dnes
Sobota - polojasno
18°C
zítra
Neděle - polojasno
22°C
pozítří
Pondělí - polojasno
22°C
ZpravodajstvíKomerční sdělení

Praha 15 ukončí sbírku víček, zaměří se na jiné charitativní projekty

Praha 15 ukončí po třech letech sbírku víček kvůli jejich nízké výkupní hodnotě. Kancelář starosty patnácté městské části se v roce 2016 připojila ke sbírce plastových víček, jejíž výtěžek po zpeněžení putoval malému Míšovi Tereskovi, který trpí následky dětské mozkové obrny. Postupně se k radnici připojily i místní školky, školy, spolky i široká veřejnost. Za 3 roky se společně podařilo sesbírat téměř 2 tuny víček. Po dohodě s rodiči však radnice sbírku ke konci května ukončí, výkupní cena za kilogram víček totiž klesla od počátku spolupráce o polovinu z 8 na 4 koruny.

„Na ukončení sbírky jsme se dohodli s rodiči chlapce vzhledem k tomu, že výkupní cena kilogramu víček bude snížena na 4 koruny,“ uvedla vedoucí Kanceláře starosty Pavlína Nejedlíková s tím, že současná cena je na 6 korunách a na začátku sbírky dostali rodiče malého Míši 8 korun za kilogram.

Rodiče malého chlapce víčka do sběrny sami pravidelně odváželi, pokud nebylo možné zajistit odvoz jinak. Prozatím poslední odvoz víček z radnice se uskutečnil v březnu, kdy zaměstnanci radnice předali 260 kilogramů, jejichž hodnota po odevzdání ve sběrně činila 1560 korun.

Kromě sbírky víček se radnice zapojuje pravidelně i do dalších charitativních projektů. Zaměstnanci úřadu již několik let každé vánoční svátky kupují dárky dětem ze štěrboholského Klokánku. Zapojili se ale také do sbírky starých mobilních telefonů, jejíž výtěžek také putoval dětem z dětských domovů.

Podporovat Míšu Teresku lze i po ukončení sbírky. Míša má vytvořen transparentní účet 2200959821/2010, na který lze poslat kdykoli jakoukoli finanční částku.


Provoz zákaznického centra PVK bude v srpnu bez omezení

9. července 2020 v 10:05

Od 1. srpna obnoví Pražské vodovody a kanalizace provoz zákaznického centra v Dykově ulici. Zákaznické centrum se uzavřelo v druhé polovině března kvůli rozhodnutí vlády související s pandemií způsobené koronavirem. V omezeném režimu bylo znovu otevřeno 4. května.

Praha 2 pro podnikatele: Inzerovat v Novinách Prahy 2 mohou se slevou

9. července 2020 v 07:11

Radní Prahy 2 přijali v dubnu opatření ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru na podnikatelské a další subjekty.

Do budovy úřadu Prahy 2 s roušku

8. července 2020 v 11:43

Povinná ochrana úst a nosu plošně zůstala už jen ve zdravotnických a sociálních zařízeních, na větších akcích uvnitř a v metru.

Pocitová mapa Prahy 9: Označte místo, které chcete změnit

8. července 2020 v 07:58

Na základě sběru názorů a pocitů obyvatel deváté městské části, které se týkají kvality životního prostředí v jejich bezprostředním okolí, a klimatických změn, které ho ovlivňují, vznikla Pocitová mapa.

Severně od Opatovské vznikne prostor pro oddych a relaxaci

7. července 2020 ve 12:26

Zítra, 8. července, zahájí Praha 11 regeneraci vnitrobloku mezi ulicemi Konstantinova a Černockého. V rámci úprav lokality budou odstraněny původní květníky a prostor zkrášlí nový květník osázený trvalkovým záhonem.

Další články
Nahoru