Dnes Pondělí - oblacno 2°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 3°C
Pondělí 29. 11. 2021
Svátek má Zina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Zpravodajství

Praha 15 schválila pomoc spolkům

Rada městské části minulý týden na svém jednání schválila návrh Výboru volnočasových aktivit a vnějších vztahů na vyhlášení dotačního programu na úhradu neinvestičních nákladů spolků, které působí v MČ Praha 15.

Jedná se o v pořadí druhý grant, který byl vypsán v souvislosti s pandemií.

„V loňském roce jsme tak pomohli spolkům v Praze 15 pokrýt období od prvního vyhlášení nouzového stavu, tedy od 12. března 2020 do konce roku 2020. Letošní grant si klade za cíl pomoci s neinvestičními náklady, které vznikly od 1. ledna 2021 do 30. června 2021. Proto jsem předem oslovila zdejší spolky, aby nám samy daly vědět, na co by příspěvek použily. V zásadě se shodly na službách typu energie, svoz odpadů, nájmy, a především náklady na pořízení hygienických prostředků. Velmi mě těší racionalita všech členů výboru napříč zastupitelstvem, s jakou přistoupili k posouzení návrhů od spolků. Skutečně to bylo věcné jednání bez emocí a já za něj děkuji. Stejně tak za jednomyslnou podporu všech členů Rady MČ Praha 15,“ řekla předsedkyně Výboru Lucie Prinzová.

Celková částka na financování činí 1 milion korun a každý žadatel může vyčerpat maximálně 50 tisíc korun.

Žádosti o grant budou přijímány od 15. června a využití musí být vyúčtováno do 31. srpna. Přesné znění výzvy a žádost jsou zveřejněny na webu MČ Praha 15 v sekci úřední deska na odkazu zde.


Autor: TZ, red

Galerie Harfa nabídne vánočním trhovcům volné prodejní jednotky

27. listopadu 2021 ve 21:49

Obchodní centrum Galerie Harfa poskytne zdarma několik plně vybavených prodejních jednotek vybraných obchodníkům, kteří přišli o příležitost prodeje na tradičních vánočních trzích. Chce podpořit malé prodejce, kteří do příprav vložili svůj vlastní kapitál, energii, čas a snahu udělat všem...

Praha 11: Pro Místní akční plán otevřela pandemie nové možnosti

26. listopadu 2021 v 10:55

Místní akční plán (MAP) vzdělání pro Prahu 11 končí svou II. etapu, která byla zahájena v prosinci 2021. I přes komplikace spojené s pandemií Covid19 a uzavřením škol se pracovním skupinám a realizačnímu týmu MAP II podařilo na území městské části Praha 11 a spolupracujících MČ Křeslice, Šeberov a...

Radní odsouhlasili návrh memoranda o vzájemné spolupráci Prahy se Středočeským krajem

25. listopadu 2021 v 08:46

Pražští radní v pondělí odsouhlasili záměr uzavřít Memorandum o vzájemné spolupráci mezi hlavním městem Prahou a Středočeským krajem. Tímto krokem navazují na první povolební společné setkání zástupců obou krajů, které se uskutečnilo 10. června 2021. Samotný podpis memoranda bude následovat po...

Praha 5 schválila pravidla pro rozpočtové provizorium

24. listopadu 2021 ve 22:27

Na svém úterním zasedání zastupitelé Prahy 5 rozhodli, že pokud nebude včas schválen rozpočet na příští rok, začne městská část automaticky hospodařit od ledna v provizoriu. Nebude ho tak už muset schvalovat.

Příznivci návratu pomníku maršála Radeckého se sešli na Mariánském náměstí

23. listopadu 2021 v 19:37

Spolek Radecký Praha, který dlouhodobě usiluje o návrat pomníku maršála Václava Radeckého z Radče na Malostranské náměstí, uspořádal tradiční setkání podporovatelů obnovy pomníku. 

Další články
Nahoru