Dnes Středa - jasno -8°C
Zítra Čtvrtek - jasno -7°C
Středa 8. 2. 2023
Svátek má Milada
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Praha 15 připravuje stavbu mateřské školy, která bude spojena se stacionářem pro seniory
Praha 15 chystá mezigenerační projekt. Ilustrační foto: PP

Praha 15 připravuje stavbu mateřské školy, která bude spojena se stacionářem pro seniory

Jednou z programových priorit současného vedení Prahy 15 byla výstavba mateřské školy v hostivařské ulici Gercenova. Podle 1. místostarosty městské části pro oblast rozpočtu, ekonomiky, veřejných zakázek a majetku Václava Bílka (ANO) je projekt hotový a připravuje se k realizaci.

„Rozhodli jsme se, že školka bude spojena s denním stacionářem pro seniory, což je další žádaná služba v Praze 15. Tento multifunkční a zároveň mezigenerační projekt má podporu magistrátu,“ uvedl místostarosta, podle kterého probíhá příprava ke stavebnímu řízení.

„Náklady jsou předpokládány ve výši 70 milionů korun. Je nutné zajistit financování této akce, posléze vysoutěžit zhotovitele a s ohledem na enormní růst cen stavebních materiálů v poslední době dobře ošetřit smlouvu se zhotovitelem tak, aby nemohlo dojít k možnému dalšímu nepředvídatelnému navýšení ceny,“ pokračoval Václav Bílek.

Ambicí je podle něj do komunálních voleb, které se budou konat za rok, dokončit přípravy, vyřešit financování a případně i zahájit stavbu.

„Kdyby se nestihlo zahájení, tak je potřeba alespoň vše připravit pro další vedení městské části tak, aby si projekt jen osvojilo a mohlo bez otálení začít s realizací,“ sdělil.

Praha 15 podle něj nyní dokončuje rekonstrukci bytové domu v Herbenově ulici, příští rok by ráda zahájila opravy druhého domu v této ulici. „Tím bychom měli už všechny domy vlastněné městkou částí v takovém stavu, za který se nemusíme stydět,“ dodal 1. místostarosta Prahy 15 Václav Bílek.


Autor: puc

Praha 9: Ve svahu nad Pešlovou ulicí se budou kácet stromy

Včera v 15:00

Odbor životního prostředí radnice Prahy 9 informuje, že se od zítřka, 8. února, budou kácet stromy ve svahu nad ulicí Pešlova.

Cena plynu klesne pod vládní strop stávajícím zákazníkům innogy s produktem Standard

6. února 2023 v 11:58

Skupina innogy přijímá opatření, v jehož důsledku se stávající zákazníci, kteří mají produkt Standard, dostanou s komoditní cenou plynu pod cenový strop stanovený vládou. Opatření platí pro tyto zákazníky zpětně od 1. února 2023 až do konce letošního roku a týká se téměř 320 tisíc zákazníků, kteří...

Další články
Nahoru