Dnes Neděle - zatazeno 14°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 11°C
Neděle 14. 4. 2024
Svátek má Vincenc, Vincent
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 15 zvýší nájemné v bytech o deset procent
Radnice Prahy 15

Praha 15 zvýší nájemné v bytech o deset procent

Po loňském navýšení nájemného v bytech o sedm procent Praha 15 v polovině letošního roku navýší ceny o dalších deset procent, tedy téměř o výši loňské inflace. Ta podle Českého statistického úřadu loni činila 10,7 procenta, předloni 15,1 procenta. Městská část o úpravě cen informovala na sociálních sítích.

Loňská inflace podle radnice opět zdražila cenu materiálů, ale i prací v oblastech, které se dotýkají nájemního bydlení. „Bohužel se nám vrací některé byty po vystěhovaných nájemnících v dezolátním stavu, a tak se ceny jejich opravy násobně zvýšily oproti minulým letům. I to je důvod, že jsme byli nuceni od poloviny letošního roku navýšit ceny nájemného,“ uvedla Praha 15.

Podobný postup zvolila i řada ostatních městských částí v Praze. „Chápeme, že je tento krok v současné době velmi nepopulární, ale věřte prosím, že i pro budoucí léta nutný. Prostředky, které vybere městská část na nájemném, budou v maximální míře investovány zpět do našeho bytového fondu,“ sdělila Praha 15. 

„A můžeme se myslím zavázat k tomu, že v nejbližších letech ceny nájemného bydlení v naší městské části dále neporostou,“ dodala.


Autor: red

V Praze se konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou

Dnes v 11:19

V Praze se čtvrtek odpoledne konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou, resp. jihokorejskou firmou KHNP. Ta mimo jiné podala i nabídku na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany, a i když dosud v Evropě nic nepostavila, může se pyšnit téměř padesáti roky zkušeností se stavbou a...

Na chodníku u Strakonické ulice se našlo tělo mrtvého muže

Včera v 19:46

Od sobotního odpoledne prověřují kriminalisté úmrtí muže v Malé Chuchli. Jeho tělo bylo nalezeno na chodníku vedle Strakonické ulice, na dohled od Branického mostu.

Praha 6 hledá zájemce do volební komise

Včera v 06:44

Volby do Evropského parlamentu se konají v pátek 7. června od 14 do 22 hodin a v sobotu 8. června od 8 do 14 hodin. Zájemci o práci v okrskové volební komisi se mohou hlásit na odboru Kancelář starosty ÚMČ Praha 6.

Praha 6 zve do Café Jirásek

12. dubna 2024 v 10:20

Veřejnost se může zeptat starosty Prahy 6 Jakuba Stárka na to, co ji zajímá. Radnice zve k otevřené diskuzi nad zákuskem a kávou v pondělí 15. dubna od 16:30 hodin.

Dotazník ukáže preference v oblasti dopravy

12. dubna 2024 v 07:23

Radnice Prahy 14 zajišťuje již počtvrté dotazníkové šetření mezi obyvateli městské části s cílem zjistit míru jejich spokojenosti s životem na území čtrnáctky a preferencemi v oblasti dopravy.

Další články
Nahoru