Dnes Pátek - zatazeno 1°C
Zítra Sobota - zatazeno 3°C
Pátek 2. 12. 2022
Svátek má Blanka
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Praha 15 spustila další ročník participativního rozpočtu, návrhy mohou lidé podávat do poloviny května
Při hlasování v loňském ročníku se na třetím místě umístil návrh zpevnění vyšlapané cesty v trávníku při cestě ze sídliště Na Groši na přechod přes rušnou Švehlovu ulici a na zastávky MHD. Foto: obcanezapojse.cz

Praha 15 spustila další ročník participativního rozpočtu, návrhy mohou lidé podávat do poloviny května

Praha 15 minulý týden spustila 4. ročník participativního rozpočtu. Projekty na zlepšení péče o životní prostředí, veřejného prostoru nebo podporující komunitní život a aktivní trávení volného času mohou obyvatelé městské části navrhovat do 16. května.

„Participativní rozpočet umožňuje zapojit se do rozhodování o využití části veřejných prostředků na rozvoj městské části. Můžete díky němu přímo ovlivnit, do čeho budou tyto prostředky investovány. Zapojíte se aktivně do rozhodovacího procesu o rozpočtu městské části a můžete nahlédnout do fungování úřadu a volených orgánů. Máte možnost navrhovat projekty ke zlepšení kvality života a veřejného prostoru, účastnit se diskuzí nad projekty a hlasovat o vítězných návrzích,“ je uvedeno na participativním portálu Prahy 15 obcanezapojse.cz.

Podle schváleného harmonogramu mohou lidé v letošním ročníku navrhovat projekty do 16. května. Navrhovatel musí být občanem Prahy 15, kterému je minimálně patnáct let. Kdo je mladší, není z projektu vyloučen, jen musí podat návrh společně s někým, komu je minimálně patnáct.

Od druhé poloviny května bude následovat kontrola a posouzení odevzdaných návrhů návrhů po formální i odborné stránce a představení došlých návrhů.

Hlasovat o návrzích budou zájemci během letních prázdnin. Ukončení hlasování je naplánováno na září, kdy by mělo dojít i k vyhlášení výsledků. Ty pak následně schválí vedení městské části.

V příštím roce pak dojde k realizaci projektů. Podrobnosti o participativním rozpočtu Prahy 15 jsou zde


Autor: puc

Výstava nožů na Novoměstské radnici

Dnes v 09:44

Na podzimní prodejní výstavě na Novoměstské radnici v Praze 2 bude 4. prosince k vidění nejlepší produkce nožířského umění v Evropě a v ČR.

Obyvatelé Prahy 14 budou mít možnost žádat o dotace

Včera ve 21:33

Obyvatelé Prahy 14, kteří plánují ve svých domech či jejich okolí sázet zeleň nebo zavést opatření, která pomáhají zadržovat vodu v krajině – například zachytávat dešťovou vodu na zalévání zahrad, či obyvatelé, kteří plánují vzdělávací či zážitkový projekt v oblasti ekologie, mohou získat dotaci...

Praha 6: Kampus Dejvice zve na Advent

30. listopadu 2022 v 07:21

Tradiční Advent na kampusu před budovou VŠCHT se koná 7. prosince v 17 až 21 hodin. Čeká vás program v režii studentských spolků, tvůrčí dílny, pečené kaštany a hodně svařáku.  

Zabezpečte řádně vodoměry, upozorňují PVK před zimou

28. listopadu 2022 v 19:51

Pražské vodovody a kanalizace před nadcházející zimní sezónou doporučují svým zákazníkům řádné zabezpečení vodoměrů.

Giving Tuesday na náměstí Míru

28. listopadu 2022 v 19:37

K celosvětovému svátku dárcovství, známému jako Giving Tuesday, se letos Praha 2 připojí už popáté v řadě. Charitativní sbírku pro zvířecí útulky zahájí radnice v úterý 29. listopadu v 15 hodin na náměstí Míru.

VFN Praha pořádá dobročinný jarmark

28. listopadu 2022 v 10:19

Od 1. do 4. prosince v nákupním centru Westfield Chodov najdete obchod VFN plný zajímavých módních kousků. Celý výtěžek z prodeje oblečení, bot a doplňků putuje na canisterapeutické psy, kteří dělají radost pacientům na klinikách Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Praha 4 hledá nejlepšího sportovce za rok 2022

27. listopadu 2022 v 11:38

Praha 4 má mnoho úspěšných sportovců napříč různými kategoriemi, kteří si zaslouží za své výjimečné sportovní výkony získat ocenění. Úspěchy na poli sportu i tentokrát ocení radnice Prahy 4 ve spolupráci s Pražskou tělovýchovnou unií (PTU) v již tradiční Anketě o nejlepšího sportovce Prahy 4 za...

Přednáška: Betonová Praha 70. a 80. let

25. listopadu 2022 ve 12:08

Barevnost architektury 60. let byla násilně upozaděna vpádem okupačních vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968. Následující éra normalizace se nesla ve znamení šedého chladného betonu, který charakterizoval snahu o znovu nastolení pořádku ve společnosti.

Další články
Nahoru