Dnes Středa - zatazeno 0°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 8°C
Středa 29. 3. 2023
Svátek má Taťána
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Praha 15 schválila dohodu ohledně obchodního centra v Hostivaři
Radnice Prahy 15. Foto: JP

Praha 15 schválila dohodu ohledně obchodního centra v Hostivaři

Radnice Prahy 15 uzavře dohodu s firmou Property Taškent, která vlastní obchodní centrum Taškent na sídlišti Hornoměcholupská a plánuje na jeho místě postavit nové centrum s bytovou nástavbou. Zastupitelé městské části tento týden schválili smlouvu o společném postupu, na základě které se investor zaváže například vybudovat parkovací místa nebo přispět radnici na stavbu školky a denního stacionáře pro seniory.

Stávající obchodní centrum je pole schváleného dokumentu ve špatném stavu, chybí mu bezbariérový přístup a nabídka služeb nevyhovuje požadavkům veřejnosti. Kromě supermarketu a pošty se v něm nachází i například kasino.

„Záměrem investora je vybudovat plnohodnotnou veřejnou vybavenost, sloužící pro místní obyvatele ve dvou nadzemních podlažích s adekvátním parkingem v podzemním podlaží a dále bytové jednotky v dalších sedmi až deseti podlažích," stojí v materiálu.

Radní městské části již v minulosti schválili memorandum s firmou, tento týden schválená smlouva na něj navazuje. Městská část v ní souhlasí s tím, aby firma využila její pozemek, na kterém má vzniknout piazzeta s bezbariérovým přístupem do nového centra.

Na její vybudování firma přispěje nejméně milion korun. Další tři miliony korun pak má investor dát na záměr radnice postavit ve stejné lokalitě mateřskou školu a denní stacionář.

K tomuto projektu firma podle smlouvy ještě radnici daruje pozemek o ploše 60 metrů čtverečních určený pro parkování. V podzemních garážích nového centra pak má být 80 z celkem 136 parkovacích míst v nočních hodinách vyhrazeno pro místní obyvatele. Investor podle místostarosty Michala Fischera (ODS) také souhlasil se zachováním klíčových služeb, jako je supermarket nebo pošta.

Dohodu kritizovali zastupitelé uskupení Patnáctka náš domov. Podle Fischera investor akceptoval požadavky městské části a přestavba nevyhovujícího centra bude přínosem i pro místní obyvatele.


Autor: ČTK

Praha 6: Setkání s občany Břevnova

Včera ve 22:47

Témata, která vás zajímají, můžete probrat se zástupci radnice Prahy 6 před Galerií Kuzebauch, na rohu ulic Dvořeckého a Říčanova.

Praha 10: ZŠ Olešská ušetřila téměř 40 procent na výdajích za dodávku tepla

Včera v 10:15

ZŠ Olešská ve Strašnicích při projektu snížení energetické náročnosti školy dokázala snížit výdaje za dodávku tepla o 39,9 procenta. Projekt byl financován Prahou 10, dotacemi od EU a pražským magistrátem. Informovala o tom mluvčí desáté městské části Michaela...

Další články
Nahoru