Dnes Středa - snih 1°C
Zítra Čtvrtek - zatazeno 2°C
Středa 6. 12. 2023
Svátek má Mikuláš
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Praha 15 získala dotaci dvacet milionů korun na školku spojenou se stacionářem pro seniory
Plánovaná podoba mateřské školky, která bude součásti areálu. Vizualizace (3x): MČ Praha 15

Praha 15 získala dotaci dvacet milionů korun na školku spojenou se stacionářem pro seniory

Magistrát dá městským částem v Praze celkem 338,8 milionu korun na rozšiřování škol. O investičních dotacích minulý týden rozhodli zastupitelé na svém posledním jednání před volbami. Peníze půjdou na budování nových škol a školek i rozšiřování těch stávajících. Praze 15 metropole pošle 20 milionů korun na výstavbu mateřské školy a denního stacionáře pro seniory v nevyužité budově v Gercenově ulici v Hostivaři. Celkem má projekt vyjít na 75 milionů. Realizován musí být do konce roku 2026.
stacionar

Denní stacionář pro třicet seniorů

„Záměrem projektu je jednak navýšení kapacity mateřských škol a současně zajištění mezigeneračního setkávání. Poslední překážkou v realizaci již delší dobu připravovaného projektu, kterému předcházela mnohá jednání s Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových, byla finanční stránka,“ uvedl 1. místostarosta Prahy 15 pro oblast rozpočtu, ekonomiky, veřejných zakázek a majetku Václav Bílek (ANO).

„Rozhodli jsme se, že školka bude spojena s denním stacionářem pro seniory, což je další žádaná služba v Praze 15. Je to multifunkční a zároveň mezigenerační projekt,“ dodal. Projekt je unikátní tím, že v něm bude realizované netradiční spojení dvou tříd mateřské školy a stacionáře pro třicet seniorů.

celkovy-pohled-na-areal

Celkový pohled na chystaný areál

Podle místostarostky Jitky Kolářové (ANO), do jejíž kompetencí patří, mimo jiné, oblasti školství a vzdělávání, zejména v Praze, která se v sídlištních zástavbách jeví jako anonymní, je nutné posilovat mezigenerační vztahy, neboť jsou přínosem pro obě zúčastněné strany – jak pro děti, tak pro seniory.

„Děti je potřeba naučit vnímat stáří jako přirozenou součást života a je důležité, aby vnímali potřeby seniorů již od mala. Děti získají láskyplné babičky a dědečky, kteří je mají co naučit a mohou se stát důležitými osobami pro jejich přirozený rozvoj. V obou případech zajistíme klid a jistotu rodinám, které se o malé i velké starají, mohou se věnovat své práci a zároveň se nevzdávají možnosti soužití více generací,“ sdělila.


Autor: Jan Puci

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

Dnes v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Praha dokončila 57 projektů pro adaptaci na změnu klimatu, další chystá

Včera v 17:07

Pražské městské části, odbory Magistrátu hl. m. Prahy a městské organizace v letech 2022–2023 úspěšně ukončily 57 projektů v celkové hodnotě 377 milionů korun, které pomohou Praze s adaptací na změnu klimatu. Do Zásobníku bylo nově zařazeno 75 projektů a...

Lokální fórum Prahy 14 na Plechárně

Včera v 11:13

Lokální fórum, kterého se zúčastní političtí zástupci radnice Prahy 14 a zaměstnanci úřadu, se uskuteční ve středu 13. prosince od 17:30 hodin ve volnočasovém centru Plechárna.

Další články
Nahoru