Dnes Neděle - obcasny-dest 5°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 8°C
Neděle 10. 12. 2023
Svátek má Julie
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha 15 požaduje po hlavním městu doplnění technické vybavenosti

Radní Prahy 15 na svém středečním jednání souhlasili se zasláním požadavku na hlavní město ve věci doplnění technické vybavenosti, zejména dobudování splaškové kanalizace v části území u ulice Za Drahou a rekonstrukce i rozšíření této uličky, která je zároveň nadřazenou městskou cyklotrasou.

Vedení městské části tak reagovalo na podněty místních občanů ze setkání, které v tomto území radnice uspořádala. „V následujících dnech budou také projednávány další opravy chodníků a místních komunikací, které leží na pozemcích ve svěřené správě městské části v této oblasti,“ uvedla Praha 15 na sociálních sítích. 

Dalším bodem středečního jednání byla též doporučení hlavnímu městu pro souvislé chodníkové a uliční opravy v území Na Groši, které metropole plánuje už na příští rok. Jednalo se zejména o podobu křižovatky ulice Pražská a ulice Na Groši u autobusové zastávky, o doplnění chodníku k plánovanému novému přechodu pro chodce i dílčí navýšení parkovacích stání v území.


Autor: red

Praha hostila jednání Rady evropských obcí a regionů

8. prosince 2023 v 07:41

Svaz měst a obcí České republiky (SMO ČR) uspořádal ve dnech 6. a 7. prosince jednání Politického výboru Rady evropských obcí a regionů CEMR. Toto jednání bylo zaměřené především na otázky transformace společnosti, zapojení samospráv do tohoto procesu a také na možné dopady samotné...

Praha 4 vyhlásila dotace na rok 2024

8. prosince 2023 v 07:26

Rada Prahy 4 vyhlásila v pondělí 4. prosince dotační programy městské části na rok 2024, včetně harmonogramu dotačního řízení a zásad pro poskytování dotací městské části Praha 4.

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

7. prosince 2023 v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

6. prosince 2023 ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

6. prosince 2023 v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Další články
Nahoru