Dnes Sobota - jasno 21°C
Zítra Neděle - jasno 22°C
Neděle 28. 5. 2023
Svátek má Vilém
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha 15 zvítězila v letošním ročníku srovnávacího výzkumu Město pro byznys
Radnice Prahy 15. Foto: archiv

Praha 15 zvítězila v letošním ročníku srovnávacího výzkumu Město pro byznys

Praha 15 zvítězila v letošním ročníku srovnávacího výzkumu Město pro byznys. Další stupně vítězů v rámci hlavního města obsadily Praha 7 a Praha 18. Srovnávací výzkum Město pro byznys hodnotí v rámci celé České republiky každoročně 205 měst a obcí s rozšířenou působností a městské části hlavního města. Výzkum zpracovává analytická agentura Datank.

Městská část Praha 15, tedy Horní Měcholupy a Hostivař, se vyznačuje vysokým nárůstem počtu ekonomických subjektů i fyzických osob podnikajících, tedy živnostníků. Ukazatelé pracovního trhu rovněž naznačují, že je zde vysoce konkurenční prostředí.

V části výzkumu, který se věnuje přístupu veřejné správy, se místní radnice blýskla v testu elektronické komunikace, kde se ze všech městských částí umístila vůbec nejvýše. Test elektronické komunikace ověřuje prostřednictvím fiktivních podnikatelských dotazů včasnost a kvalitu odpovědí, které směrem k podnikatelům odcházejí ze živnostenského úřadu.

wenzl-oceneni_1

Starosta Prahy 15 Milan Wenzl s oceněním pro městskou část za 1. místo ve srovnávacím výzkumu a titul Město pro byznys 2020 v kategorii hlavního města. Foto: mestoprobyznys.cz

„Pro nás je to samozřejmě čest být první a je to závazek i do budoucna. Proto budeme pokračovat dál v tom, co jsme začali. A chceme v podnikatelské sféře, která tady je, jít vstříc. To neznamená, že když se zde staví, že se staví jen domy a byty. Potřebujeme obchodní zóny, potřebujeme také infrastrukturu pro občany. A z toho důvodu zde vzniká i tolik nových pracovních míst,“ řekl starosta Milan Wenzl (za ANO).


Autor: TZ, red

V Praze 11 zasedne kontrolní výbor, radnice zveřejnila program

25. května 2023 v 10:44 | Aktualizováno 24. května 2023, 10:44

Jednání kontrolního výboru jedenácté městské části je veřejné, koná se ve středu dne 31. května od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova v budově Úřadu MČ Praha 11.

Na protidrogové programy ve školách dá Praha 18 letos 75 tisíc korun

25. května 2023 v 08:37

V rámci primární protidrogové prevence osmnáctá městská část podporuje jednotlivé školy příspěvky na protidrogové programy podle individuálního výběru základními nebo mateřskými školami. Pro letošní rok je v rozpočtu počítáno s částkou 75 tisíc korun. Informovala o tom místostarostka Prahy...

Jednání Komise pro kulturu a spolky RMČ Praha 11

24. května 2023 v 07:01

Komise pro kulturu a spolky v Praze 11 se bude mimo jiné věnovat nabídce Letního putovního kina, akcím a výstavám na radnici nebo literární soutěži O zlatý klíč. Jednání komise pro kulturu a spolky je veřejné. Koná se ve čtvrtek dne 25. května od 17:30 hodin v kanceláři vedoucího odboru školství a...

Další články
Nahoru