Dnes Pondělí - oblacno 9°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 11. 12. 2023
Svátek má Dana
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Praha 15 předělá historickou hasičskou zbrojnici na společenské centrum
Areál bývalé hasičské zbrojnice. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Praha 15 předělá historickou hasičskou zbrojnici na společenské centrum

Radnice Prahy 15 nechá přebudovat bývalou historickou hasičskou zbrojnici na kulturní a společenské centrum. Náklady rekonstrukce jsou zhruba 9,96 milionu korun, práce by měly být hotovy do jednoho roku od předání staveniště stavební firmě. Práce pro městskou část udělá firma PWB stavby, která zvítězila ve výběrovém řízení. Vyplývá to z informací zveřejněných ve věstníku veřejných zakázek a na serveru tenderarena.cz.

Bývalá hasičská zbrojnice se nachází ve staré Hostivaři u Kozinova náměstí a potoka Botiče. „Jedná se o rekonstrukci objektu původní hasičské zbrojnice na společenské centrum pro potkávání jak místních obyvatel mezi sebou, tak i pro střetávání návštěvníků Prahy 15 s místními," píše se v dokumentu. Stavbaři obnoví původní vnější podobu zbrojnice, jak se dochovala na fotografiích.

V hlavním budově zbrojnice bude hlavní místnost společenského centra s přístavbou pro sociální zařízení. Uvnitř vznikne patrová galerie, která bude přístupná po schodech.

Vedlejší, rovněž původní a historický objekt bude sloužit jako klubovna. Na budovy bude navazovat malé přírodní dětské hřiště a park, píše se v materiálu. Vzniknout by mělo také oddechové centrum, ve kterém se bude střetávat současnost s historií. Obě budovy budou bezbariérové.

Zbrojnice byla postavena na přelomu 19. a 20. století a je jednou z původních budov staré Hostivaře, která je součástí Prahy 15. V minulosti byla pronajímána soukromým firmám a sloužila mimo jiné jako sklad. V současné době je podle dokumentu vyklizena a připravena k rekonstrukci.

 


Autor: ČTK

Praha hostila jednání Rady evropských obcí a regionů

8. prosince 2023 v 07:41

Svaz měst a obcí České republiky (SMO ČR) uspořádal ve dnech 6. a 7. prosince jednání Politického výboru Rady evropských obcí a regionů CEMR. Toto jednání bylo zaměřené především na otázky transformace společnosti, zapojení samospráv do tohoto procesu a také na možné dopady samotné...

Praha 4 vyhlásila dotace na rok 2024

8. prosince 2023 v 07:26

Rada Prahy 4 vyhlásila v pondělí 4. prosince dotační programy městské části na rok 2024, včetně harmonogramu dotačního řízení a zásad pro poskytování dotací městské části Praha 4.

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

7. prosince 2023 v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

6. prosince 2023 ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

6. prosince 2023 v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Další články
Nahoru