Dnes Středa - zatazeno 22°C
Zítra Čtvrtek - zatazeno 25°C
Středa 7. 6. 2023
Svátek má Iveta, Slavoj
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

Praha 15 schválila pomoc spolkům

Rada městské části minulý týden na svém jednání schválila návrh Výboru volnočasových aktivit a vnějších vztahů na vyhlášení dotačního programu na úhradu neinvestičních nákladů spolků, které působí v MČ Praha 15.

Jedná se o v pořadí druhý grant, který byl vypsán v souvislosti s pandemií.

„V loňském roce jsme tak pomohli spolkům v Praze 15 pokrýt období od prvního vyhlášení nouzového stavu, tedy od 12. března 2020 do konce roku 2020. Letošní grant si klade za cíl pomoci s neinvestičními náklady, které vznikly od 1. ledna 2021 do 30. června 2021. Proto jsem předem oslovila zdejší spolky, aby nám samy daly vědět, na co by příspěvek použily. V zásadě se shodly na službách typu energie, svoz odpadů, nájmy, a především náklady na pořízení hygienických prostředků. Velmi mě těší racionalita všech členů výboru napříč zastupitelstvem, s jakou přistoupili k posouzení návrhů od spolků. Skutečně to bylo věcné jednání bez emocí a já za něj děkuji. Stejně tak za jednomyslnou podporu všech členů Rady MČ Praha 15,“ řekla předsedkyně Výboru Lucie Prinzová.

Celková částka na financování činí 1 milion korun a každý žadatel může vyčerpat maximálně 50 tisíc korun.

Žádosti o grant budou přijímány od 15. června a využití musí být vyúčtováno do 31. srpna. Přesné znění výzvy a žádost jsou zveřejněny na webu MČ Praha 15 v sekci úřední deska na odkazu zde.


Autor: TZ, red

Náměstek Hlaváček a starostové řešili bytovou situaci v Praze

5. června 2023 ve 23:05

Ve středu 31. května se uskutečnilo setkání Petra Hlaváčka (STAN), náměstka primátora pro oblast strategického a územního rozvoje, se starosty pražských městských částí a jejich představiteli zodpovědnými za územní rozvoj. Tématem setkání bylo společné řešení bytové situace v hlavním...

V Praze 11 bude jednat Komise pro seniory

5. června 2023 v 11:47

Jednání komise seniorů je veřejné a bude se konat ve úterý 6. června od 16 hodin v zasedací místnosti v budově Úřadu MČ Praha 11, Vidimova 1324–1325.

Další články
Nahoru