Dnes Sobota - zatazeno 1°C
Zítra Neděle - snih 0°C
Sobota 10. 12. 2022
Svátek má Julie
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Praha 15 zvítězila v letošním ročníku srovnávacího výzkumu Město pro byznys
Radnice Prahy 15. Foto: archiv

Praha 15 zvítězila v letošním ročníku srovnávacího výzkumu Město pro byznys

Praha 15 zvítězila v letošním ročníku srovnávacího výzkumu Město pro byznys. Další stupně vítězů v rámci hlavního města obsadily Praha 7 a Praha 18. Srovnávací výzkum Město pro byznys hodnotí v rámci celé České republiky každoročně 205 měst a obcí s rozšířenou působností a městské části hlavního města. Výzkum zpracovává analytická agentura Datank.

Městská část Praha 15, tedy Horní Měcholupy a Hostivař, se vyznačuje vysokým nárůstem počtu ekonomických subjektů i fyzických osob podnikajících, tedy živnostníků. Ukazatelé pracovního trhu rovněž naznačují, že je zde vysoce konkurenční prostředí.

V části výzkumu, který se věnuje přístupu veřejné správy, se místní radnice blýskla v testu elektronické komunikace, kde se ze všech městských částí umístila vůbec nejvýše. Test elektronické komunikace ověřuje prostřednictvím fiktivních podnikatelských dotazů včasnost a kvalitu odpovědí, které směrem k podnikatelům odcházejí ze živnostenského úřadu.

wenzl-oceneni_1

Starosta Prahy 15 Milan Wenzl s oceněním pro městskou část za 1. místo ve srovnávacím výzkumu a titul Město pro byznys 2020 v kategorii hlavního města. Foto: mestoprobyznys.cz

„Pro nás je to samozřejmě čest být první a je to závazek i do budoucna. Proto budeme pokračovat dál v tom, co jsme začali. A chceme v podnikatelské sféře, která tady je, jít vstříc. To neznamená, že když se zde staví, že se staví jen domy a byty. Potřebujeme obchodní zóny, potřebujeme také infrastrukturu pro občany. A z toho důvodu zde vzniká i tolik nových pracovních míst,“ řekl starosta Milan Wenzl (za ANO).


Autor: TZ, red

Pietní shromáždění v Praze 15 k uctění památky Antonína Švehly

8. prosince 2022 ve 12:46

U příležitosti výročí úmrtí státníka Antonína Švehly se koná pietní shromáždění k uctění jeho památky v sobotu 10. prosince od 14 hodin u hrobky Antonína Švehly.

Anketa: Kudy se bude ubírat Praha 5?

8. prosince 2022 v 06:46

Strukturální plán Prahy 5 řeší kde měnit územní plán, jak se má městská část a její čtvrti rozvíjet i kam umístit nové školy, školky a další veřejnou vybavenost. Aby tento dokument opravdu vyjadřoval potřeby občanů Prahy 5, nemohou ho tvořit pouze odborníci, pracovníci úřadu a političtí zástupci....

Další články
Nahoru