Dnes Čtvrtek - oblacno 2°C
Zítra Pátek - oblacno 0°C
Čtvrtek 7. 12. 2023
Svátek má Ambrož, Benjamín
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Praha 15 spustila další ročník participativního rozpočtu, návrhy mohou lidé podávat do poloviny května
Při hlasování v loňském ročníku se na třetím místě umístil návrh zpevnění vyšlapané cesty v trávníku při cestě ze sídliště Na Groši na přechod přes rušnou Švehlovu ulici a na zastávky MHD. Foto: obcanezapojse.cz

Praha 15 spustila další ročník participativního rozpočtu, návrhy mohou lidé podávat do poloviny května

Praha 15 minulý týden spustila 4. ročník participativního rozpočtu. Projekty na zlepšení péče o životní prostředí, veřejného prostoru nebo podporující komunitní život a aktivní trávení volného času mohou obyvatelé městské části navrhovat do 16. května.

„Participativní rozpočet umožňuje zapojit se do rozhodování o využití části veřejných prostředků na rozvoj městské části. Můžete díky němu přímo ovlivnit, do čeho budou tyto prostředky investovány. Zapojíte se aktivně do rozhodovacího procesu o rozpočtu městské části a můžete nahlédnout do fungování úřadu a volených orgánů. Máte možnost navrhovat projekty ke zlepšení kvality života a veřejného prostoru, účastnit se diskuzí nad projekty a hlasovat o vítězných návrzích,“ je uvedeno na participativním portálu Prahy 15 obcanezapojse.cz.

Podle schváleného harmonogramu mohou lidé v letošním ročníku navrhovat projekty do 16. května. Navrhovatel musí být občanem Prahy 15, kterému je minimálně patnáct let. Kdo je mladší, není z projektu vyloučen, jen musí podat návrh společně s někým, komu je minimálně patnáct.

Od druhé poloviny května bude následovat kontrola a posouzení odevzdaných návrhů návrhů po formální i odborné stránce a představení došlých návrhů.

Hlasovat o návrzích budou zájemci během letních prázdnin. Ukončení hlasování je naplánováno na září, kdy by mělo dojít i k vyhlášení výsledků. Ty pak následně schválí vedení městské části.

V příštím roce pak dojde k realizaci projektů. Podrobnosti o participativním rozpočtu Prahy 15 jsou zde


Autor: puc

Stipendium profesora Miroslava Vlčka pro zahraniční studenty

Dnes v 10:33

České vysoké učení technické v Praze spolu s pražskými veřejnými vysokými školami sdruženými v konsorciu Study in Prague udělilo mimořádné stipendium prof. Miroslava Vlčka pětici zahraničních studentů. Slavnostní ceremonie předávání se uskutečnila 5. prosince 2023 v prostorech Rezidence primátora...

V Praze 2 se začíná bruslit

5. prosince 2023 v 16:42

Ve středu 6. prosince se na třech místech Prahy 2 začne bruslit.

Praha 1 má dva měsíce antigraffiti program, nyní zveřejnila zkušenosti

4. prosince 2023 v 10:23

Jedním z palčivých problémů Prahy 1 je znečištění historického centra grafittti, či tzv. tagy. Domy, lampy, lavičky, koše, rozvodové skříně, nábřeží, kostely… To vše je často znehodnoceno spreji či fixy. Radnice Prahy 1 z tohoto důvodu začátkem října spustila systémový a koordinovaný antigraffiti...

Třicet pět let hasičem a třicet pět let nepřetržitě na jedné stanici

2. prosince 2023 v 06:45

Praha 4 ocenila dlouholetou činnost nadporučíka Jiřího Musila, velitele hasičské stanice číslo 6 v Krči, který zde občanům sloužil 35 let a dnes po dlouhé a věrné službě odchází do civilu.

Plechárna na Černém Mostě chystá na příští rok novinky

30. listopadu 2023 ve 21:17

V areálu volnočasového centra Plechárna na Černém Mostě se chystá několik novinek. Praha 14 o nich aktuálně informovala na svém webu.

Další články
Nahoru