Dnes Úterý - zatazeno 25°C
Zítra Středa - bourky 25°C
Středa 29. 6. 2022
Svátek má Petr a Pavel
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 15 se připojila ke sbírce na podporu rodin dvou zemřelých hasičů
Památku mrtvých kolegů ze Zlínského kraje uctili v neděli 19. září i dobrovolní hasiči z patnácté městské části. Foto: MČ Praha 15

Praha 15 se připojila ke sbírce na podporu rodin dvou zemřelých hasičů

Vedení Prahy 15 na svém jednání minulou středu rozhodlo o tom, že městská část podpoří ze svého rozpočtu rodiny dvou hasičů, kteří zemřeli při nedávném výbuchu plynu v domě v Koryčanech na Kroměřížsku. Reagovali tak na rozhodnutí Prahy 19, která stejný dar schválila již dříve a zároveň vyzvala ostatní městské části v metropoli, aby zvážily svou účast na sbírce pro rodiny obětí.

„Rada MČ Praha 15 bere na vědomí výzvu MČ Praha 19 k připojení se k poskytnutí finančního daru, vyjadřuje upřímnou soustrast rodinám a všem pozůstalým tragicky zesnulých dobrovolných hasičů z obce Koryčany a schvaluje poskytnutí finančního daru rodinám tragicky zesnulých dobrovolných hasičů z obce Koryčany na Kroměřížsku v celkové výši 20 000 korun z rozpočtu městské části, který bude navýšen o osobní finanční příspěvky uvolněných a neuvolněných členů rady, předsedů výborů a zaměstnanců úřadu,“ píše se v usnesení radních z minulého týdne.

Podle starosty Milana Wenzla (za ANO) se patnáctá městská část přidala ke sbírce, aby se rodiny zesnulých dočkaly znatelné pomoci. „Když si představím, že by se třeba naši dobrovolní hasiči nevrátili z nějakého zásahu a pozůstalí se nedočkali pomoci, bylo by to smutné,“ uvedl.

Už v neděli 19. září v poledne dobrovolní hasiči z Prahy 15 uctili památku mrtvých kolegů z Moravy pietní akcí, při které nastoupili s technikou před svou hornoměcholupskou základnu v ulici Holoubkovská. Připojili se tak k celorepublikové akci hasičských sborů.

 


Autor: red

Letní tábory v Kozojedech budou v moderním prostředí

Včera v 07:41

Pražští radní odsouhlasili záměr veřejné zakázky na celkovou rekonstrukci táborové základny Kozojedy u Kolína, kterou zřizuje hlavní město Praha a provoz zde zajišťuje Dům dětí a mládeže Jižní Město. Obnova se uskuteční v letošním a příštím roce a financována bude z pražského rozpočtu...

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru