Dnes Čtvrtek - zatazeno 14°C
Zítra Pátek - oblacno 15°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 15 schválila dohodu ohledně obchodního centra v Hostivaři
Radnice Prahy 15. Foto: JP

Praha 15 schválila dohodu ohledně obchodního centra v Hostivaři

Radnice Prahy 15 uzavře dohodu s firmou Property Taškent, která vlastní obchodní centrum Taškent na sídlišti Hornoměcholupská a plánuje na jeho místě postavit nové centrum s bytovou nástavbou. Zastupitelé městské části tento týden schválili smlouvu o společném postupu, na základě které se investor zaváže například vybudovat parkovací místa nebo přispět radnici na stavbu školky a denního stacionáře pro seniory.

Stávající obchodní centrum je pole schváleného dokumentu ve špatném stavu, chybí mu bezbariérový přístup a nabídka služeb nevyhovuje požadavkům veřejnosti. Kromě supermarketu a pošty se v něm nachází i například kasino.

„Záměrem investora je vybudovat plnohodnotnou veřejnou vybavenost, sloužící pro místní obyvatele ve dvou nadzemních podlažích s adekvátním parkingem v podzemním podlaží a dále bytové jednotky v dalších sedmi až deseti podlažích," stojí v materiálu.

Radní městské části již v minulosti schválili memorandum s firmou, tento týden schválená smlouva na něj navazuje. Městská část v ní souhlasí s tím, aby firma využila její pozemek, na kterém má vzniknout piazzeta s bezbariérovým přístupem do nového centra.

Na její vybudování firma přispěje nejméně milion korun. Další tři miliony korun pak má investor dát na záměr radnice postavit ve stejné lokalitě mateřskou školu a denní stacionář.

K tomuto projektu firma podle smlouvy ještě radnici daruje pozemek o ploše 60 metrů čtverečních určený pro parkování. V podzemních garážích nového centra pak má být 80 z celkem 136 parkovacích míst v nočních hodinách vyhrazeno pro místní obyvatele. Investor podle místostarosty Michala Fischera (ODS) také souhlasil se zachováním klíčových služeb, jako je supermarket nebo pošta.

Dohodu kritizovali zastupitelé uskupení Patnáctka náš domov. Podle Fischera investor akceptoval požadavky městské části a přestavba nevyhovujícího centra bude přínosem i pro místní obyvatele.


Autor: ČTK

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru