Dnes Úterý - zatazeno 19°C
Zítra Středa - bourky 17°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 15 připravuje stavbu mateřské školy, která bude spojena se stacionářem pro seniory
Praha 15 chystá mezigenerační projekt. Ilustrační foto: PP

Praha 15 připravuje stavbu mateřské školy, která bude spojena se stacionářem pro seniory

Jednou z programových priorit současného vedení Prahy 15 byla výstavba mateřské školy v hostivařské ulici Gercenova. Podle 1. místostarosty městské části pro oblast rozpočtu, ekonomiky, veřejných zakázek a majetku Václava Bílka (ANO) je projekt hotový a připravuje se k realizaci.

„Rozhodli jsme se, že školka bude spojena s denním stacionářem pro seniory, což je další žádaná služba v Praze 15. Tento multifunkční a zároveň mezigenerační projekt má podporu magistrátu,“ uvedl místostarosta, podle kterého probíhá příprava ke stavebnímu řízení.

„Náklady jsou předpokládány ve výši 70 milionů korun. Je nutné zajistit financování této akce, posléze vysoutěžit zhotovitele a s ohledem na enormní růst cen stavebních materiálů v poslední době dobře ošetřit smlouvu se zhotovitelem tak, aby nemohlo dojít k možnému dalšímu nepředvídatelnému navýšení ceny,“ pokračoval Václav Bílek.

Ambicí je podle něj do komunálních voleb, které se budou konat za rok, dokončit přípravy, vyřešit financování a případně i zahájit stavbu.

„Kdyby se nestihlo zahájení, tak je potřeba alespoň vše připravit pro další vedení městské části tak, aby si projekt jen osvojilo a mohlo bez otálení začít s realizací,“ sdělil.

Praha 15 podle něj nyní dokončuje rekonstrukci bytové domu v Herbenově ulici, příští rok by ráda zahájila opravy druhého domu v této ulici. „Tím bychom měli už všechny domy vlastněné městkou částí v takovém stavu, za který se nemusíme stydět,“ dodal 1. místostarosta Prahy 15 Václav Bílek.


Autor: puc

Letní tábory v Kozojedech budou v moderním prostředí

Dnes v 07:41

Pražští radní odsouhlasili záměr veřejné zakázky na celkovou rekonstrukci táborové základny Kozojedy u Kolína, kterou zřizuje hlavní město Praha a provoz zde zajišťuje Dům dětí a mládeže Jižní Město. Obnova se uskuteční v letošním a příštím roce a financována bude z pražského rozpočtu...

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru