Dnes Pondělí - polojasno 23°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 20°C
Pondělí 23. 5. 2022
Svátek má Vladimír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 15 zvítězila v letošním ročníku srovnávacího výzkumu Město pro byznys
Radnice Prahy 15. Foto: archiv

Praha 15 zvítězila v letošním ročníku srovnávacího výzkumu Město pro byznys

Praha 15 zvítězila v letošním ročníku srovnávacího výzkumu Město pro byznys. Další stupně vítězů v rámci hlavního města obsadily Praha 7 a Praha 18. Srovnávací výzkum Město pro byznys hodnotí v rámci celé České republiky každoročně 205 měst a obcí s rozšířenou působností a městské části hlavního města. Výzkum zpracovává analytická agentura Datank.

Městská část Praha 15, tedy Horní Měcholupy a Hostivař, se vyznačuje vysokým nárůstem počtu ekonomických subjektů i fyzických osob podnikajících, tedy živnostníků. Ukazatelé pracovního trhu rovněž naznačují, že je zde vysoce konkurenční prostředí.

V části výzkumu, který se věnuje přístupu veřejné správy, se místní radnice blýskla v testu elektronické komunikace, kde se ze všech městských částí umístila vůbec nejvýše. Test elektronické komunikace ověřuje prostřednictvím fiktivních podnikatelských dotazů včasnost a kvalitu odpovědí, které směrem k podnikatelům odcházejí ze živnostenského úřadu.

wenzl-oceneni_1

Starosta Prahy 15 Milan Wenzl s oceněním pro městskou část za 1. místo ve srovnávacím výzkumu a titul Město pro byznys 2020 v kategorii hlavního města. Foto: mestoprobyznys.cz

„Pro nás je to samozřejmě čest být první a je to závazek i do budoucna. Proto budeme pokračovat dál v tom, co jsme začali. A chceme v podnikatelské sféře, která tady je, jít vstříc. To neznamená, že když se zde staví, že se staví jen domy a byty. Potřebujeme obchodní zóny, potřebujeme také infrastrukturu pro občany. A z toho důvodu zde vzniká i tolik nových pracovních míst,“ řekl starosta Milan Wenzl (za ANO).


Autor: TZ, red

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

18. května 2022 ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

18. května 2022 v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Další články
Nahoru