Dnes Středa - oblacno 11°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 10°C
Středa 20. 10. 2021
Svátek má Vendelín
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Praha 15 připravuje stavbu mateřské školy, která bude spojena se stacionářem pro seniory
Praha 15 chystá mezigenerační projekt. Ilustrační foto: PP

Praha 15 připravuje stavbu mateřské školy, která bude spojena se stacionářem pro seniory

Jednou z programových priorit současného vedení Prahy 15 byla výstavba mateřské školy v hostivařské ulici Gercenova. Podle 1. místostarosty městské části pro oblast rozpočtu, ekonomiky, veřejných zakázek a majetku Václava Bílka (ANO) je projekt hotový a připravuje se k realizaci.

„Rozhodli jsme se, že školka bude spojena s denním stacionářem pro seniory, což je další žádaná služba v Praze 15. Tento multifunkční a zároveň mezigenerační projekt má podporu magistrátu,“ uvedl místostarosta, podle kterého probíhá příprava ke stavebnímu řízení.

„Náklady jsou předpokládány ve výši 70 milionů korun. Je nutné zajistit financování této akce, posléze vysoutěžit zhotovitele a s ohledem na enormní růst cen stavebních materiálů v poslední době dobře ošetřit smlouvu se zhotovitelem tak, aby nemohlo dojít k možnému dalšímu nepředvídatelnému navýšení ceny,“ pokračoval Václav Bílek.

Ambicí je podle něj do komunálních voleb, které se budou konat za rok, dokončit přípravy, vyřešit financování a případně i zahájit stavbu.

„Kdyby se nestihlo zahájení, tak je potřeba alespoň vše připravit pro další vedení městské části tak, aby si projekt jen osvojilo a mohlo bez otálení začít s realizací,“ sdělil.

Praha 15 podle něj nyní dokončuje rekonstrukci bytové domu v Herbenově ulici, příští rok by ráda zahájila opravy druhého domu v této ulici. „Tím bychom měli už všechny domy vlastněné městkou částí v takovém stavu, za který se nemusíme stydět,“ dodal 1. místostarosta Prahy 15 Václav Bílek.


Autor: puc

Praha podpoří integraci mladých lidí z dětských domovů

Dnes v 10:54

Rada hl. m. Prahy schválila finanční podporu projektu Patron – podpora sociální integrace dospívajících z dětských domovů organizace Liga otevřených mužů ve výši 199,8 tisíc korun. 

Výstavba Kampusu Albertov v Praze 2 byla zahájena

18. října 2021 ve 20:56

Poklepáním základního kamene byla v pondělí 18. října slavnostně zahájena výstavba Kampusu Albertov. Ten bude určen pro výuková a vědecká centra pracoviště Matematicko-fyzikální, Přírodovědecké a 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy.

Další články
Nahoru