Dnes Pondělí - jasno 27°C
Zítra Úterý - oblacno 20°C
Pondělí 16. 5. 2022
Svátek má Přemysl
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 15 schválila dohodu ohledně obchodního centra v Hostivaři
Radnice Prahy 15. Foto: JP

Praha 15 schválila dohodu ohledně obchodního centra v Hostivaři

Radnice Prahy 15 uzavře dohodu s firmou Property Taškent, která vlastní obchodní centrum Taškent na sídlišti Hornoměcholupská a plánuje na jeho místě postavit nové centrum s bytovou nástavbou. Zastupitelé městské části tento týden schválili smlouvu o společném postupu, na základě které se investor zaváže například vybudovat parkovací místa nebo přispět radnici na stavbu školky a denního stacionáře pro seniory.

Stávající obchodní centrum je pole schváleného dokumentu ve špatném stavu, chybí mu bezbariérový přístup a nabídka služeb nevyhovuje požadavkům veřejnosti. Kromě supermarketu a pošty se v něm nachází i například kasino.

„Záměrem investora je vybudovat plnohodnotnou veřejnou vybavenost, sloužící pro místní obyvatele ve dvou nadzemních podlažích s adekvátním parkingem v podzemním podlaží a dále bytové jednotky v dalších sedmi až deseti podlažích," stojí v materiálu.

Radní městské části již v minulosti schválili memorandum s firmou, tento týden schválená smlouva na něj navazuje. Městská část v ní souhlasí s tím, aby firma využila její pozemek, na kterém má vzniknout piazzeta s bezbariérovým přístupem do nového centra.

Na její vybudování firma přispěje nejméně milion korun. Další tři miliony korun pak má investor dát na záměr radnice postavit ve stejné lokalitě mateřskou školu a denní stacionář.

K tomuto projektu firma podle smlouvy ještě radnici daruje pozemek o ploše 60 metrů čtverečních určený pro parkování. V podzemních garážích nového centra pak má být 80 z celkem 136 parkovacích míst v nočních hodinách vyhrazeno pro místní obyvatele. Investor podle místostarosty Michala Fischera (ODS) také souhlasil se zachováním klíčových služeb, jako je supermarket nebo pošta.

Dohodu kritizovali zastupitelé uskupení Patnáctka náš domov. Podle Fischera investor akceptoval požadavky městské části a přestavba nevyhovujícího centra bude přínosem i pro místní obyvatele.


Autor: ČTK

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Praha 5 převezme soukromou mateřskou školu a zajistí kapacity pro 50 dětí

13. května 2022 v 19:14

Soukromá mateřinka Korálek na Smíchově ukončí provoz ke konci letošního června. Po nezbytných stavebně technických úpravách převezme objekt školky městská část a zřídí zde odloučené pracoviště MŠ Podbělohorská.

Kvůli osobním a finančním problémům chtěla skočit ze Štefánikova mostu

13. května 2022 ve 14:39

Ve středu v noci, krátce po třiadvacáté hodině, přijal operační důstojník na lince 158 oznámení o ženě, která stojí na Štefánikově mostě v Praze 1 za zábradlím a chce spáchat sebevraždu. Tuto informaci okamžitě předal všem hlídkám v terénu a jako první byli na místě policisté pohotovostní...

Chatbot vylepšuje komunikaci s uprchlíky z Ukrajiny

12. května 2022 v 18:58

Praha jako první v rámci Evropské unie zavedla komunikační nástroj, který má za cíl pomoci uprchlíkům z Ukrajiny řešit jejich životní situaci. 

Nové zahrádky pro děti i revitalizace vnitrobloků podpoří radnice Prahy 2

12. května 2022 v 10:15

Praha 2 poskytne finanční podporu pro oblast životního prostředí na rok 2022 a první čtvrtletí roku 2023. Podporu konkrétních devíti projektů schválili radní na svém jednání, dotace od radnice bude 250 tisíc korun.

Další články
Nahoru