Dnes Čtvrtek - oblacno 17°C
Zítra Pátek - polojasno 11°C
Čtvrtek 21. 10. 2021
Svátek má Brigita
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Praha 15 se připojila ke sbírce na podporu rodin dvou zemřelých hasičů
Památku mrtvých kolegů ze Zlínského kraje uctili v neděli 19. září i dobrovolní hasiči z patnácté městské části. Foto: MČ Praha 15

Praha 15 se připojila ke sbírce na podporu rodin dvou zemřelých hasičů

Vedení Prahy 15 na svém jednání minulou středu rozhodlo o tom, že městská část podpoří ze svého rozpočtu rodiny dvou hasičů, kteří zemřeli při nedávném výbuchu plynu v domě v Koryčanech na Kroměřížsku. Reagovali tak na rozhodnutí Prahy 19, která stejný dar schválila již dříve a zároveň vyzvala ostatní městské části v metropoli, aby zvážily svou účast na sbírce pro rodiny obětí.

„Rada MČ Praha 15 bere na vědomí výzvu MČ Praha 19 k připojení se k poskytnutí finančního daru, vyjadřuje upřímnou soustrast rodinám a všem pozůstalým tragicky zesnulých dobrovolných hasičů z obce Koryčany a schvaluje poskytnutí finančního daru rodinám tragicky zesnulých dobrovolných hasičů z obce Koryčany na Kroměřížsku v celkové výši 20 000 korun z rozpočtu městské části, který bude navýšen o osobní finanční příspěvky uvolněných a neuvolněných členů rady, předsedů výborů a zaměstnanců úřadu,“ píše se v usnesení radních z minulého týdne.

Podle starosty Milana Wenzla (za ANO) se patnáctá městská část přidala ke sbírce, aby se rodiny zesnulých dočkaly znatelné pomoci. „Když si představím, že by se třeba naši dobrovolní hasiči nevrátili z nějakého zásahu a pozůstalí se nedočkali pomoci, bylo by to smutné,“ uvedl.

Už v neděli 19. září v poledne dobrovolní hasiči z Prahy 15 uctili památku mrtvých kolegů z Moravy pietní akcí, při které nastoupili s technikou před svou hornoměcholupskou základnu v ulici Holoubkovská. Připojili se tak k celorepublikové akci hasičských sborů.

 


Autor: red

Praha podpoří integraci mladých lidí z dětských domovů

Včera v 10:54

Rada hl. m. Prahy schválila finanční podporu projektu Patron – podpora sociální integrace dospívajících z dětských domovů organizace Liga otevřených mužů ve výši 199,8 tisíc korun. 

Výstavba Kampusu Albertov v Praze 2 byla zahájena

18. října 2021 ve 20:56

Poklepáním základního kamene byla v pondělí 18. října slavnostně zahájena výstavba Kampusu Albertov. Ten bude určen pro výuková a vědecká centra pracoviště Matematicko-fyzikální, Přírodovědecké a 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy.

Další články
Nahoru