Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 12°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 16°C
Čtvrtek 13. 5. 2021
Svátek má Servác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Praha 15 schválila pomoc spolkům

Rada městské části minulý týden na svém jednání schválila návrh Výboru volnočasových aktivit a vnějších vztahů na vyhlášení dotačního programu na úhradu neinvestičních nákladů spolků, které působí v MČ Praha 15.

Jedná se o v pořadí druhý grant, který byl vypsán v souvislosti s pandemií.

„V loňském roce jsme tak pomohli spolkům v Praze 15 pokrýt období od prvního vyhlášení nouzového stavu, tedy od 12. března 2020 do konce roku 2020. Letošní grant si klade za cíl pomoci s neinvestičními náklady, které vznikly od 1. ledna 2021 do 30. června 2021. Proto jsem předem oslovila zdejší spolky, aby nám samy daly vědět, na co by příspěvek použily. V zásadě se shodly na službách typu energie, svoz odpadů, nájmy, a především náklady na pořízení hygienických prostředků. Velmi mě těší racionalita všech členů výboru napříč zastupitelstvem, s jakou přistoupili k posouzení návrhů od spolků. Skutečně to bylo věcné jednání bez emocí a já za něj děkuji. Stejně tak za jednomyslnou podporu všech členů Rady MČ Praha 15,“ řekla předsedkyně Výboru Lucie Prinzová.

Celková částka na financování činí 1 milion korun a každý žadatel může vyčerpat maximálně 50 tisíc korun.

Žádosti o grant budou přijímány od 15. června a využití musí být vyúčtováno do 31. srpna. Přesné znění výzvy a žádost jsou zveřejněny na webu MČ Praha 15 v sekci úřední deska na odkazu zde.


Praha 4 zná výsledky ankety k možnostem revitalizace Tyršova vrchu a Bohdalce

Včera v 16:55

Anketa, které se zúčastnilo 344 respondentů ukázala, že oba vrchy slouží především jako místo procházek, venčení psů a kondičního běhu obyvatel okolí. Většina respondentů žije v blízkém okolí, žádný respondent nebydlí mimo Prahu 4 nebo Prahu 10.

S online mítinky počítá radnice Prahy 5 i do budoucna

Včera ve 12:33

Během březnového lockdownu uspořádala radnice Prahy 5 hned čtyři distanční setkání s občany. Překvapila nejen účast, ale také věcnost a celková úroveň jednání.

Praha 5 se podílí na konferenci u příležitosti oslav Dne Evropy

9. května 2021 v 07:36

On-line konference Myšlenka Evropy a země české při příležitosti oslav Dne Evropy – Schumanova dne se koná ve středu 12. května od 17 hodin.

Další články
Nahoru