Dnes Úterý - zatazeno 4°C
Zítra Středa - oblacno 3°C
Úterý 25. 1. 2022
Svátek má Miloš
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
KoronavirusPražský život

Praha 15 zveřejnila výsledky dotazníkového šetření k distanční výuce

V druhé polovině listopadu se konalo v Praze 15 dotazníkové šetření pro rodiče na téma výuka na dálku v druhé vlně pandemie covid-19. Následně po vyhodnocení výsledků proběhl v druhé polovině ledna podobný výzkum u učitelů základních škol. Městská část nedávno zveřejnila výsledky obou šetření.

Obě dotazníková šetření s podrobnými výsledky, grafy a hodnocením najdete na oficiálním webu Prahy 15 v sekci školství https://www.praha15.cz/vyuka-na-dalku-v-zakladnich…/d-8029.

„Celkově se všechny dotazované skupiny shodují na tom, že situace je velmi složitá, ve většině vzájemně oceňují snahu, čas i obrovskou práci, kterou výuka na dálku vyžaduje. Distanční výuka částečně dokáže zastoupit výuku prezenční, ale nedokáže ji nahradit,“ uvedla místostarostka pro školství a vzdělávání Prahy 15 Jitka Kolářová (ANO).

„Rodiče i pedagogové vyjadřují potřebu vzájemné komunikace ve prospěch žáků, a především se všichni shodují na tom, že už si moc přejí, aby se děti vrátily do škol a mohly se zase učit normálně, setkávat se se svými spolužáky, kamarády i učiteli. Stýská se dětem po učitelích i učitelům po dětech,“ dodala.


Autor: red

Praha 4 prodloužila nájemní smlouvu s Fidlovačkou

Dnes v 06:51

Divadlo Fidlovačka bude dál bavit diváky v Praze 4 Nuslích. Dnes byla prodloužena nájemní smlouva, kterou podepsali místostarosta pro kulturu a majetek Michal Hroza (TOP 09) se zástupci scény.

V sadech Svatopluka Čecha budou vodotrysky, mlžítka a brouzdaliště

Včera v 10:13

Praha 2 zahájila minulý týden stavební práce v sadech Svatopluka Čecha. Výsledkem bude nový vodní prvek v centrální části parku. Vodotrysky a brouzdaliště osvěží návštěvníky už letos, zahájení zkušebního provozu je plánováno během letních prázdnin. V ploše mezi tryskami bude viditelný úryvek...

Středisko volného času Jednička pozve na Island

23. ledna 2022 v 08:15

První cestovatelský večer, v rámci kterého se pokocháte dechberoucími fotografiemi ze země ohně a ledu doprovázenými povídáním o historii a legendách se koná v SVČ Jednička v pondělí 24. ledna od 19 hodin.

Praha 11: U retenční nádrže Hájecká se budou kácet topoly

21. ledna 2022 ve 14:28

Ve dnech 24. ledna až 28. ledna budou Lesy hl. m. Prahy v lokalitě ulice U Přehrady provádět práce spojené s kácením devíti vzrostlých topolů, které rostou na hrázi retenční nádrže R1 Hájecká a svým kořenovým systémem tuto hráz narušují.

Dobrý nápad pro Dvojku. Hlasovat můžete do 6. února

21. ledna 2022 v 10:21

Prvního srpna odstartoval pilotní projekt participativního rozpočtu Prahy 2. Během dvou měsíců občané podali celkem třináct návrhů, do další fáze postoupily celkem čtyři návrhy.

Další články
Nahoru