Dnes Neděle - jasno 29°C
Zítra Pondělí - skorojasno 33°C
Neděle 26. 6. 2022
Svátek má Adriana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Praha 15 schválila pomoc spolkům

Rada městské části minulý týden na svém jednání schválila návrh Výboru volnočasových aktivit a vnějších vztahů na vyhlášení dotačního programu na úhradu neinvestičních nákladů spolků, které působí v MČ Praha 15.

Jedná se o v pořadí druhý grant, který byl vypsán v souvislosti s pandemií.

„V loňském roce jsme tak pomohli spolkům v Praze 15 pokrýt období od prvního vyhlášení nouzového stavu, tedy od 12. března 2020 do konce roku 2020. Letošní grant si klade za cíl pomoci s neinvestičními náklady, které vznikly od 1. ledna 2021 do 30. června 2021. Proto jsem předem oslovila zdejší spolky, aby nám samy daly vědět, na co by příspěvek použily. V zásadě se shodly na službách typu energie, svoz odpadů, nájmy, a především náklady na pořízení hygienických prostředků. Velmi mě těší racionalita všech členů výboru napříč zastupitelstvem, s jakou přistoupili k posouzení návrhů od spolků. Skutečně to bylo věcné jednání bez emocí a já za něj děkuji. Stejně tak za jednomyslnou podporu všech členů Rady MČ Praha 15,“ řekla předsedkyně Výboru Lucie Prinzová.

Celková částka na financování činí 1 milion korun a každý žadatel může vyčerpat maximálně 50 tisíc korun.

Žádosti o grant budou přijímány od 15. června a využití musí být vyúčtováno do 31. srpna. Přesné znění výzvy a žádost jsou zveřejněny na webu MČ Praha 15 v sekci úřední deska na odkazu zde.


Autor: TZ, red

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru