Dnes Středa - jasno -8°C
Zítra Čtvrtek - jasno -7°C
Středa 8. 2. 2023
Svátek má Milada
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Praha 15 se připojila ke sbírce na podporu rodin dvou zemřelých hasičů
Památku mrtvých kolegů ze Zlínského kraje uctili v neděli 19. září i dobrovolní hasiči z patnácté městské části. Foto: MČ Praha 15

Praha 15 se připojila ke sbírce na podporu rodin dvou zemřelých hasičů

Vedení Prahy 15 na svém jednání minulou středu rozhodlo o tom, že městská část podpoří ze svého rozpočtu rodiny dvou hasičů, kteří zemřeli při nedávném výbuchu plynu v domě v Koryčanech na Kroměřížsku. Reagovali tak na rozhodnutí Prahy 19, která stejný dar schválila již dříve a zároveň vyzvala ostatní městské části v metropoli, aby zvážily svou účast na sbírce pro rodiny obětí.

„Rada MČ Praha 15 bere na vědomí výzvu MČ Praha 19 k připojení se k poskytnutí finančního daru, vyjadřuje upřímnou soustrast rodinám a všem pozůstalým tragicky zesnulých dobrovolných hasičů z obce Koryčany a schvaluje poskytnutí finančního daru rodinám tragicky zesnulých dobrovolných hasičů z obce Koryčany na Kroměřížsku v celkové výši 20 000 korun z rozpočtu městské části, který bude navýšen o osobní finanční příspěvky uvolněných a neuvolněných členů rady, předsedů výborů a zaměstnanců úřadu,“ píše se v usnesení radních z minulého týdne.

Podle starosty Milana Wenzla (za ANO) se patnáctá městská část přidala ke sbírce, aby se rodiny zesnulých dočkaly znatelné pomoci. „Když si představím, že by se třeba naši dobrovolní hasiči nevrátili z nějakého zásahu a pozůstalí se nedočkali pomoci, bylo by to smutné,“ uvedl.

Už v neděli 19. září v poledne dobrovolní hasiči z Prahy 15 uctili památku mrtvých kolegů z Moravy pietní akcí, při které nastoupili s technikou před svou hornoměcholupskou základnu v ulici Holoubkovská. Připojili se tak k celorepublikové akci hasičských sborů.

 


Autor: red

Praha 9: Ve svahu nad Pešlovou ulicí se budou kácet stromy

Včera v 15:00

Odbor životního prostředí radnice Prahy 9 informuje, že se od zítřka, 8. února, budou kácet stromy ve svahu nad ulicí Pešlova.

Cena plynu klesne pod vládní strop stávajícím zákazníkům innogy s produktem Standard

6. února 2023 v 11:58

Skupina innogy přijímá opatření, v jehož důsledku se stávající zákazníci, kteří mají produkt Standard, dostanou s komoditní cenou plynu pod cenový strop stanovený vládou. Opatření platí pro tyto zákazníky zpětně od 1. února 2023 až do konce letošního roku a týká se téměř 320 tisíc zákazníků, kteří...

Další články
Nahoru