Dnes Sobota - zatazeno 2°C
Zítra Neděle - zatazeno 6°C
Neděle 4. 12. 2022
Svátek má Barbora
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Zpravodajství

Praha 15 schválila pomoc spolkům

Rada městské části minulý týden na svém jednání schválila návrh Výboru volnočasových aktivit a vnějších vztahů na vyhlášení dotačního programu na úhradu neinvestičních nákladů spolků, které působí v MČ Praha 15.

Jedná se o v pořadí druhý grant, který byl vypsán v souvislosti s pandemií.

„V loňském roce jsme tak pomohli spolkům v Praze 15 pokrýt období od prvního vyhlášení nouzového stavu, tedy od 12. března 2020 do konce roku 2020. Letošní grant si klade za cíl pomoci s neinvestičními náklady, které vznikly od 1. ledna 2021 do 30. června 2021. Proto jsem předem oslovila zdejší spolky, aby nám samy daly vědět, na co by příspěvek použily. V zásadě se shodly na službách typu energie, svoz odpadů, nájmy, a především náklady na pořízení hygienických prostředků. Velmi mě těší racionalita všech členů výboru napříč zastupitelstvem, s jakou přistoupili k posouzení návrhů od spolků. Skutečně to bylo věcné jednání bez emocí a já za něj děkuji. Stejně tak za jednomyslnou podporu všech členů Rady MČ Praha 15,“ řekla předsedkyně Výboru Lucie Prinzová.

Celková částka na financování činí 1 milion korun a každý žadatel může vyčerpat maximálně 50 tisíc korun.

Žádosti o grant budou přijímány od 15. června a využití musí být vyúčtováno do 31. srpna. Přesné znění výzvy a žádost jsou zveřejněny na webu MČ Praha 15 v sekci úřední deska na odkazu zde.


Autor: TZ, red

Setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5

2. prosince 2022 v 10:52

Poslední veřejné setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5 v tomto roce se koná 13. prosince v Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici. Strukturální plán je významný dokument Prahy 5, který popisuje priority rozvoje jak celé městské části, tak i jednotlivých čtvrtí a konkrétních...

Otevřené dveře do zákulisí moderního strojírenství

1. prosince 2022 v 10:37

Laboratoře Fakulty strojní ČVUT jste si nemohli prohlédnout ve všední den? Nevadí! Otevřou se i v sobotu 3. prosince. Zájemci o studium i jejich rodiče mohou nahlédnout do zákulisí výuky moderního strojírenství. 

Další články
Nahoru