeden čas,“ uvedl starosta Prahy 16 Karel Hanzlík (ODS).

Svou novou základnu zde bude mít Policie České republiky, která má nyní služebnu v nevyhovujících podmínkách ve Výpadové ulici, v záplavové lokalitě poblíž řeky Berounky. V areálu vzniknou i nové učebny pro Základní uměleckou školu Klementa Slavického.

Oba tyto stavební projekty jsou hrazeny z rozpočtu hlavního města. Zázemí pro školu bude stát 25 milionů korun, služebna pro policisty 35 milionů.

Ve vnitrobloku dále vznikne Kulturně-komunitní centrum Koruna, které bude plnit funkci rozšířeného zázemí pro kulturní středisko a nabídne prostory pro spolkovou činnost. Zde bude 13,5 milionu korun uhrazeno z Operačního programu Praha – pól růstu. Městská část navrch přidá ze svých zdrojů 1,5 milionu korun.

V areálu najde zázemí i Dům na půli cesty Koruna pro poskytování sociálních služeb v Radotíně. Bude sloužit napříkald mladým lidem, kteří odešli z dětských domovů nebo z pěstounské péče.

Zde bude z operačního programu uhrazeno 17,3 milionu korun, městská část přidá 1,9 milionu.

„Celkové investiční náklady všech staveb jsou v sumarizované podobě lehce přes sto milionů korun, spoluúčast naší městské části je 15 milionů,“ dodal starosta Hanzlík. Celkové dokončení je naplánováno na letošní září.


Autor: Jan Puci

Letní tábory v Kozojedech budou v moderním prostředí

Dnes v 07:41

Pražští radní odsouhlasili záměr veřejné zakázky na celkovou rekonstrukci táborové základny Kozojedy u Kolína, kterou zřizuje hlavní město Praha a provoz zde zajišťuje Dům dětí a mládeže Jižní Město. Obnova se uskuteční v letošním a příštím roce a financována bude z pražského rozpočtu...

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru