Dnes Pondělí - oblacno 14°C
Zítra Úterý - zatazeno 15°C
Pondělí 20. 9. 2021
Svátek má Oleg
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Praha 15 se při úpravách zeleně letos zaměří na dvě rozsáhlejší lokality
V hostivařské ulici Pražská bude stůl na míčovou hru Teqball. Foto: Printscreen YouTube TEQ TV

Praha 15 se při úpravách zeleně letos zaměří na dvě rozsáhlejší lokality

Podle místostarosty Prahy 15 pro dopravu, prostředí pro život a koordinaci strategických projektů a protipovodňových opatření Michala Frauenterky (ODS) se letos městská část při úpravách zeleně letos zaměří na dvě rozsáhlejší lokality.

U ulice Pražská mimo parkových úprav, mlatových cest s osvětlením a nových ploch agility vzniknou i menší herní plochy – teqball (míčová hra kombinující prvky fotbalu a stolního tenisu), šachy doplněné lavičkami a dalším mobiliářem. 

„Rádi bychom též revitalizovali co největší plochy zeleně navazující na jihovýchodní část Hostivařského hřbitova, kde mimo mlatových cest a oddechového místa převládne nová sadová výsadba druhově původních, převážně ovocných stromů,“ uvedl místostarosta. 

A jaké další investice do zvelebování veřejného prostranství bude patnáctá městská část letos realizovat? Menší plochy na sídlišti v Horních Měcholupech u ulice Parmské doplní nový mobiliář i nové workoutové vybavení.

Obměna dosluhujících herních prvků na dětských hřištích a oddechových místech, kterých městská část spravuje na čtyři desítky, probíhá průběžně.

„Časté jsou též výměny či doplnění laviček a dalšího mobiliáře v zeleni. Krok za krokem, podle možností našeho rozpočtu,“ dodal Michal Frauenterka.


Autor: red

Ve třicátém osmém týdnu nepoteče voda v těchto městských částech

17. září 2021 v 08:19

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Nová pítka a mlhoviště v parcích Prahy 6

17. září 2021 v 06:27

V Praze 6 nechala radnice instalovat nová pítka a mlhoviště v parcích u dětských hřišť. Jedno najdete na Lotyšském a druhé na Puškinově náměstí v Bubenči.

V rámci Dnů Prahy 15 se konala akce Pestrá Hostivař

14. září 2021 ve 23:24

V rámci několikadenních slavností sportu a kultury s názvem Dny Prahy 15 se v neděli odpoledne konala na Kozinově náměstí akce Pestrá Hostivař. Program odstartovali Pardálové se staropražskými písničkami, dále vystoupila ukrajinská skupina IGNIS a na závěr kapela The...

Praha 8: Dobrovolný úklid Ďáblického háje

13. září 2021 v 16:46

Praha 8 zve dobrovolníky. V sobotu 18. září se bude uklízet Ďáblický háj.

Na Hanspaulce vznikla první školní ulice

13. září 2021 ve 12:13

Od dnešního rána do 8. října v časech mezi 7:30 a 8. hodinou je omezen vjezd všem motorovým vozidlům do ulice Na Čihadle v úseku mezi křížením s ulicemi Finkovská a Na Hanspaulce.

Zájemci si mohou rezervovat svatební obřad na data plná dvojek

12. září 2021 v 10:34

2. 2., 20. 2. a 22. 2. 2022 jsou data, která nepochybně skrývají jistou symboliku a kouzlo. A uzavřít sňatek v takto zajímavých dnech, je pro mnohé nastávající manžele vždy lákavá možnost. Pokud tedy právě vy plánujete se svými partnery svatební obřad, čeká na vás jedinečná příležitost oficiálně...

Prosecký podzim 2021

11. září 2021 ve 13:05

V neděli 19. září v Parku Přátelství na Proseku se od 14 do 18 hodin koná odpolední přehlídka volnočasových aktivit organizací z Prahy 9. Rodinné odpoledne má podtitul Dveře volného času dokořán. Večer bude patřit koncertu Pražské mobilní zvonohry Petra Rudolfa Manouška a na závěr je připraven...

Newyorský hasič Manahan přijede do Prahy

10. září 2021 v 06:10

Hasičský záchranný sbor hl.m. Prahy si připomíná 20. výročí teroristických útoků na budovy Světového obchodního centra (WTC) v New Yorku. Při této příležitosti zavítá do České republiky newyorský hasič James Manahan, který se účastnil záchranných prací přímo...

Další články
Nahoru