Dnes Úterý - zatazeno 25°C
Zítra Středa - bourky 25°C
Středa 29. 6. 2022
Svátek má Petr a Pavel
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města

Praha 15 seče mozaikovitě

Praha 15 zahájila v pondělí sečení trávníků. V Horních Měcholupech se začalo na exponovaném Veronském náměstí a pokračuje se v ulicích Janovská, Parmská a Livornská.

V Hostivaři se sečí začali v hojně navštěvovaném parku Plískava. Pokračovat se bude na sídlišti Košík a Taškent.

Radnice rozhodla z důvodu ochrany životního prostředí a zabezpečení potravy pro hmyzí opylovače nesekat porosty plošně, ale mozaikovitě. Tedy na plochách s porostem, kde převažují bujně rostoucí trávy, bude porost posečen, plochy s vyšším podílem kvetoucích rostlin budou zatím ponechány.

Podobně bude postupovat i v letním období v závislosti na aktuálních klimatických podmínkách.


Autor: TZ, red

V ulici Na strži nepoteče voda

Včera ve 21:47

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na 29. června. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Vycházka po Malostranském hřbitově

Včera ve 12:17

Spolek Malostranský hřbitov zve na komentovanou vycházku po Malostranském hřbitově, která se koná v sobotu 2. července od 14 hodin. Sraz je u náhrobku biskupa Leopolda Thuna-Hohensteina.

Ve Šternovské ulici nepoteče zítra voda

Včera v 11:39

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na 29. června. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Za jedničku z přírodovědy do zoo za korunu

Včera v 11:23

Konec školního roku oslaví dětští návštěvníci v Zoo Praha. Již tento čtvrtek, 30. června, budou mít děti do patnácti let s jedničkou z přírodovědných předmětů vstup za 1 korunu. 

Napadl odpadkový koš a lavičku

Včera v 11:18

Frustraci z tíživé rodinné situace vyventiloval podnapilý muž na vybavení zastávky MHD a přilehlého parku. Strážníkům, kteří dorazili na místo, se k činu přiznal. Pro svoji vysokou míru intoxikace byl následně převezen do protialkoholní záchytné stanice.

Klarinetové soirée a vídeňští klasikové v kostele sv. Františka

Včera v 08:46

V rámci mezinárodního hudebního festivalu České doteky hudby se v kostele sv. Františka na Starém Městě uskuteční v pondělí 4. července koncert k 100. výročí narození Otmara Máchy „Klarinetové soirée a  vídeňští klasikové“.

V Praze 10 budou nová mlžítka a pítka

Včera v 08:13

Praha 10 rozšiřuje a modernizuje síť vodních prvků na svých veřejných prostranstvích. Nové mlžítko už funguje v Heroldových sadech, postupně „venkovní sprchy“ pro horké dny přibydou ještě na dalších patnáct míst. Území Desítky bude rovněž bohatší o deset...

K sebevraždě žena naštěstí nesebrala odvahu

Včera v 07:52

Žena v těžké životní situaci chtěla spáchat sebevraždu. Strážníkovi se podařilo získat její důvěru. Následně si ji do péče převzali záchranáři.

Výstava 48 Portraits v pražské Karpuchina Gallery

Včera v 07:46

Karpuchina Gallery, progresivní galerie současného umění, která sídlí v Rybné 22 v centru Prahy, od 23. června do 14. srpna vystavuje soubor s názvem 48 Portraits. Jde o 48 portrétů, na nichž kontroverzní umělec The Wa zachytil opuštěné psy z útulků.

Letní tábory v Kozojedech budou v moderním prostředí

Včera v 07:41

Pražští radní odsouhlasili záměr veřejné zakázky na celkovou rekonstrukci táborové základny Kozojedy u Kolína, kterou zřizuje hlavní město Praha a provoz zde zajišťuje Dům dětí a mládeže Jižní Město. Obnova se uskuteční v letošním a příštím roce a financována bude z pražského rozpočtu...

Tradiční Francouzský trh letos již po patnácté

Včera v 07:35

Ani letos v létě nebudou na pražské Kampě chybět tradiční Francouzské trhy. Festival proběhne od 12. do 17. července a návštěvníci se mohou těšit na vybrané pochoutky z francouzské kuchyně, vynikající šumivá vína, řadu hudebních vystoupení a také na bohatý doprovodný program pro nejmenší...

Další krátké zprávy
Nahoru