Dnes Středa - polojasno 28°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 25°C
Středa 19. 6. 2024
Svátek má Leoš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 15 předělá historickou hasičskou zbrojnici na společenské centrum
Areál bývalé hasičské zbrojnice. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Praha 15 předělá historickou hasičskou zbrojnici na společenské centrum

Radnice Prahy 15 nechá přebudovat bývalou historickou hasičskou zbrojnici na kulturní a společenské centrum. Náklady rekonstrukce jsou zhruba 9,96 milionu korun, práce by měly být hotovy do jednoho roku od předání staveniště stavební firmě. Práce pro městskou část udělá firma PWB stavby, která zvítězila ve výběrovém řízení. Vyplývá to z informací zveřejněných ve věstníku veřejných zakázek a na serveru tenderarena.cz.

Bývalá hasičská zbrojnice se nachází ve staré Hostivaři u Kozinova náměstí a potoka Botiče. „Jedná se o rekonstrukci objektu původní hasičské zbrojnice na společenské centrum pro potkávání jak místních obyvatel mezi sebou, tak i pro střetávání návštěvníků Prahy 15 s místními," píše se v dokumentu. Stavbaři obnoví původní vnější podobu zbrojnice, jak se dochovala na fotografiích.

V hlavním budově zbrojnice bude hlavní místnost společenského centra s přístavbou pro sociální zařízení. Uvnitř vznikne patrová galerie, která bude přístupná po schodech.

Vedlejší, rovněž původní a historický objekt bude sloužit jako klubovna. Na budovy bude navazovat malé přírodní dětské hřiště a park, píše se v materiálu. Vzniknout by mělo také oddechové centrum, ve kterém se bude střetávat současnost s historií. Obě budovy budou bezbariérové.

Zbrojnice byla postavena na přelomu 19. a 20. století a je jednou z původních budov staré Hostivaře, která je součástí Prahy 15. V minulosti byla pronajímána soukromým firmám a sloužila mimo jiné jako sklad. V současné době je podle dokumentu vyklizena a připravena k rekonstrukci.

 


Autor: ČTK

Pietní akt v Resslově a Václavské ulici připomněl hrdiny útoku na Heydricha

Dnes ve 12:02

Včera si položením růží a zapálením svíček, panychidou v chrámu sv. Cyrila a Metoděje a pietním aktem v Resslově ulici připomněla Praha 2 sedm československých vojáků, kteří před 82 lety v kryptě sváděli svůj poslední a hrdinský boj proti nacistické přesile.

Praha schválila akční plán kultury na letošní rok

Dnes v 11:12

Rada hl. m. Prahy na pondělním jednání schválila Akční plán Kulturní politiky hlavního města Prahy 22+ na rok 2024. Dokument obsahuje konkrétní projekty připravované hlavním městem nebo jím zřizovanými či založenými organizacemi, které budou v letošním roce zahájeny nebo se v nich bude pokračovat....

Praha 5 loni hospodařila se schodkem 227,3 milionu korun

Dnes v 09:45

Praha 5 loni hospodařila s příjmy 910 milionu a výdaji 1,14 miliardy korun. Rozdíl asi 230 milionu korun městská část pokryla z přebytků minulých let. Na běžné výdaje vydala 763,7 milionu korun a na investice 373,6 milionu korun. Vyplývá to ze závěrečného účtu, který v úterý projednali zastupitelé...

Další články
Nahoru