Dnes Neděle - polojasno 17°C
Zítra Pondělí - oblacno 15°C
Neděle 2. 10. 2022
Svátek má Olívie, Galina, Oliver
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Praha 15: Projekt Taškent umožní mezigenerační setkávání

V srpnu loňského roku se konalo první setkání ohledně budoucnosti objektu „Taškent“, na kterém občané sdělili své představy a také vyslovili svá přání, jaké služby by tu uvítali. Také zde zaznělo, co v místě zásadně nechtějí.

Tyto požadavky občanů předala Praha 15 zástupcům investora, aby byly brány na zřetel a zapracovány do připravovaného projektu.

Druhé setkání koncem května se týkalo řešení prostoru v okolí „Taškentu“ a také zde byla představena vize rekonstrukce opuštěného souboru staveb areálu Gercenova. V plánu je vytvoření dvou tříd mateřské školy a zároveň jedna třída (pavilon) denního stacionáře pro seniory. Projekt by tím měl umožnit snadné mezigenerační setkávání.

Při přípravě projektu „Taškent“ zástupci radnice Prahy 15 prosazují zvýšení počtu parkovacích míst pro zdejší občany. Pracuje se i s možností propojení prvního patra objektu „nového Taškentu“ s přilehlým parkem. Tím by se rozšířila rekreační schopnost zelených ploch, což obyvatelé přivítali.
Autor: TZ, red

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru