dnes
Úterý - polojasno
26°C
zítra
Středa - polojasno
29°C
pozítří
Čtvrtek - bourky
26°C
Zpravodajství

Praha 15 ukončí sbírku víček, zaměří se na jiné charitativní projekty

Praha 15 ukončí po třech letech sbírku víček kvůli jejich nízké výkupní hodnotě. Kancelář starosty patnácté městské části se v roce 2016 připojila ke sbírce plastových víček, jejíž výtěžek po zpeněžení putoval malému Míšovi Tereskovi, který trpí následky dětské mozkové obrny. Postupně se k radnici připojily i místní školky, školy, spolky i široká veřejnost. Za 3 roky se společně podařilo sesbírat téměř 2 tuny víček. Po dohodě s rodiči však radnice sbírku ke konci května ukončí, výkupní cena za kilogram víček totiž klesla od počátku spolupráce o polovinu z 8 na 4 koruny.

„Na ukončení sbírky jsme se dohodli s rodiči chlapce vzhledem k tomu, že výkupní cena kilogramu víček bude snížena na 4 koruny,“ uvedla vedoucí Kanceláře starosty Pavlína Nejedlíková s tím, že současná cena je na 6 korunách a na začátku sbírky dostali rodiče malého Míši 8 korun za kilogram.

Rodiče malého chlapce víčka do sběrny sami pravidelně odváželi, pokud nebylo možné zajistit odvoz jinak. Prozatím poslední odvoz víček z radnice se uskutečnil v březnu, kdy zaměstnanci radnice předali 260 kilogramů, jejichž hodnota po odevzdání ve sběrně činila 1560 korun.

Kromě sbírky víček se radnice zapojuje pravidelně i do dalších charitativních projektů. Zaměstnanci úřadu již několik let každé vánoční svátky kupují dárky dětem ze štěrboholského Klokánku. Zapojili se ale také do sbírky starých mobilních telefonů, jejíž výtěžek také putoval dětem z dětských domovů.

Podporovat Míšu Teresku lze i po ukončení sbírky. Míša má vytvořen transparentní účet 2200959821/2010, na který lze poslat kdykoli jakoukoli finanční částku.Pokračuje výstavba sportovního hřiště v Praze 2. Kácet se musí kvůli bezpečnosti, zní z radnice

Včera ve 21:40

Na rohu ulic Na Smetance a Italská od loňského roku vzniká moderní multifunkční sportoviště, které budou navštěvovat stovky žáků z nedaleké ZŠ a MŠ Na Smetance, ale i děti z dalších škol či z Domu dětí a mládeže Praha 2. Postupně jej začnou využívat i děti z ostatních základních a mateřských škol...

Nadace Pražské děti předá šek na 1,1 milionu korun pro kliniku dětské hematologie a onkologie

Včera v 18:01

Ve čtvrtek 20. června dopoledne předá Nadace Pražské děti (předseda správní rady a 1. místostarosta Prahy 1 Petr Hejma a další členové správní rady) šek na 1,1 milionu korun, a to přednostovi Kliniky dětské hematologie a onkologie 2. LF UK a FN Motol Janu Starému. Předání se uskuteční na klinice...

Praha 11: Seznamte se s návrhy druhého ročníku participativního rozpočtu

16. června 2019 v 07:56

V pondělí 17. června se od 18 hodin s návrhy můžete seznámit ve foyer Komunitního centra Matky Terezy.

Přednášky pro cizince: Poznání české kultury a povahy

15. června 2019 ve 12:27

Vzdělávací a informační centrum Praha 5 otevírá kromě konverzací v češtině také praktické přednášky pro cizince, zaměřené na poznání české kultury a povahy. První přednáška proběhne ve středu 19. června v 17 hodin.

Další články
Nahoru